Tajné tipy Alp (1): Altenmarkt Radstadt - v závětří rušného Amadé [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Tajné tipy Alp (1): Altenmarkt Radstadt - v závětří rušného Amadé [článek]

Tajné tipy Alp (1): Altenmarkt Radstadt - v závětří rušného Amadé [článek]

13.01.2016 19:35:49 #1 

Příspěvků: 388

Ondřej Novák - SNOW muž

Seriál Tajné tipy Alp by se mohl jmenovat také Kam utéct před davy. Začal jsem ho psát poté, co se mi v touze utéct davům a lyžovat plnohodnotně na poloprázdných sjezdovkách i v plné sezoně podařilo navštívit několik zapomenutých či opomíjených středisek a jejich vyhledávání se mi stalo téměř vášní. Byť právě střílím do vlastních řad a riskuji, že po přečtení několika článků na toto téma již nebudu v mých oblíbených ukrytých areálech zcela sám, činím tak, abych se s vámi podělil o několik lyžařských alternativ k provařeným alpským velikánům.
Odkaz na článek

14.01.2016 09:28:44 #2 

Příspěvků: 38

inej muž

Ondro, mooc dobře jsi to napsal :-D Před čtyřmi lety jsme sami vyzkoušeli. Po prvním dnu lyžování v davu ve Flachau jsem ze zoufalství šel za místníma a ptal se, kam. Poradili mi tenhle kopec, kde jsme šťastně odlyžovali zbytek týdne. Profily a šíře sjezdovek jsou daleko za krkonošskými horizonty, převýšení kopce skoro 900m. Stylové restaurace na svahu nabízí rovněž ski in/out ubytování v apartmánech/se stravou, tak přidávám pár odkazů, které jsem si uložil pro výlety na příště… http://www.sonnalm-radstadt.at/ http://www.berggasthof-bliembauer.at/ http://www.gasthof-unterberg.com/ pokud si dobře pamatuji, u dolní stanice kabiny z Radstadtu je několik strojově upravovaných bežkařských tras

01.01.2017 20:53:29 #3 

Příspěvků: 1

SW

>> #2, inej, 14. 01. 2016 09:28:44

Naprosto perfektní únik z přelidněného Flachau či Zauchensee. Byl jsem tam v začátku března 2016 a stav sjezdovek v 16:00 byl naprosto famózní jako nikde jinde v Alpách. Flachau znám již 20 let, v posledních letech nepřijatelný počet lidí a stav tomu sjezdovek odpovídající. Sjezdovky dlouhé a široké, lidí minimálně. Počsí mnohem jistější než jinde, např. Obertauern bylo ve stejný den polární blizzard, tam slunečno. A do Flachau si skočte ráno na některou vybranou sjezdovku, ale tak max. do 11:00!

03.01.2017 20:49:31 #4 

Příspěvků: 5

Glemmi žena

Byla bych s tajnymi tipy opatrna:) Ve vlastnim zajmu. Jen na okraj – loni se stal Radstadt vitezem ankety Tajny tip roku (poradala jakasi renomovana rakouska agentura) a k me litosti se zapplnil davy lyzaru. Stredisko, kde bylo jeste predloni mozne jezdit dlouhy oblouk i odpoledne, bez lidi a ploten, sezral ruch Amade. Letos byl vanocni a povanocni Radstadt opet oazou klidu – mozna lonske davy prekvapily plne sjezdovky, i kdyz se obavam, ze vetsina „lyzaru“ jine nez plne svahy nezna a ani neceka. Opet vazneji, duvod byl myslim jiny – Radstadt otviral az pred Vanoci a lyzari mirili do velkych stredisek, kde ve snehove bidnem prosinci ocekavali lepsi vysnezeni svahu nez ve stredisku, ktere zahajilo provoz tesne pred svatky. Tajnymi tipy tak zustanou jen izolovane vleky s jednim ci dvema hezkymi kopci,schopnost lyzaru nachazet nepoznane je nekoncici. Hlavne, aby sedlaci utahli jejich financovani – ti prvni pochopili, ze pro sve deti musi uchovatvleky a prazdne kopce.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy