Snowblade - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

27.01.2016 23:33:46 #1 

Orel23

Ahoj chci si koupit Snowblady jsem začatečník byl jsme kdysi dávno na LS takže to už moc neumím. Docela mě zaujali tyto lyže Snowbalde 1 nebo tyto Snowblade 2 a tyto Snowblade 3

Co na to říkate budou pro mě nějalé z nich dobré pro začátek nebo nemáte nějaký lepší typ ?? Děkuji

28.01.2016 07:36:37 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Orel23, 27. 01. 2016 23:33:46

[GN-on. Docela Tě zaujalY tyto lyže – neb lyže jsou neživotné, přestože se kroutí pod nohama jako živé. GN-off.]

Nevím, co Tě na snowbladech tak láká a proč sis vybral varianty s bezpečnostním vázáním. Dřevěné jádro v takto krátkých lyžích je dobré pro trvanlivost, ale výjimečně si myslím (ze zkušenosti), že nemá pro začátečnickou jízdu žádný kladný efekt. A nenapsal jsi, kolik Ti ukazuje váha, pokud třeba 100kg, tak by dřevo už mělo význam.
A jestli si myslíš, že se na nich sám naučíš snadno lyžovat, tak to ne, naučíš se na nich jenom prasit.
Abych nebyl jen negativní, tak blady jsou zábavný doplněk k lyžím a jedinečný nástroj pro lyžaře 1/1/1 (jednu hodinu v jednom dni jednou za život).
Sporten Wolfram pěnové jádro nebo levnější 148cm se dřevěnou výztuhou

Pokud se bojíš normálních začátečnických lyží, zaplať si školu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

28.01.2016 09:33:59 #3 

ondraZ

Mám na tomto nástroji něco odježděno, mohu tedy myslím stručně hodnotit: Pro zkušeného lyžaře dobrý doplněk k normálním lyžím, k učení dětí atd. Pro nelyžaře na blbnutí, bez cíle naučit se časem lyžovat – také dobrá věcička. Osobně nevidím žádný důvod montovat na tyhle metrové „lyže“ klasické vypínací vázání. Ve kterémkoli sportovním řetězci seženeš za cca 3k to co potřebuješ. Třeba http://www.skiboard.cz/…de-lusti/161 – a není co řešit.

28.01.2016 09:46:51 #4 

Yrkki

Krátký lyže ještě nikdy nikoho nenaučily lyžovat (pominu-li malé děti u kterýchje ale malá délka lyží úměrná jejich postavě) Existuje ale ještě jedna levnější alternativa http://www.sportovnisvet.cz/…zky-standard#3 u které předchozí lyžařské schopnosti nejsou potřeba ale jízda na tomto náčiní poskytne maximální adrenalin při minimálních nákladech.:-D Krab má pravdu, pořádný lyže ničím nenahradíš. Neber mě vážně, já se dívám s nedůvěrou na všecky lyže co by mi sahaly jen po bradu

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

28.01.2016 15:07:52 #5 

kubaNGC muž

Na sjezovce se GS obloukem vyhýbám jedincům,kteřím mají lyže pod metr neb na mě působí v jízdě nepředvídatelně a bojím se,že by je v krizové situaci ta krátká hrana neudržela ve směru.

30.01.2016 23:02:37 #6 

Orel23

Teď jsme 2 dny lyžoval na snowbladech dost mi to vyhovuje ale přemyšlím že bych šel tady do toho Tu Jsou o něco delší ale nevím jakou velikost vybrat jak se to určuje při menších lyžích ???? 124 cm nebo 136. Jinak vážím 82 kg měřím 183 cm.

31.01.2016 10:30:41 #7 

˘Ö˘Krab muž

>> #6, Orel23, 30. 01. 2016 23:02:37

Když už, tak tyhle v nejdelším provedení 148cm. Přečti si k znovu poslední dva řádky #2.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

31.01.2016 10:44:16 #8 

CzechSkier

Ahoj,

když už je řeč o snowbladech, zajímaly by mne ukázky ideální techniky na nich (z pohledu funcarvingu). Máte nějaké tipy? I

www.juniorsports.cz

31.01.2016 10:57:13 #9 

Orel23

A mužu se zeptat proč ty co jsi mi poslal než ty co jsem já dával ? A proč nejdelší provedení ? Zas nechci úplně dlouhé ?? děkuji

31.01.2016 11:23:45 #10 

˘Ö˘Krab muž

>> #9, Orel23, 31. 01. 2016 10:57:13

Na snowbladech jsem se bavil pár let funcarvingem, v krátkém mezidobí to dokonce byly mé jediné „lyže“. Postupem času jsem si pořídil troje: Nano (široké, celodřevěné, cap, drátové vázání), S-line 124? celopěnové (modro-bílé, podložka + Vist SpeedLockTT), S-line ? (žlutozelené, jel jsem na nich příležitostně třikrát a od té doby překážejí v lyžárně).
První celopěnové S-line utrpěly provozní opotřebení neslučitelné se životem, vylomil se z nich kus jádra vč. topsheetu pod botou. Z Nano se vytrhlo kolébkové vázání, ale hrany a skluznice to už stejně měly tou dobou skoro za sebou.

Žádné z výše uvedených se ani náznakem nepřiblížily zábavnosti a univerzalitě Lusti FCT 150, RCT 160 nebo Sporten AHV05 při pomalé jízdě po mírných svazích – stále se bavím o funcarvingu. Od lyžování na jakýchkoliv lyžích hodných toho označení si udržují blady odstup asi tak 1000 světelných let.

Proč nejdelší: protože na bladech máš velmi krátkou kontaktní hranu (u délky 99cm je na obou kluzkách dohromady max. stejně dlouhá, jako u jedné GS 190+), jsi velmi limitován na tvrdém povrchu. Fun to řeší dalším opěrným bodem – zpravidla oběma rukama v oblouku na sněhu – což je sice fun, ale má to spoustu nevýhod, počínaje tím, že jedeš oběma rukama po nerovném sněhu/ledu. Ale udržíš se víceméně na hranách a blady jsou víceméně ovladatelné s víceméně kontrolovatelnou rychlostí.

Proč se dřevěným jádrem: protože 82kg/183cm. Uvědom si, jakou sílu musí ta krátká pseudolyže přenést na sníh, jakou pákou na ni působíš, zvlášť, když se Ti (nedejbože) povede náhodou v rychlosti zahranit. Navíc mi přijde (a proto se to i dělá), že dřevo je pružnější a později se unaví.

Jestli jsi po dvou dnech z bladů ještě pořád nadšený, kup si samotočivé slalomky a nadšení Ti vydrží dalších několik let.

31.01.2016 12:03:27 #11 

adam 1

A kde jsi na nich jezdil? ,protože "snow brusle " jsou fakt na popojíždění s prckem na cvičné louce a lyžovat na tom se moc nedá .Aspoň jsem zatím nikoho neviděl že by to uměl/užíval si na něčem prudším .Na ledě/tvrdé pistě na to zapomeň.Jak píše Krab tak běž raději do FCT(130–150) – na blbnutí ,měkkého super .RCT(150–165) – na tvrdou pistu. Ale pozor jezdit/vodit lyže s malým R v GS oblouku(hodně vídano) tak to je taky k ničemu. adam cz

31.01.2016 12:11:33 #12 

Orel23

Jezdil jsem normalně na sjezdovce zkoušel aji normalní lyže ale nějak mi víc seděli ty blady asi bych šel možná do trochu delších ale fakt mi to vyhovuje víc a jezdil jsem v polsku na Zagron Istebna jestli někdo zná.

31.01.2016 12:37:53 #13 

adam 1

>> #12, Orel23, 31. 01. 2016 12:11:33

Normálni lyže to je co?Ty blade jezdíš s hůlkama?nebo bez?U hodně lidí se jedná spíše o problém mezi vázáním a vrškem přilby .Tak možná proto ti ty kraťasy přišly skvělé?Jinak jsem koukal že to je u Wisly a dle fotek a mapky pro děti a začatečníky asi ok? a

31.01.2016 13:22:47 #14 

Orel23

Jo je to vpoho pro začatečníky a jezdím bez hůlek a normalní lyže jsem myslel klasické lyže přiměřené výšce

31.01.2016 13:33:31 #15 

˘Ö˘Krab muž

>> #12, Orel23, 31. 01. 2016 12:11:33

Jaké prosté, milý Watsone. Není žádný div, že Ti to vyhovuje, právě kvůli tomu byly snowblady vrženy na trh a udržely se tam. Mírňounký plácek, nulové povědomí o lyžařské technice, klidně bez kondice, užít si zábavy. Jestli Ti to bude stačit do konce Tvých dnů a nikdy jinak, kup si JAKÉKOLIV snowblady, nejvíc cool byly originální bigfoot s prsty. 

Ale uvědom si, že pobereš spoustu návyků, které Ti další lyžování dovedou znepříjemnit. Resp. nepobereš zvyky, které by Ti lyžování usnadnily.

A) zatížení lyží – je jedno, na které sněžné brusli stojíš a kdy, u bladů zpravidla na obou, protože na mírném je to normální a na prudším Tě jedna hrana neudrží. Není problém na nich jet čistě po vnitřní, ale je celkem problém udržet se po celý oblouk na vnější.
B) zatáčení – blady reagují na cokoliv, takže náklon do oblouku, rotace, máchání rukama, úklon hlavy, šoupnutí zadkem – to vše považují blady za relevantní pokyn, že jezdec by chtěl změnit směr. Při přestupu na lyže zjistíš, že na to nějak nechtějí slyšet a dělají něco jiného.
C) zakopnutí o špičku – na bladech celkem běžná věc, špičky jsou krátké, stačí malá rýha ve sněhu. Aby zakopnutí jezdec předešel, stojí sice v rovnovážné pozici, ale nikdy nezatíží přední část bladů v nájezdu do oblouku. Pro parkové lyže to nevadí, ale většina sjezdovkových lyží řeší zakopávání umístěním boty blíže k patě. Když na nich stojíš jako na bladech, lyže nezatočí podle vykrojení, protože jim přijde, že jsi moc vzadu.

31.01.2016 13:52:03 #16 

adam 1

>> #14, Orel23, 31. 01. 2016 13:22:47 " klasické lyže přiměřené výšce" co tím je myšleno ? Já myslel že mi odpovíš např.„mám cca 20 let staré rovné lyže“ nebo „nové lyže 170 dlouhé -carvingové(po bradu)s R17“, nebo ...........? Formuloval jsi to velmi zeširoka . Co jsi jezdil doposud?(styl) Co chceš jezdit nyní / co na těch bladech a kde se chceš posunout ? a cz

31.01.2016 13:55:28 #17 

adam 1

>> #15, ˘Ö˘Krab, 31. 01. 2016 13:33:31

Šly by tam nalepit umělé nehty?Sháním něco podobného pro manželku. Ps:kde jsi to vyštrachal/vykopal? a cz

31.01.2016 14:02:10 #18 

˘Ö˘Krab muž

>> #17, adam 1, 31. 01. 2016 13:55:28

Vyplivl to na mě strejda Google při zadání Kneissl bigfoot.

31.01.2016 17:04:06 #19 

Pron

Wolframy jsou pohodova hrava lyze. Ja bych ti doporucil urcite 124 cm. A ještě lepsi nez Wolframy jsou „WEX SoftMax 124 Cross – 2016“ ( http://www.lyze-snowblade.cz/…--Black-.htm ) pripadne Wex Soft . Mistni „zavodnici“ si budou klepat na celo a cpát ti lyze aspoň 185 cm :-) ale nedej se a otestuj Wexy. Vyrobce je velmi vstricny. Mimochodem prodava i nektere snowblady a to jen ty se kterými byl sam spokojen. Taky u všech lyzi které prodava je i jeho popis, nejen marketingove kecy výrobce ktere jsou na ostatních webech. Sam Wexy Softmax mam (starsi verzi) a dlouhou lyzi jiz nikdy nechci. Testovani vrele doporucuji, ruzna vaha jezdce i konkretni vazani ma na vlastnosti lyze vliv :-)

Co se tyce snowbladu tak pro ne plati to co pro normalni lyze. Pokud je ta lyze spatne udelana tak se na ni neda jezdit, pokud je udelana spravne tak je na ni skvele pojezdeni (carv, smykani dle zameru výrobce). Samozrejme 80km v hodine na snowbladech zacatecnik jezdit nemůže, ale to není jejich cilem. Odkazovane BigFooty jsou shit, ale to neznamena ze každý snowblade je na prd. Mimochodem v Rakousku se na snowbladech jezdi i pohar a trenuji na nich i reprezentanti. Je zvlastni ze Cesi kratkymi lyzemi opovrhuji ale na svetovem poharu za Rakusaky poněkud zaostavaji :-) Pron

31.01.2016 17:53:30 #20 

˘Ö˘Krab muž

>> #19, Pron, 31. 01. 2016 17:04:06

Vyložil sis to trochu mylně. Krátkými lyžemi neopovrhuji. Jako doplněk k dlouhým super, na nácvik některých věcí nezastupitelné. Ale jako jediné lyže na věky věkův spíš ne.
A nerad bych Tě zklamal, ale odkazované WEX Softmax mají stejně atypickou skladbu jádra (a typickou geometrii), jako mnou odkazovaný starší Wolfram. Kdopak je asi vyrobil?

31.01.2016 23:03:32 #21 

Pron

>> #20, ˘Ö˘Krab, 31. 01. 2016 17:53:30

:-) vyrobila je asi stejna fabrika – Sporten. Ostatne Wolframy jsou myslim prevlecene Salomon Crossmax 120 Shortcart 125. Mame doma Wolframy 124 i Wex Softmax II 124 (starsi generace Softmaxu) a nedavno jsem se povozil i na nejnovejsi verzi WEX SoftMax 124 Cross – 2016.

Tvar, parametry a rez (aspoň podle obrazku) jsou všechny stejne. Jizdni vlastnosti Wolframu a Softmaxu II jsou velmi podobne a rozdily prikladam osazenemu vazani. Rozdil jizdnich vlastnosti mezi Softmax II a nejnovejsi generaci 2016 ale je. Při smykani se chovaji stejne, ale při carvovem oblouku je poslední verze vyrazne lepsi. Starsi verze carvuje v pohode, ale verze 2016 jede jak po koleji. Sice stejna lyze na rezu ale jiné slozeni po delce – viz popis u lyzi (použitá jiná tloušťka a délka laminátů (mírné dodatečné vyztužení) a upravený výbrus hran včetně leštěné skluznice pro nejdokonalejší skluz) z ni delaji jinou lyzi. Pro me vyrazne lepsi nez Wolfram ci předchozí generace.

01.02.2016 21:46:10 #22 

Orel23

Díval jsem se na ty WEX SoftMax II je to doprodej a vyšli by mě aji s vázáním docela na slušnou cenu. Myslim si že to taky není špatná volba.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy