Itálie, nebo Rakousko - Sella Ronda, Madonna, nebo Schladming? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Itálie Itálie, nebo Rakousko - Sella Ronda, Madonna, nebo Schladming?

Itálie, nebo Rakousko - Sella Ronda, Madonna, nebo Schladming?

14.01.2016 15:46:47 #1 

Радек

Ahoj, koncem ledna bych chtěl vyrazit někam do Alp na lyže tak na 5–6 dní. Minulý rok jsem byl poprvé v životě lyžovat v Alpách v Rakousku (Molltal a okolí). Byl jsem moc spokojen s pestrostí sjezdovek a kvalitou. Letos mě to láká zkusit něco jiného (poznat nové místo), proto uvažuji o Itálii – Sella ronda nebo Madonna. Lákají mě tam krásná panoramata a rozlehlé areály, na druhou stranu když jsem si projížděl sjezdovky na streetview nebo zhlédl pár videí, přišlo mi, že ty sjezdovky tam jsou skoro „vodorovné“ a ve videu lidi byli rádi že jim to jede když jedou rovně. Tak mě to trochu odradilo, protože mám obavy abych si toho lyžování trochu užil :-? V Madoně mně to přišlo kapánek strmější nebo ne? Ale zas tam nejsou tak krásná panoramata. Mám ještě nabídku jet s příbuznými Rakousko – Schladming. Co byste mi prosím doporučili aby to fakt stálo za to??? Nebo mám volit klasiku a jet do Schladmingu??? Dě­kuji

14.01.2016 17:13:25 #2 

Radek Holub - SNOW muž

Sella Ronda je největší propojená pavučina sjezdovek v Itálii, takže je tam vše – od nudných přejezdů až po krásné plnotučné sjezdovky. Chce to jen sebekázeň (nejezdit všude s davem a na ta nejprofláknutější místa) a něco málo vědět – vyčíst z mapy, nebo třeba zde: http://snow.cz/…-sella-ronda

Madonna s okolím je menší, ale stále dost velká – přinejmenším v porovnání s Mölltalem. Velikostně to samé platí o Schladmingu. Velké oblasti vždycky působí trochu jinak než malé, mívají svá nepříjemná místa, ale kdo se dobře zorientuje, zpravidla je spokojen.

Ať už Sella Ronda nebo Madonna, obě místa jsou krajinově jedněmi z nej v Alpách, Schladming taková panoramatická bomba není. Zato je lyžařsky velmi efektivní s množstvím dlouhých a širokánských červených sjezdovek, moderními a rychlými lanovkami, ještě o stupeň vymazlenějšími než v Itálii.

Čili lyžařsky mezi těmi místy není jednoznačný vítěz, ale panoramata, počasí, vzdálenost atd. se liší více.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy