05.03.2010 19:01:44 #1
Ty genderové bojovnice jsou občas k sežrání.
Viz http://www.lidovky.cz/…ln-media.asp?…
Jakás norská pohlavní bojovnice konstatuje, že kromě olympiád věnují média – a nejhůře ve „východoevropských a jihoevropských“ zemích včetně nás – minimum prostroru sportovkyním.
Já osobně mám pocit, že pokrytí Neumannové, Špotákové, Sáblíkové, Záhrobské, Emmons bylo/je dostatečně důstojné. V případě Neumannové je nejnověji naopak až nadbytečné. Všimli jste si, kolik článků o ní se v psolední době objevuje? Příslušná agentura se holt setsakra snaží, však má taky co eliminovat.
Samozřejmě víme, že klasickou a neohroženou jedničkou je u nás fotbal a hokej, takže sportovní zpravodajství bude především o nich. To prostě nezmění ani kdyby Sáblíková vyhrála to, co Heiden.
Další věcí je sezónnost sportu. Když někdo dělá do zimního, těžko může čekat celoroční pokrytí. Kdo je postrádá, prozrazuje akorát neznalost fungování médií. (Anebo si razantní rétorikou chce zasloužit nějaký další grant, na gender studies se zatím dařily…)
Ale průběžně „téměř neviditelná“ Neumannová nebo Sáblíková? Madam Hovden, víte kulový a ještě z rychlíku.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.