Lyže na rychlejší jízdu, občas les a snowpark - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Lyže na rychlejší jízdu, občas les a snowpark

Lyže na rychlejší jízdu, občas les a snowpark

23.01.2017 11:41:42 #1 

midlan

Ahoj,

mohl by mi někdo doporučit lyže na rychlou jízdu na sjezdovce a občasné vyjetí do lesa (hluboký sníh) a taky občasné zajetí do snowparku? Minulý rok v alpách jsem ve snowparku zkoušel i různé slidy, skoky a tak (měli tam i nižší obtížnost což jsem v ČR zatím nepotkal) a dost mě to baví. No lyže tam celkem trpí, proto bych klidně koupil i nějaký bazar.

Moc o této problematice nevím, chápu že nejlepší by bylo na každou disciplínu mít samostatné lyže, ale to nechci. Chci jedny, které budou takové univerzální na to moje použití. Rychlou jízdou myslím tohle: https://ctrlv.cz/G49a (záznam ze strava minulý rok v alpách). Tedy vždy to na kus hodně pustím na 50–70 kmh/h a po chvíli zastavím a odpočívám. V lese jedu samozřejmě daleko pomaleji. Lyžuji celkem asi 12 let a už nějakou dobu nerostu, proto si chci koupit konečně vlastní.

Co vím že budu potřebovat jsou širší skluznice (hluboký sníh) a oboustranné zahnutí (na jízdu pozadu). Dál se v tom ale nevyznám, a nevím jakou zvolit tuhost, délku, poloměry vykrojení atd. Budu potřebovat celý komplet, tedy lyže + vázání + boty. Moje výška 178 cm, váha 75 kg s možností nabárání až do 85kg (to jsem měl před rokem když jsem chodil hodně do posilovny – tedy ve svalech).

Díky za rady

23.01.2017 12:46:22 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, midlan, 23. 01. 2017 11:41:42

S touto strategií jízdy nemusíš moc hledět na sjezdovkové a zatáčecí schopnosti lyže, vybírej hlavně podle těch parkových. Abych Ti to ještě trochu zesložitil, tak ani parkové nejsou všechny stejné, některé jsou celkem tvrdé kvůli dopadům z bigairu.

Počítej každopádně s tím, že raily se nemají rády s hranami, takže třeba kombinace park + ledová hora není úplně nejšťastnější. Tuhá lyže bude lepší na hraně, horší ve smyku. Parkovky mají vázání hodně uprostřed, pro sjezdování je dobré být cca o 25 mm za jejich doporučeným montážním bodem – to jen pro pořádek.
Do prašanu potřebuješ lyže co nejdelší a co nejširší, do lesa za se hbité.

Testování bych začal u twintipů 178cm/R~18m se šířkou pod patou cca 80 mm, pak bych si vyhodnotil preferované použití a zvážil jiné rozměry lyže. Široké hrany a dřevěné jádro samozřejmostí.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

23.01.2017 13:22:12 #3 

Myval muž

Jedina lyze urcena do „leso-parku“ kterou jsem kdysi vyzkousel byla Line Blend. https://www.boatpark.cz/…nd-1415.html?… V parku nejezdim, takze tam jsem ji nezkousel, na sjezdovce i v terenu OK, takova prijemna univerzalka, trochu nevyrazna, ne moc tvrda (nema plech, jen drevo+laminat). Ale je to uz asi 4–5 let, tak snad ten novejsi model nejakym „vylepsenim“ nepokazili.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

23.01.2017 15:09:56 #4 

Thomas muž

>> #1, midlan, 23. 01. 2017 11:41:42

Na ty vzájemně se téměř vylučující aktivity, co píšeš doporučuji jako jedny lyže ok snad jen Rossignol Sky HD7 http://www.rossignol.com/…-alpine.html

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy