Češi vyhráli ve Světového poháru v Ga-Pa soutěž družstev – to je maso!!! - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Světový pohár a zahraniční závody Češi vyhráli ve Světového poháru v Ga-Pa soutěž družstev – to je maso!!!

Češi vyhráli ve Světového poháru v Ga-Pa soutěž družstev – to je maso!!!

14.03.2010 14:45:26 #1 

Příspěvků: 10

Borry muž

Češi vyhráli ve Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu soutěž družstev.

Nádhera ,paráda , masakr . super dík

Nojo jezdí ELANY a HEADY . Ale moje krevní skupina je ELAN .

Myslím ,že závěr sezony zadostiučinění pro všechny za tu dřinu a pot .

14.03.2010 16:46:11 #2 

Příspěvků: 2299

TomáS muž

Nevím na kolik je tento závod prestižní, ale taky říkám bravo. Hlavně oba kluci jeli skvěle. Vyřadit Rakušáky a ve finále Švajcaráky je fakt nářez. Ti nejlepší jako třeba Cuche a Janka asi už byli doma, ale i tak dobrý. Je vidět, že na mírnějším kopci nejsou mezi závodníky SP žádný rozdíly. Rozhoduje start a pak to jestli ten druhý dokáže jet čistě, když v koutku vidí malinko před sebou toho prvního. Takže je to pro ně dost nezvyk takhle závodit. Mě osobně se tenhle formát závodění dost líbí a dokázal bych si představit, že by to jeli na OH nebo MS jako soutěž týmů. T

14.03.2010 19:06:08 #3 

Příspěvků: 4272

ivan

Efekt tohoto výsledku je podstatně větší než jeho skutečná hodnota, ale o to víc to všem přeju. Jestli se díky tomuto závodu v přehledech FIS a Biorama dostanou do ranku „vyhráli závod WC“, je to pro ně ozdoba na zbytek života.

Zejména Lucce, zahrabanému talentu naší sjezdařiny, letos končící, se o něčem takovém už minimálně deset let ani nesnilo.

Hlavně to pomůže klukům: ví se o nich, o jejich potenciálu (nejlíp je na tom při svém věku Kitan), teď to opět doložili. Navíc si pro svou pozici u Elanu nemohli přát nic lepšího, fotka z bedny s trojemi Elany nejspíš dostane čestné místo v nějakém novém prospektu (škoda, že katalog je už udělaný), v budoucí reklamě.

Pokud se někdo diví, že zválcovali lepší konkurenci, je ale třeba přiznat, že tento týmový přílepek posledního dne, nedávný vynález FIS, se moc vážně nebere. Po obvyklé gigantické party, kdy se slaví výsledky skoro pětiměsíční náročné sezony, už musí být hladina zbytkového alkoholu u nejlepších týmů pořádně vysoká. Mnozí nejlepší nakonec už ani nejeli a očekávat, že třeba obřákový gigant Janka po sezoně snů se švýcarskou pečlivostí ještě odkroutí tento poslední závod, kde už o nic nejde, by bylo naivní. A taky takový krátký sprint je něco dost jiného než běžný WC-obřák.

Otoh, žebříčkově na tom naše čtveřice nebyla nijak favorizovaně, a přesto hlavně kluci ukázali, na co by při srovnatelném losování (nezapomeňme na čísla, s nimiž jezdí, a na trať, jakou mívají) a optimálním výkonu mohli mít. Určitě je to pro ně nádherná vzpruha do dalšího tréninku.

A sdělení „vyhráli závod týmů ve finále Světového poháru“ zní naprosto úžasně. Doufejme, že při vší relativnosti výsledku ho dokážou jak závodníci, tak i Svaz zhodnotit v jednání se sponzory,

Ale: problémy kolem Šárky a jejího obřáku (zčásti i slalomu) tímto nijak nemizí, a stejně tak platí, jaká výkonnostní díra za ní je (viz výsledky Kláry Křížové a Dany Markové, jakkoli Filipovi i jí start ve WC – ten jí už taky nikdo nikdy nevezme – taky moc přeju.)

Pořád ale platí, že takhle velmi obstojně závodí pár lidí z malé a nepříliš bohaté země bez pořádných hor. Úžasné. Kolika generacím se o takové úrovni ani nezdálo?

O to horší mi připadá, že v předchozím článku o tom, že „kolotoč pokračuje“, se autor nenamáhal o našich ztratit i jen slovo. Kdysi přitom patřívalo k dobrému tónu se alespoň zmínit o výsledcích našich reprezentantů – a to i v době, kdy tolik bodujících ve WC bylo nepředstavitel­ným snem.

14.03.2010 20:22:32 #4 

Příspěvků: 1290

Pavlos muž

Ještě k výsledkům.


Tschechien – Frankreich 3:1

Sarka Zahrobska – Taina Baroiz 1:0

Ondrej Bank – Thomas Mermillod Blondin 1:0

Lucie Hrstkova – Tessa Worley 1:0

Krystof Kryzl – Steve Missilier 0:1

Semifinale

Österreich – Tschechien 1:3

Kathrin Zettel – Sarka Zahrobska 0:1

Benjamin Raich – Ondrej Bank 0:1

Elisabeth Görgl – Lucie Hrstkova 1:0

Romed Baumann – Krystof Kryzl 0:1

Finale

Tschechien – Schweiz 2:2

Sarka Zahrobska – Nadia Styger 0:1

Ondrej Bank – Marc Gini 1:0

Lucie Hrstkova – Fabienne Suter 0:1

Krystof Kryzl – Sandro Viletta 1:0


při remíze se počítá rychlejší čas a ten Bankův byl nejrychlejší úplně ze všech za celý den


Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

14.03.2010 20:30:19 #5 

Příspěvků: 2299

TomáS muž

>> #4, Pavlos, 14. 03. 2010 20:22:32

Byla to paráda. Škoda, že sem si nevsadil:-))

17.03.2010 16:59:27 #6 

Příspěvků: 1043

oblouk

Jejda – já byl mimo civilizaci a až teď se to dozvídám!!! No celou sezónu jsem předpovídal možnost nějakejch těch úžasnejch (až medailovejch) výsledků pro trio Trejbič-Bany-Kitan. A ejhle – senzace se urodila až v posledním závodě kterej jsem nejen neviděl, ale zprávu o něm mám se třídenním zpožděním!!! VELKÁ GRATULACE, KLUCI (on taky ten triumf je trošku Trejbičův – on k těm dvěma hodně patří). No a ty dvě holky? – pro Lucku je to krásná odměna na závěr kariéry a pro Šárku zážitek z kolektivního vítězství, kterej ona sama jistě staví hodně-hodně vysoko. Pro mě je tenhle výsledek nejlepším dárkem mýho lyžýařskýho života – díky za něj !!!!!

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy