Je Sporten Iridium nebo Glider dobrá volba? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Je Sporten Iridium nebo Glider dobrá volba?

Je Sporten Iridium nebo Glider dobrá volba?

21.04.2016 00:40:37 #1 

shogun

Dobrý den, po 18 letech se zřejmě ze snowboardu vrátím zpět na lyže (Hlavně kvůli klukovi (3 roky)) a tak nemám takový přehled v materiálu. Je mi 36let, 183cm, 82Kg sportovně a všestranně založený, na lyžích se pohybuji od 5 let. Považuji se za zdatného lyžaře a snowboardistu) V 1999 jsem přešel na prkno, kdy jsem dosáhl svého limitu na lyžích a řešil co dál (přejít na carving lyže nebo snowboard). Většinu času jezdím v Čr – konkrétně Medvědín- Sv.Petr. Na horách před narozením dětí jsem trávil tak kolem 30 dnů za sezonu (mám tam chatu, takže téměř každý víkend a 2× celý týden). Párkrát v sezoně si zajezdím na Head iSpeed inteligence 181cm od táty(110kg) a nemám problém v jakémkoliv terénu. Než kluci vyrostou – dalších 5 let to vidím na 1–2 hodiny intenzivního lyžování za den ráno nebo po obědě a pak se budu věnovat klukům na sjezdovce a mimo ni. Dřív než jsem přešel na SNB tak jsem miloval odpolední lyžování v boulích a rozbředlých „sračkách“, to mi zůstalo i na snowboardu, kdy mi přijde že surfuju :) . Nicméně kvalita sjezdových tratí se zlepšila a nepohrdnu ani tvrdou tratí po ránu a pěknýmu carvu ve středním až větším oblouku. Lyžovat budu 95% času na sjezdovce. Nechci mít x lyží ale hledám spíš univerzálky na celý den a celou sezonu – cenově bych se rád vešel do 10tisícKč a klidně český výrobce (Sporten,Lusti, He­ad)

Zhruba vybírám mezi Sporten Iridium 6 176cm , SPORTEN GLIDER 5 EXP 182cm . Není mi moc jasný rocker, zda to není zase jen nějaká móda výrobců. Protože logicky si nadzvednutou špičkou snižuju délku efektivní hrany. Spíš se klaním k Iriidiu, ale zase jsem četl dobré recenze v testech na Glider. Díky za radu nebo tip na lyže v podobné kategorii. Aleš

06.01.2017 00:57:27 #2 

shogun

Ahoj, tak jsem si koupil Sporten Iridium6 model 2016/17168cm. Prakticky to je loňský model, akorát má matný povrch. Nakonec jsem se rozhodl pro tyto iridia, protože většinu času na lyžích trávím na sjezdovce. A jsou i dost široké na kompromisní jízdu v terénu. Kvalita zpracování výborná, rychlá lyže určená pro zdatnější lyžaře, dobře drží stopu, v rychlosti stabilní. Zatím jsem jel jen na umrzlém povrchu. Teď ještě vyzkouším na prašanu.. Zatím jsem spokojen, mohu doporučit. Pro začátečníka bych asi doporučil něco měkčího a hravějšího.

06.01.2017 07:13:00 #3 

Vvladimir muž

>> #2, shogun, 06. 01. 2017 00:57:27

Na prašan ti bude chybět minimálně 20 cm délky a pár cm šířky.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy