Sezónky (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hospoda Sezónky

Sezónky (strana: 2)

26.11.2016 08:36:07 #31 

fischerbl

>> #30, HonzA_, 25. 11. 2016 19:49:17

Cena sezónky na Plešivci je stejná jako vloni a do 2. prosince je možné ji zakoupit s 5% slevou.

Vzhledem ke zdražení denní permanentky je pořízení sezónky při přepočtu na dny výhodnější než vloni. Přesto se jich pravděpodobně moc neprodá, délka sezóny na Plešivci je dle minulých let nejistá.

Jinej gang...

26.11.2016 20:30:53 #32 

Radek Holub - SNOW muž

>> #30, HonzA_, 25. 11. 2016 19:49:17

Mudrování nad cenami mě taky baví, ale v tomhle případě se nějak nemůžu dobrat, co tím myslíš. Měl by se Plešivec řídit tím, za kolik má sezónku Špindl? A jak by měly areály reagovat, když švýcarské Saas-Fee prodává sezónku za 222 CHF? Je cenová válka strategií win-win?

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

27.11.2016 22:55:10 #33 

HonzA_ muž

>> #31, fischerbl, 26. 11. 2016 08:36:07

>> #32, Radek Holub – SNOW, 26. 11. 2016 20:30:53

Odpovím vám oběma současně.

Je mi úplně jedno čím se Plešivec řídí při stanovování ceny permice. Já z pohledu zákazníka to hodnotím jednoduše – a to, zda cena odpovídá množství muziky, kterou za ni dostanu.

– Špindl: té muziky je letos opravdu hodně moc pro ty, kteří si koupili permici na jaře, ale je jí celkem hodně pořád i pro ty, kteří ji kupují teď.

– Klínovec: výrazně horší poměr cena/muzika

– Plešivec: široko daleko nejhorší poměr

Můj osobní názor – z pohledu zákazníka není v ČR ve většině areálů dobrá cena sezónek.

Ad. cenové válka, i podle údajů od lidí ze Snow nedávno zde v diskuzi, u cen permic v ČR areálech vychází poměr cena sezónky v. cena denní permice hůře, než v okolních zemích. Je to nabádání ke (Radkův příspěvek navádí na označení „nezdravé“) cenové válce? Možná ano, možná ne. Je to beru spíše jako podnět k přemýšlení pro všechny lyžaře.

A ano, i areály v ČR se musí dívat na cenu sezónek jinde – musí pooudit jak je na tom konkurence. I ta zahraniční. Stejně tak se musí dívat na ceny exotických zájezdů za teplem – pro spoustu lidí to prostě je ten substitut k lyžování.

Plešivec – to, že cena je v porovnání s loňskou sezónou stejná, ještě neznamená, že je nastavena správně…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.11.2016 20:09:57 #34 

Radek Holub - SNOW muž

>> #33, HonzA_, 27. 11. 2016 22:55:10

Já si velmi cením pohledu zákazníka, protože sám mám tento pohled kontaminovaný tím, že trochu vidím i očima provozovatele areálu. Že jsou sezónky v přepočtu na dny u nás obecně „dražší“ než v zahraničí, je fakt, který se ale zrovna letos pomalu začíná měnit.

Předpokládám, že jako zákazník-Západočech budeš porovnávat dejme tomu Klínovec, Plešivec a Arber a tam se mi mezi sezónkami žádný dramatický rozdíl nezdá. Proto jsem tomu úplně nerozuměl.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy