Domů Diskuze Česko Anketa - nejoblíbenější české středisko

Anketa - nejoblíbenější české středisko

19.03.2010 13:16:52 #1 

Příspěvků: 4267

ivan

Na iDnes probíhá anketa o naše nejoblíbenější lyžařské středisko.

http://cestovani.idnes.cz/ankety.asp?…

Ne že bych to bral nějak vážně (jestli ale nebudou zejména v Rokytnici hloupí, a to s HOnzou v teamu ani být nemohou, tak pravděpodobné 1. místo dokážou prodat), ale pořadí je přinejmenším pro mě dost nečekané. Jde ale o to, kdo všechno to odklikává.

Komentáře?

Co kdybysme si tady udělali hlasování podobné, se stejnými středisky?

20.03.2010 09:18:10 #2 

Příspěvků: 6648

HonzA_ muž

>> #1, ivan, 19. 03. 2010 13:16:52

Taky jsem se na ní díval Ivane. Co na to říct – nemůžeš pod tím hledat v podstatě žádnou faktickou hodnotu, netušíš jak vypadá struktura lidí kteří odpovídali, můžeš jen odhadovat jak se lidé o anketě dozvídali a komu informaci přeposílali (regionální patriotismus, možná sebepropagace středisek apod). Prostě to beru jako takové zpestření.

Pokud jde o mně, tak zázemím se mi moc líbí Rokytnice – budova lanovky je se službami, které nabízí, vynikající. Parkování zdarma s možností vyložit a naložit věci a lidi přímo u stanice lanovky a jezdit se dá už od 8 hod. Velká nevýhoda je samozřejmě nemožnost zasněžování sjezdovek z Lysé hory a kratší sezóna díky orientaci svahů. Taky jízda na sedačce přímo nak komíny chat není úplně to pravé ořechové.

Z pohledu sjezdovek (šířka nabídky) by to byl asi Špindl s Mísečkami.

Jen pro informaci – teď se na iDnes objevila soutěž Jak znáte hory v Česku. Mají tam i jednu, naprosto jednoznačnou, otázku: „Ve kterém středisku mají nejmodernější lanovku?“

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

20.03.2010 10:42:09 #3 

Příspěvků: 2356

TomáS muž

>> #2, HonzA_, 20. 03. 2010 09:18:10

To co hodnodníš na Rokytnici pozitivně, já vidím teda negativně. Vždycky tam musím jít jako debil v botách cca 250 metrů (s dvouma lyžema) fakt paráda. Parkoviště blízko je placené, ostatní jsou proklatě daleko. Asi je potřeba znát nějakej fígl:-) Sjezdovky má Špindl rozhodně lepší, hlavně má dvě velmi dobré na trénování GS a to je Machytka a Hřiště. Z čehoš je Machytka vždy brzo v sezóně v provozu a nějakým zázrakem je na ní vždy o dvě třídy lepší povrch a vydrží až do dubna-května. Nesmí na ní ale foukat silný vítr jižních směrů, pak to nejede:-) Teď jsem byl od svých studenských let v Peci a tu bych dal až za Rokytnici …

20.03.2010 14:40:23 #4 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #2, HonzA_, 20. 03. 2010 09:18:10

Však taky píšu „jde o to, kdo všechno to odklikává“.

Ve čtvrtek dopoledne jsem kamarádovi, náčelníkovi jedné z lanovek, říkal „hele, na idnesu je anketa…“ a on mě přerušil „právě jsem to odkliknul“…

>> #3, TomáS, 20. 03. 2010 10:42:09

Souhlas. A k tomu pochodu k přibližovadlu (nové jen o trošku lepší než staré). Moje moudrá skvělá žena na to pravila „Rokytnice, to je přece zpocený triko“.

20.03.2010 14:45:19 #5 

Příspěvků: 4267

ivan

Když jsem si nedávno vyjasnil, že příště už nebudu v testcentru, představil jsem si sebe opět jako běžného potenciálního klienta lyžařského střediska.

Nebýt lyžařský profík, nejspíš bych svou potřebu a touhu polyžovat vyřešil pár Alpami, ale holt občas potřebuju něco vyzkoušet, otestovat, s někým potrénovat a třeba sjet pár závodů. Dá se to samozřejmě řešit ad hoc jako většina lidí, tedy vyrazit někdy a někam a tam zaplatit. Jenže od určitého množství dnů už je to příliš drahé.

Takže jsem si probíral, kam sezonku. Být Pražák, můžu si vybírat z kterýchkoliv českých hor + třeba Arber a Hochficht, takto jsem v podstatě vázaný na Krkonoše, nanejvýš a spíš teoreticky Jizerky a Orlické hory.

Když jsem si to tak probral jedno po druhém a vložil do toho svá osobní specifika, vyšel mi chtě nechtě (těch 9000,– mě fakt štve) zase Špindl.

Neboť:

Harrachov neuvažuju, není dojezdem moc šikovně, sjíždění tam není moc dobréa přesto drahé. To bych musel bydlet někde v Tanvaldu.

Pec pro mě před pár lety, kdy jsem tam musel/chtěl párkrát lyžovat, byla přímo esencí nectností domácích středisek: parkování, dostupnost vleků, počet lidí, plocha tratí, jejich profily a délky, tehdy i málo zasněžování, provoz až od 9 (nyní už snad 8:30?). Musel bych bydlet někde ve Svobodě.

Jánky neznám a přiznám se, že jsem tam nikdy nelyžoval. Dřív taky nebyl důvod. Dnes vím, co všechno tam udělali, ale slýchám a čtu o úzkých tratích a návštěvnosti, a tato kombinace mě spolehlivě odrazuje. Přidám jižní svah a dojezdy nízko, nevím, jak je vyřešené parkování. Do skipasu snad dneska patří i Černý Důl, ten mi připadá docela sympatický, ale byl jsem tam jenom jednou pod kopcem na jaře.

Rokytnice je fajn a má ten potenciál, jak jsme předloni probírali na starém fóru, ale známé problémy se sněhem a Krnapem, jižní kopec a parkování ji pro mě silně znevýhodňují.

Herlíkovice mám nejblíž, mám to tam rád, kopec je hezký, ale zase: jižní, dojezd nízko, sezona skončí brzy a být pořád jen na jednom poměrně monotónním svahu? Navíc z parkoviště k lanovce je daleko.

Špindl: kdyby tam nebylo pořád tak zoufale lidí, není co řešit. Parkoviště hned u lanovek, sezona dlouhá, hlavně na jaře nejlepší kvalita u nás, mám to dostupné (80 km lze v případě nutnosti ještě řešit i pendlem), za ty roky kamarády, tedy potenciálně i bydlení zadarmo či za flašku. Když si ale představím, že bych byl no-name návštěvník za vše platící, nejspíš bych do sezonky nešel. Lyžovat tam 30× pořád znamená za 300,–, a to vzhledem k reálně obdržitelné hodnotě je podle mne dost.

Dvě a půl zimy jsem měl ve Sv. Petru možnost být ráno na kopci skoro každý den. Tedy by se dalo čekat, že jsem si báječně zalyžoval. Musím se ale přiznat, že takový pocit nemám. Když totiž odečtu dny s málo sněhem a kdy jely kanóny (oboje letos až do ledna), s blbým sněhem, blbým počasím, dny nátřesku (Vánoce, víkendy, ale v menší míře i prázdniny, které se táhnou skoro pořád: napřed v lednu Rusové, od půlky ledna Poláci, pak postupně další až do půlky března) plus pár dnů, kdy jsem byl doma a kdy jsem nemohl, tak skutečně kvalitních lyžařských dnů zbyde z celé sezony tak nejvýš 15, z toho ale tak třetina až v dubnu po sezoně. A i ty dobré dny s výjimkou dubna byly houby dny, nýbrž nejvýš hodinka ráno. Pak už lidi, lidi, lidi. Furt a hned od rána.

Myslím, že mnohem líp až do nešťastného úrazu pojezdil doma v Teplicích n. M. Martin 47. Však jsem taky plánoval a domlouval, jak budu příští zimu jezdit tam.

Pokud bych měl říct, které středisko u nás je „nejlepší“, nakonec by to ode mne dostal ten Špindl. Což se ostatně shoduje i s žebříčkem oborovým (tzv. Kategorizace SPLV + Sitour, při všech potenciálních výtkách). I navzdory těm otřesným záchodům nebo absenci zázemí, jaké poskytuje třeba terminál v Rokytnici.

Kdybych ale byl šikovnější a vydělal dost peněz, asi bych koupil byteček v Zell am See a byl co nejvíce tam. Ta kombinace zimy včetně ledovce a údolí s překrásným jezerem, to všechno jen 480 km ze středu Čech, je někde úplně jinde. (Bad Kleinkirchheim + Millstätter See, Villach s okolím, jižní Švýcarsko okolo Lago Maggiore a určité i jiná místa třeba v Jižním Tyrolsku určitě taky, ale je to všechno dál).

To už je ale zase jiné téma, něco jako „můj zaslíbený lyžařský resort“.

20.03.2010 17:10:22 #6 

Příspěvků: 323

Másin muž

Nemůžu jinak než víceméně souhlasit s Tomášem a Ivanem. Sice u nás jezdím z 90% jenom do Špindlu, ale kdykoli se podívám z nějakého důvodu jinam, jen se utvrdím v tom, že pro moje potřeby sem zatím u nás nic lepšího nenašel. Dovolím si menší subjektivní Krkonošský shrnutí.

Harrachov – letos jednou, už tam nemusím, placený parkování, u můstků kopec subjektivně na nic a přelidněný, druhá strana s jednou pěknou sjezdovkou – červená, zbytek mi jednou sjet stačil, nic moc dostupnost z mého bydliště

Rokytnice – letos zatím jednou, největší mínus zmíněný parkování gratis se zpoceným přechodem k lanovce – fakt hnus s 2 páry lyží, odrovnám se radši až na svahu, sjezdovek dost, byl jsem tam bohužel o víkendu a Lysá byla s frontama jak na Medvědíně, v týdnu to bude samozřejmě jiná písnička

Herlíkovice – letos asi 3 krát s VIP Tomášem, což přidá pár bodů, nejbližší středisko, pomalá sedačka, vršek Žalý na prd, spodek pěkná dálnice, ale malá nadmořská výška, parkování s pochodem taky žádná hitparáda, pokud nejsi VIP :-)

Černá Hora – letos 2 krát, parkování za prachy, výšlap ke kabince, hodně lidí, víceméně úzké tratě, nebýt to první otevřené středisko po šoku z října nic by mě tam netáhlo

Černý Důl – letos jen na čumendu, ale něco tam naježděno mám, jelikož tam má příbuzenstvo chatu, když je slušná zima, je to příjemný středisko, vadí extrémně pomalé sedačky, takže sem odkázán na kotvy, ne tak dlouhé tratě, spíše rekreační

Vítkovice – neřekl bych středisko, ale kopec, slušný sklon spodní části, ale krátký, pomalá sedačka

Špindl – většinou od konce listopadu do konce dubna nonstop v provozu (ne všechny tratě), po dobu celé sezony najdu kopec, kde si téměř vždy dobře zajezdím (ráno 2 – 3,5 hodiny dle podmínek, situace, spěchu,…), ani o jakémkoli víkendu první 2 hodiny nestrávím ve frontě téměř nic (při správném výběru lanovky/vleku), k lanovce to mám 10 metrů z parkoviště, dvoje lyže s sebou nosit nemusím, výměna snadná a rychlá, i přes velmi negativní postoj pro mě neznalé veřejnosti obsluha vleků v pohodě, nejím tam, na oběd bývám doma, dole pod malým hankem si dám maximálně výbornou horkou čokoládu se šlehačkou a tatranku ke sváče, potřebu vykonám v přírodě (tu v přírodě hůře proveditelnou maximálně ráno na ještě čisté mini kabince na Hromovce) a to by tak asi bylo vše :-)

Závěrem bych jen podotknul, že bych samozřejmě radši měl chatičku někde v alpách, válel si šunky a brázdil svahy do posrání, ale realita je jiná, musí se makat, času málo a když už ten čas je, tak si chci relativně kvalitně zalyžovat, strávit co nejméně času na cestě tam, na lanovce, ve frontě apod. a co nejvíc toho za bohužel krátkou dobu pokud možno „sportovně“ najezdit. Proto volím při vcelku příznivé předpovědi počasí Špindl jako pro mé potřeby nejuspokojivější lyžování v rozumném dosahu. Jo a sezonku nemám, gratis ani koupenou, i když sem o ní uvažoval a za rok na ni tak jako tak dojde (má to svoje důvody, zasvěcení vědí).

21.03.2010 16:02:55 #7 

Příspěvků: 746

Mirek muž

Pokud je sníh v lednu je pro mě nejlepší středisko Rokytnice, široké dlouhé, málo zalidněné sjezdovky, rychlá lanovka skoro bez front. Od konce ledna už to platí jen ve všední den o víkendech je fronta na lanovku neskutečná. Přesto je na sjezdovkách celkem volno.

Špindl mi přijde jako středisko s nejhorším poměrem cena/výkon. Přelidněné proti Rokytnici krátké sjezdovky, černá o víkendu buď do půlky nebo celá uzavřená. Ale nebyl jsem tam asi 4roky.

Deštné, tam lyžuji nejčastěji, ideální na dopoledne. Široká červená na rozježdění a úzká černá, zajímavá profilem při rychlejší jízdě. Délka sjezdovek lehce přes 600m. Lanovka nepoužitelně pomalá, pěkně si člověk zajezdí, když jede POMA. Úprava sjezdovek se ani zdaleka neblíží Rokytnici či Špindlu.

21.03.2010 19:50:27 #8 

Příspěvků: 157

RadKov

Neodpustím si přispět do diskuze svým dalším dětsky zvídavým dotazem.

V předchozích příspěvcích tohoto vlákna se setkávám s fenoménem „nesu z auta k lanovce dvoje lyže“. A tak se jako jedinec, který si dosud vystačil s lyžemi jedněmi, ptám. Kde si u lanovky právě nepoužívaná dřeva uskladníte? Někde v areálu snad exustují k tomu určené prostory, nebo si s sebou vezete rodinného příslušníka na ten konkrétní den povýšeného na post hlídače?

21.03.2010 20:10:49 #9 

Příspěvků: 2356

TomáS muž

>> #8, RadKov, 21. 03. 2010 19:50:27

Je to samozřejmě problém. V Rokytnici jsem měl pronajatou např. skříňku, ale ideální je tvé auto. Areály, kde je k autu proklatě daleko, jako třeba Rokytnice, Pec, Žalí jsou v tomto ohledu zcela na hovno. V neznámým středisku v Alpách je to taky složitější, tam k druhým lyžím bývá daleko. Dost často jsou ale k dispozici stojany se zámky nebo úschovny…to jsem zatím nevyužil.

21.03.2010 20:30:22 #10 

Příspěvků: 157

RadKov

>> #9, TomáS, 21. 03. 2010 20:10:49

Tedy z tohoto pohledu je přes všechny ostatní nedostatky Harrachov, kam to mám 35 km, téměř dokonalý. Z nejbližšího štaflu k pokladně napočítám nějakých 20 kroků. Nicméně za tento luxus chtějí paušálních 50 Kč denně za libovolnou parkovací dobu.

21.03.2010 20:53:54 #11 

Příspěvků: 2356

TomáS muž

>> #10, RadKov, 21. 03. 2010 20:30:22

Špindl grátis, aspoň to. Hromovka 15m, Medvědín 70m.

22.03.2010 22:02:40 #12 

Příspěvků: 4267

ivan

Abych ještě neublížil ostatním střediskům.

Nekomentuju Ramzovou a Sněžník, nikdy jsem tam nebyl.

Bílá: pro lyžaře ze spádové oblasti OK, dokázal bych si tam představit potrénování. Honza Němec tam ostatně vychoval pár slibných mladých závodníků. Jinak se středisky „velkými“ těžko srovnávat.

Klínovec: tuhle lokalitu i s Božákem a Neklidem mám rád, bývalo to sněhově dobré místo a párkrát kdysi dávno jsem tam zahajoval sezonu. Klínovec sever se holt přes těch 260 m převýšení nedostane, ale v rámci toho OK. Navíc ve spojení s Oberwisenthalem (neznám) docela pestré lyžování a jestli se podaří něco s lanovkou a potenciálním převýšením přes 400 m, dokázal bych si to tam při rozumné dojezdové vzdálenosti představit jako svůj Stammgebiet.

Lipno: zažil jsem sice ještě před rozšířením, ale tam ne. I kdybych bydlel v Krumlově, byl bych asi víc na Hochfichtu, případně Sternsteinu.

Špičák (Šumava): jedno z mých srdcových míst, genius loci funguje, nádherné profily, mám rád i Josefa Tremla, ale musel bych to tam koupit a oplotit, abych si tam bez lidí parádně zalyžoval. Jako veřejné lyžování nanic. I jako Klatovák bych určitě jezdil na Javor, případně na bavorskou stranu.

Špičák (Tanvald): naposledy jsem tam byl už strašně dávno. Lyžařsky dobré, ale vršek kopce 800 m je dneska dost průšvih. Nicméně bydlet blízko, asi beru.

Ještěd: tam jsem lyžoval jednou v době, kdy většina diskutérů ještě nebyla na světě. Mám pocit, že díky investicím Vackovým (které teď Liberec těžce splácí), zasněžování a snad i kočírování Kuby Čeřovského to tam vypadá slušně. Bál bych se zázemí stotisícového města. Být Liberečák, budu šťastný, že nemám dilema. Mrzí mě, že jsem se tam nedostal, Čeřovským to dlužím. Slabší asi bude začátek a konec sezony, ale už jsem studoval na mapě, jaká by tam byla cesta. Ale jako potenciální náhradu Špindlu asi ne.

Anketa skončila, Pravda okomentoval výsledky, IMO na úrovni svých schopností.

Špindl IMO odskákal to, že je jako permanentně nejlepší a nejdražší fackovacím panákem tuzemského lyžování. „Přepravní zařízení jsou někde jinde celkově modernější,“ píše Pravda. U nás ale sotva. Když pominu tu otravně skloňovanou kabinku na Černou horu, jsou tři hlavní odpojitelné čtyřsedačky ve Špindlu českou špičkou, doprovázenou dalšímí dvěma sedačkami. Také zásadní vleky (Sv. Petr, Medvědín, Mísečky) jsou moderní výkonné kotvy.

Ale nemá cenu výsledky pitvat. Je to jenom zábava pro čtenáře a marketingový nástroj pro vydavatele.

Zajímalo by mě, jak nadskakoval Vítek Moudrý (pardon, pan INŽENÝR Moudrý), když znalec Pravda slíbil rozvinutí ankety v příštích letech: „budeme více zapojovat i hlasy odborníků“ (více? copak letos nějakého odborníka zapojili? – tedy kromě Pravdy, jistě). Soudě ale podle diskuse, je tato anketa jinak diskutováníchtivým čtenářům iD dost putna. Jak by ne: snad každý si už za 20 let volného cestování udělal názor a rozhoduje se podle sebe a svých zkušeností.

Taky naše střediska se budou muset pořádně snažit. Píárová výpomoc novin a/nebo nebo serveru už dneska žádný zázrak neudělá.

22.03.2010 22:05:05 #13 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #10, RadKov, 21. 03. 2010 20:30:22

Akorát že obě placená P u lanovek jsou dost malá. A socialistický plánovač přesně v duchu starého „lyžař si k vleku došlape“ (viz Pec a nakonec i ta Rokytnice, Špindl před Hromovkou taky, a vlastně i Herlíkovice) vymyslel hlavní harrachovské parkování na té obchvatové silnici s pochodem na Rýžoviště. Takže jakmile se ta dvě P za pajcku zaplní, jsi v řiti. Nebo je to dneska jinak?

22.03.2010 22:08:18 #14 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #8, RadKov, 21. 03. 2010 19:50:27

Více lyží je nejenom problém, nýbrž u nás přímo průser.

Jak známo, nechat u nás na očích v autě cokoliv je pozvánka pro zloděje. Snad ve skiboxu nebo v zaplechovaném skříňáku, ale jinak nikdy nic.

Jednou jedinkrát jsem dopoledne nechal v Praze na Vinohradech auto s dvojemi metrovými snowblady v nohách spolujezdce, neboť jsem je nepovažoval za „lyže“ zajímavé pro zloděje. Výsledkem byl vylomený zámek kufru a oboje lyže fuč. ( O ukradených obou airbazích ani nemluvím, prostě Praha a Česko.)

Tím pádem nemůžu jet v Česku nikam, kde bych musel na parkovišti nechat nějaké lyže v autě. Ošetřené to mám ve Špindlu a tím pro mě silně boduje. Bohužel ilustrativní je příběh před pár lety, kdy jsem chtěl cestou do Alp na šumavském Špičáku na závody, Jenže bych tam byl musel strávit neděli s autem plným věcí a s rizikem vykradení jsem podle teorie menšího zla prostě na ty závody rezignoval. Je to příšerný, strašně mě to sere, ale je to bohužel tak. Nemůžu přijet na hory ráno s tím, že si napřed zalyžuju a pak se ubytuju – auto nemůže u nás někde stát s věcmi uvnitř. Ukradnou vám i puklice. Kdysi klasicky stěrače. Země česká, domov můj – v tomhle k posrání.

V Alpách nechám v autě cokoliv. Zamykací skříňky tam ani nepotřebuju. Předminulý týden brzy ráno jsem přijel, zaparkoval, nechal motor běžet, aby se stále ohřívaly boty, a šel se podívat asi 150 m k lanovce, jestli je už otevřené zázemí. Běžně se tam nechávají na kopci tyče (jedna za cca 1000 Kč), u skútru třeba i slušné trenérské lyže. Pamatuju na svůj šok, když jsem se asi 1980 dostal na Dachstein a tam nechávali nahoře na ledovci na lanovce venku přes noc závodní lyže.

Řekl bych, že toto je jedním z velmi významných momentů PROTI lyžování v tuzemsku. Tohle žádná Kategorizace, žádné žebříčky a testindexy nepodchycují, ale třeba pro mě je to obrovské minus Česka.

Třeba na VL 5 bych mohl navézt plné auto různých lyží a pomůcek. Udělám to ale? Jistě, všechno si můžu nechat na Mísečkách na vleku, i skútrem mi to tam vyvezou, ale co kdybych tuhle možnost neměl?

V Česku jsou dvoje lyže za trest a troje skoro nemyslitelné. Sad but true.

22.03.2010 23:30:43 #15 

Příspěvků: 2480

TNS muž

>> #14, ivan, 22. 03. 2010 22:08:18

Krádeže a viac lyží obecne. =============­==============

Samozrejme,že rovnako,ako u vás sa kradne aj na Slovensku.Výsledok je ten,že všetko zamykáme,oči máme aj na chrbte a sere nás to rovnako ako vás.Nechať tyče na svahu?Áno ak sú zlomené,inak nehrozí.Drahá vŕtačka,zavŕtaná bez dohľadu je risk maximálny.

Omnoho viac sa kradne v top strediskách ako napr.Jasná.Tam si všetci pretekári a tréneri dávajú obzvlášť majzla.V regi­onálnych menších strediskách je to omnoho,omnoho lepšie.

Bohužial nič nie je isté.Ani skriňová dodávka bez okien.Pár sezón späť ukradli niekoľko párov závodných lyží+iné vybavenie.Chata?;-)Opäť x párov lyží.Nášemu reprezentantovi,tak tomu ukradli z auta lyže pripravené tuším na MS,potom mal problémy zohnať ďalšie slušné(rýchle).To bolo v Bratislave.

Mrzí ma,že to musím povedať,ale chlapci zlodejský chodia už roky po alpských strediskách kradnúť závodné lyže priamo z pretekov/tré­ningov atď.Iste,keď si tam na ne nezvyknú dávať taký pozor.Aby ste neboli prekvapený,keď vám v Alpách zmiznú lyže z waxroomu a pod.Určite budú v dobrých rukách na Slovensku,alebo v Čechách.

Viac párov lyží,bez zázemia na kopci môže byť dosť ošemetné.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

23.03.2010 14:21:50 #16 

Příspěvků: 2356

TomáS muž

>> #14, ivan, 22. 03. 2010 22:08:18

Většinou vozím dvoje lyže a nechávám je v autě. Mám vždycky vak (takovej hnusnej) a do toho ty druhý lyže zabalím. Tím, že na nich není vázko, dá se to udělat tak, že vak vypadá jako prázdný. Na sjezdovce pak sundavám vždy špičku vázání a tu beru sebou do hospody. Doufám tak, že lyže se tímto stanou méně zajímavé. Z auta mi sice ukradli jednou stěrače, ale od té doby, co jsem změnil značku z Octavia na Subaru se zmenšil počet vykradení auta z průměrných jednou za dva měsíce na 0 za 6 let.

23.03.2010 16:00:10 #17 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

No jo, ale když si to budete všichni zamykat, tak na čem budu jezdit já?! I.

www.juniorsports.cz

23.03.2010 16:45:06 #18 

Příspěvků: 230

pool-Pája muž

>> #17, CzechSkier, 23. 03. 2010 16:00:10

Nech si nějaké „sehnat“ třeba v Alpách nebo v Jasné.:-D

27.03.2010 09:56:12 #20 

Příspěvků: 6648

HonzA_ muž

>> #1, ivan, 19. 03. 2010 13:16:52

A další úžasné téma na iDnes – anketa o nejlepší sjezdovku

Cituji: „Vybrali jsme 18 slavných, těžkých, případně krásných sjezdových tratí v Česku.“ – tak si na těch těžkých, černých sjezdovkách jezděte a ničte si techniku…

Mimochodem, opět vede výrazným rozdílem Rokytnice. Čím to asi je?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

27.03.2010 10:06:48 #21 

Příspěvků: 5176

oblouk muž

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

27.03.2010 13:07:17 #22 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #20, HonzA_, 27. 03. 2010 09:56:12

Mně z původní verze jednoho předchzího příspěvku vypadla věta toto předznamenávající:

„A jestli třeba členové Spartaku Rokytnice (zdaleka ne jenom lyžaři) jako správní patrioti houfně odklikali…“

Žádné středisko, snad kromě Vrchlabí, ale ti dali kopec do pronájmu, nemá tak silnou TJ plnou patriotů navíc pofitujících z návštěvnosti.

27.03.2010 13:36:02 #23 

Příspěvků: 5176

oblouk muž

>> #22, ivan, 27. 03. 2010 13:07:17

O tom fakt nic nevím, ale na druhou stranu je asi fakt, že označení nejoblíbenějšího střediska je tak jako tak i objektivně celkem spravedlivý. Problém vzdálenějších parkovišť vyvažuje možnost dovézt osazenstvo vozu i s veškerým materiálem a vyložit až u lanovky a odjet si zaparkovat oněch cca 700m na parkoviště zadara… Kyvadlový skibusy jsou dalším řešením…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

27.03.2010 13:40:44 #24 

Příspěvků: 4077

Martin47 muž

>> #22, ivan, 27. 03. 2010 13:07:17

Však to byl za sociku tuším jedinej klub, kde byli závodníci oblečeni v oddílovém se znakem klubu. Má to tam tradici. Dost jsem jim záviděl.

27.03.2010 14:08:10 #25 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #23, HOnza, 27. 03. 2010 13:36:02

Jo, vyjedu nahoru, vyložím dvoje-troje lyže a bágl s věcmi včetně bot, nechám to tam stát a pojedu 700 m zpátky a došlapu 700 m zase nahoru. Nebo si to na tu chvíli narvu do několika skříněk – pokud budou volné?

Ale uznávám, že moje výhrady jsou atypické. Většinového lyžaře taky neštve, že po 5. dubnu už je asi konec, případně že od března na slunci to stojí za houby. Podobně to, že do Vánoc při běžném nedostatku sněhu je ježdění omezené.

Samozřejmě ale nebudeme takovou pofiderní anketu v popmédiích brát jako objektivní obrázek „obliby“. Vždyť je to hlavně pomůcka, jak přitáhnout klikající čtenáře, navíc jen ty, kdo jsou podchycení tím jejich „dukátovým účtem“, jak tuším.

>> #24, Martin47, 27. 03. 2010 13:40:44

Existoval snad jiný srovnatelný klub, který by díky vlastnictví nejlepšího lyžařského střediska ve státě uzavřeném železnou oponou měl tolik peněz? Na podmínky divizního oddílu (dospělých) na tom byli neskutečně dobře, včetně třeba Spaldingů v době Thoeniho… Možná třeba u nás LIAZ, ale tyhle velké TJ s bohatými podniky v zádech zase mívaly náročné fotbalisty nebo hokejisty, kteří spolykali většinu rozpočtu. Kdežto v relativně bohatém Spartaku dominoval oddíl lyžařský.

Příspěvek od tebe moc rád vidím. Když se to bude chtít, dej do placu, jak se ti vede.

30.03.2010 07:22:56 #26 

Příspěvků: 4077

Martin47 muž

>> #25, ivan, 27. 03. 2010 14:08:10 Vede se dobře v mezích možností. Už pořídím přelézt do auta, jelikož mám vozejk, kde můžu mít natažený nohy. cvičím je tak, že se podařilo zastavit úbytek svalstva, dokážu už přelézt z vozejku do vany a na posilovací věž, což je dobré, neboť vše co mizelo na nohách se zjevně stěhovalo do oblasti břicha. Abych se nenudil, inspirován na netu jsem začal přestavovat nafukovací člun na plachetnici. Stále platí, že nohy smím zatížit nejdřív v polovině července.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy