#MeToo - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

#MeToo (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 62 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

20.11.2017 13:53:36 #31 

˘Ö˘Krab muž

>> #30, Harry, 20. 11. 2017 13:44:32

Vlastně máš pravdu, trvale oscilující na půl cesty mezi ženou a invalidním vozíkem.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

20.11.2017 18:46:01 #32 

ivan

Tady se jeden rozvášnil a rozepsal:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/…hranici.aspx?…

20.11.2017 18:58:36 #33 

˘Ö˘Krab muž

>> #32, ivan, 20. 11. 2017 18:46:01

Vychází mi z toho, že nakonec se přece jenom proletáři celého světa spojí … s proletářkami celého světa.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

21.11.2017 18:29:17 #34 

m3 muž

>> #32, ivan, 20. 11. 2017 18:46:01

Sice se rozvášnil,ale vidím to dost podobně.Kdysi jako kluci jsme zrcátkem položeným na špičce nohy koukali spolužačkám pod sukně.Tedy snažili jsme se o to.Holky samosebou pištěly,my viděli velký prd a ředitelka odpálila stěžovatele soudruha Rameše s tím, že je to klukovina nebo tak nějak. Jak by to vypadalo dnes ? Sociálka,porad­na,projednání na magistrátu ? Asi vše najednou.

22.11.2017 10:54:54 #35 

Jarda K

:-D :-D Spolkni to a nepruď. :-D :-D

Ivane, Ivane ..... dostal jste mě! :-D

22.11.2017 22:37:46 #36 

ivan

Byl vůbec někdy někde na počátku této kampaně bohulibý úmysl poukázat na část problémů, s nimiž se některé ženy objektivně potýkají? Ať tak či tak, je pozoruhodné, jak rychle se vše dokázalo zvrhnout v antitezi výchozího a skoro k parodii.

Je pozoruhodné, že se nepřipojily dělnice ze šroubáren, pokladní z obchoďáků, šičky z textilek (jak to asi kdysi muselo vypadat v takovém Varnsdorfu!) a v zaznamenáníhodném počtu ani sportovkyně.

Dohady o tom, kdo a proč kampaň orchestroval, ponechám mimo tuto lyžařskou diskusi. Snad jen ještě link na jeden z možných scénářů pro budoucnost:

Miluj mne, má robotko!

https://a2larm.cz/…-ma-robotko/

23.11.2017 00:01:27 #37 

Harry žena

No,800 litrov za kus, deti budu asi lacnejsie. Hodil som si to na papier, a uz teraz,pred znizenim ceny masovostou vyroby,mi moja stara vysla o 125 korun drahsia.K dnes­nemu dnu.

Kruci,toto ja vediet pred rokmi…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

23.11.2017 11:43:37 #38 

ivan

22/11: „Je pozoruhodné, že se nepřipojily dělnice ze šroubáren, pokladní z obchoďáků, šičky z textilek … a v zaznamenáníhodném počtu ani sportovkyně.“

Všechno je už od pondělka jinak.

V rakouském lyžování to už bouchlo a počínaje presidentem OESV Schröcksim fest jede damage control.

Víc o tom napíšu už brzy, i proto, že to odstartovala moje milá kamarádka Nicola.

Sice zatím taky stará svědectví, ale už žádný dotek zadečku odkvetlé herečky či neslušný návrh, nýbrž i dost drsné věci.

http://derstandard.at/…bte-sprechen

(velký ohlas, skoro 2000 postů v diskusi)

http://derstandard.at/…Wir-waren-ja

Promptní damage control made by Annemarie:

http://derstandard.at/…l-Missbrauch

23.11.2017 12:32:14 #39 

˘Ö˘Krab muž

>> #38, ivan, 23. 11. 2017 11:43:37

Dá se vůbec něco jiného čekat, v takové sociální a časové bublině, jakou jakýkoliv vrcholový sport je?

Předpokládám, že funkcionáři se rekrutují z jedinců s touhou po moci, ostrými lokty a nedostatkem skrupulí (je-li výběr z většího počtu kandidátů).
Nevidím důvod, proč by pak jakékoliv jejich výdobytky (nebo to, co za ně oni sami považují či označují) měly být zázračně omezeny slušností a morálkou v jakémkoliv ohledu. Přes jiné samce se probojovali až na alfa-pozici, což je stálo spopustu námahy a energie, prostě toho hledí využít. Občas se mezi nimi možná dokonce vyskytne i altruista, který krapet energie věnuje účelu, pro jaký byl do funkce dosazen … (já vím, přeháním, ale tak nějak se z principu chovají společenští savci posledních několik desítek tisíc let a tato strategie má evoluční úspěch).

23.11.2017 17:58:17 #40 

ivan

>> #39, ˘Ö˘Krab, 23. 11. 2017 12:32:14

Komentuješ to i díky lehkému záměrnému cynismu dost trefně.

1. Ano, bublina, postaru snad „mikrosvět“ či „specifická komunita“. Vztaženo k 1970s a navíc v Rakousku asi nedalo.
  2. Pokud bysme se bavili jen o alfasamcích, jak postuluješ, v podobě „funkcionářů“, pasovalo by to, co píšeš, velmi přesně. Potíž je v tom, že líčené dění se netýká jen jich:

„Mit der Attraktivität der maßgeblichen Männer hatte das Flirten – und dabei blieb es oft nicht – wenig zu tun.“

„S atraktivitou rozhodujících mužů mělo flirtování – a často nezůstalo jen u něj – máloco společného.“

„Und es hat Übergriffe gegeben, sexualisierte Gewalt. Von Trainern, von Betreuern, von Kollegen, von Serviceleuten.“

„Docházelo k útokům, sexualizovanému násilí. Ze strany trenérů, vedoucích, kolegů, servisáků.“

Což je celá banda lidí okolo. Vedle nějakého charismatického (psychopatického?, …) alfasamce hejno méně silných až podržtažků, rozhodně žádných bondovských alf, z nichž někteří/mnozí si takové nároky představovali a činili také.

To, že mladá holka podlehne kouzlu chlapa v určité roli, je přece běžné. Člověk občas žasne, do jakého učitele se studentky dokážou i okouzleně zakoukat. Jestli toho mnou vzpomínaného Cillera žádná baba dneska nenapráská, bude to možná právě ten případ.

Tady je ale na tapetě třeba tento případ:

„Ich erinnere mich an den Fall einer jüngeren Rennläuferin. Sie wurde bei ihrem ersten Geschlechtsverkehr von einem Kollegen heimlich gefilmt, er hatte eine Kamera im Kasten versteckt. Das Video wurde kurz darauf der Mannschaft vorgespielt. Das ging damals als Scherz durch. Ihm ist gar nichts passiert, sie hat sich zu Tode geschämt und den Sport geschmissen. Die Frau war ruiniert.“

„Pamatuju se na případ jedné mladší závodnice. Při jejím prvním pohlavním styku ji jeden kolega z mančaftu tajně natáčel, schoval kameru do skříně. To video si brzy poté mančaft přehrával. Prošlo to tehdy jako fór. Jemu se vůbec nic nestalo, ona se k smrti styděla a nechala lyžování. Zničilo ji to.“

„Alle haben von solchen Vorgängen gewusst. Man dachte, das sei normal. Geredet wurde darüber kaum, erst recht nicht dagegen vorgegangen.“

„O takových událostech věděli všichni. Bralo se to jako normální. Skoro se o tom nemluvilo, natož aby se proti tomu něco dělalo.“

To už je hodně drsné. Borci se jistě nařehtali okolo „ficken“, ale holka v 70. letech někde v tradicionalis­tickém katolickém Rakousku to nemusela zrovna brát jako srandu a vo nic nejde, i když už to tehdy nebyla tak osudová věc jako třeba v Hardyho Tess of the d'Urbervilles.

Kdo není obeznámen se svérázem rakouské reality, s poměry v OESV tehdy a s osobou Nicoly, tuto jí rozčísnutou kauzu nemůže patřičně chápat. Kdysi před lety, nedlouho po osvobození Nataschi Kampusch, jsem se už něčeho z toho v jednom článku dotkl a něco málo okolo vím. Pokusím se to časem sepsat.

(Je poučné si ty články přečíst. Nejsem si ale jistý, co by z nich udělal překladač.)

24.11.2017 06:05:30 #41 

Harry žena

>> #39, ˘Ö˘Krab, 23. 11. 2017 12:32:14

Uzavrete komunity,sirkou socialnych kontaktov podvyzivene. A ked do tohto sukolia vletela nejaka fesanda,na maler bolo zarobene.Sme jenom lidi.

To slintali aj casomeraci,co potom ti co mali lahsi pristup.Diali sa vselijake veci,na nizsich urovniach raceovania,aj zabavne.Stavim sa,ze vela zien pri tomto co sa spustilo,bude velavyznamne mlcat.Lebo pod kotol prilozili aj oni.

caute Harry

P.S. Ivane,keby si si mal stavit,ci sa neozve aj nejaky meeetooo chlap,aky by si dal kurz..? Lebo aj baby mali oci a ruky.A nielen to.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

24.11.2017 08:41:26 #42 

˘Ö˘Krab muž

>> #40, ivan, 23. 11. 2017 17:58:17

Ve skutečnosti je takováto izolovaná skupina jediným prostředím, kde se výše uvedené chování může uplatnit v plné míře, pro oběti téměř není úniku. Všechny současné džendrkorektní medializované případy jsou proti tomuhle hadra.

Dokonce bych asi i řekl, že to, co se velmi pravděpodobně (podle kusých útržků) dělo, je horší, než zneužívání farníků kněžími.
Analogie je téměř dokonalá. Z farnosti také není pro dítě/mladistvého úniku. Jen místo jednoho kněze, který měl být učitelem, vychovatelem a morální autoritou, se příležitosti chopili členové realizačního týmu. Hierarchie je rovněž ve skupině přesně daná: „Ty chceš něčeho dosáhnout, my už jsme se na svou horu vyškrábali. Ty jsi tu rok a budeš přinejlepším pět, my jsme tu dvacet let a ještě dvacet budeme.“

Zneužitelný rozdíl v sociální zralosti značný, v případě lyžařských bublin ještě umocněný omezeným poznáváním světa na velmi úzkou výseč ledovců, tělocvičen a ubytoven, navíc s nestandardní sestavou vrstevníků (protože velmi výběrovou).

K tomu dlouhodobé odtržení od hodnot, ochrany a zázemí rodiny.

Ještě o katolicismu – nevím, jaká je Tvá osobní zkušenost, skoro třicet let jsem měl všechno z první ruky, nedělám si iluze.

24.11.2017 20:02:35 #43 

ivan

Chlapci, díky za skvělé příspěvky. Vyčkejte, zareaguju.

Krabe, osobní zkušenost s katolicismem nemám. Můj otec *1913, coby jihočeský vesnický jinoch zamlada ministrant, z lůna církve brzy utekl úplně doleva, moje matka se, co pamatuju, religiózně nikdy neprojevovala. Vyrostl jsem tudíž v tvrdě ateistické rodině v tvrdě ateistické době. Veškeré mé informace a závěry jsou tedy čistě zprostředkované.

O to víc si cením těch bezprostředních.

24.11.2017 20:46:28 #44 

˘Ö˘Krab muž

>> #43, ivan, 24. 11. 2017 20:02:35

Vyrostl jsem v rodině aktivisty OV KSČ, ale byli jsme cizinci (umístěnky pro VŠ) uprostřed tradiční klanové společnosti velmi důsledně katolické východní Moravy. Takže z první ruky a přesto s patřičným odstupem.

Včetně toho, jak z kostela procesí mířilo rovnou na schůzi a v neděli po mši u stolu v hospodě sedávali soudruh farář, soudruh tajemník MNV, soudruh předseda stranické organizace, soudruh revírník a s nimi činovníci JZD a hráli spolu karty. Soudruh předseda se po '89 holedbal, že byl v StB, ale to mu nikdo nevěřil, sice někdo z nich nejspíš donášel, mnozí mají dodnes za to, že právě soudruh farář. Všem budiž země lehká, ba ne, revírník možná ještě žije.

Včetně toho, že se z letních zábav chodilo rovnou do kostela. A tak. Mělo to nepochybně jistý půvab a jistý řád. Ale že by lidé byli o mnoho lepší nebo se lépe chovali, to až tak ne. A bylo to dáno i dobou. Kdo nezažil, neuvěří.

To všechno vodnés čas.

25.11.2017 01:18:42 #45 

ivan

>> #44, ˘Ö˘Krab, 24. 11. 2017 20:46:28

Doba paradoxů. Kdo nezažil, může (s vrtěním hlavy) uvěřit, jiný se stejným vrtěním zpochybnit. Moje skvělá kamarádka, dcera vyhlášeného pražského tanečního mistra Trubače, vzpomínala, jak kdysi v jejich chatové osadě Babice u Prahy (ano, tam, kde nyní snad prosperuje jakási takzvaně elitní škola) volili šerifa s podmínkou, že musí být v KSČ.

Šerif člen KSČ, to nevymyslíš. Podobné jako soudruh farář. Paradoxy zkurvené doby a našich pokurvených životů. Doby jak fanatiků, tak lidí úplně nezblbnutých. Nebylo lehké se v tom zorientovat a najít si svou cestu.

Ale to už jsou věci na osobní pokec. Na obecnou ventilaci zde je to, imho sorry, házení perel nezaslouženým konzumentům.

A zajímá to vůbec někoho kromě nás?

25.11.2017 09:03:39 #46 

PetrOstap muž

>> #45, ivan, 25. 11. 2017 01:18:42

Já myslím, že zajímá :). Šerif člen KSČ stejně jako farář, to je dost dobrý anebo naopak hodně smutný.

25.11.2017 20:07:30 #47 

m3 muž

>> #45, ivan, 25. 11. 2017 01:18:42

Členství u komoušů jako podmínku pro kariérní postup jsem odmítl.Jednak jsem na ně neměl a nemám žaludek a za druhé by se děda musel obracet v hrobě jako větrák.Nakonec jsem byl rád, že jsem byl de facto propuštěn a byl tak nuceně hozen na vlastní nohy.Vlastně nechtěně jsem tak získal náskok.Paradoxně bych tedy měl asi komoušům zpětně poděkovat…

25.11.2017 22:26:44 #48 

Vlark muž

Bratranec – pod vplyvom skorého úmrtia matky a jej sestry, teda tety v priebehu jedného roka – po maturite na elektrotechnickej priemyslovke išiel na teológiu Ako jediní vysokoškoláci chodili na vojnu nie na rok, ale na dva a s podmienkou, že ako ideologicky nevhodné osoby nesmú byť povýšení ani v prípade hrdinského činu. Keďže bratranec bol, ako vo všetkom, vzorný a snaživý, tak nevedeli, ako ho odmeniť. A super nápad – odmena vo forme účasti na besede so sovietskymi komsomolcami. Tak neviem, kto koho obracal na svoju vieru. Dodnes ale slúži ako katolícky duchovný. Paradoxy doby. Ale niečo sa nájde aj dnes.

27.11.2017 07:34:52 #49 

ivan

A už to jede. Americký maník okolo gymnastických holčiček, kdo by to byl řekl.

https://sport.lidovky.cz/…-sporty.aspx?…

29.11.2017 09:01:43 #50 

Harry žena

>> #49, ivan, 27. 11. 2017 07:34:52

Nedostatok empatie? Predatorstvo? Zaujimave,ze sa to u tolkych osob dokazalo tolko utajit. Aj ked,islo o deti,tam je sila vzdorovat a pochopit deje rozdielna.

Zaujimavy blog TU

Ovsem zosuvajuci sa len po povrchu, a zaoberajuci sa len dosledkami.

Otazky,kto feminizmu dal taku silu,kto ho podporil, uz nie su polozene.

Cely tento vyvolany problem treba vidiet v sirsom kontexte,domysliet akej agende sluzi.

Uz aj sem na moje lazy ,ku mne a mojim sliepkam,dorazilo, ze je „nas mnogo“ a kazdy prostriedok k regulovaniu porodnosti a vychove „modernejsieho“ noveho svetoobcana,musi byt vyuzity.

A aj bude. Ti co planuju v horizonte dekad / kratkodobe az strednodobe planovanie/ vedia co je devetdesiat percent ludstva zac. Kobylky , vsetko spast,nasrat bordelu a odletiet.

Ale kam casom …?

caute Harry

P.S.Toho americkeho manika supnut do cely k dvom urastenym cernochom,nech sa volaco o empatii nauci.

29.11.2017 09:31:29 #51 

˘Ö˘Krab muž

Četl jsem už tuším předevčírem a zvedl se mi z toho žaludek. Jen doplňuje představu bublin, ze kterých není úniku. Čekám, že vyplují ještě další podobné běsy ze sportovního prostředí, že toto ani zdaleka není konec.

07.12.2017 20:39:58 #52 

Harry žena

Dogymnastoval.

Takyto soudruzi si to v base veru uziju. Deti su tabu.

caute Harry

08.12.2017 03:06:13 #53 

Navvy

>> #51, ˘Ö˘Krab, 29. 11. 2017 09:31:29

V případě toho doktora to vypadá na jasnou věc. Jenže další skandály, hlavně ty z filmového světa, to už je asi jiný příběh. Tam už je obtížné i rozlišit, kdo je dravec a kdo oběť. A nejkrásnější příklad blbnutí je ten, kdy kterýsi herec byl vymazán z již dokončeného filmu a bude nhrazen jiným hercem, jen proto, že je podezřelý ze sexuálního obtěžování. Nějaká presumpce neviny, kterou tu máme už od římských dob? Zapomeňte. Budete někdy někomu překážet – najde si a zaplatí nějakého dobrovolníka, či dobrovolnici, která vás udá na policii. Až se příjde na to, že to byla blbost, bude po všem. Říkáte, že to je křivé obvinění? A kdy naposled byl u nás někdo odsouzen za křivé obvinění?

08.12.2017 07:09:10 #54 

Harry žena

>> #53, Navvy, 08. 12. 2017 03:06:13

Vidno diskutera s pravnickym povedomim:}

Ahoj,na Tvoj nazor som bol zvedavy.

Dobre na to ides. Tak konspiratorsky.

caute Harry

P.S. Kedze sa zistuje, ze rozdiel medzi konspiraciou a realnym faktom je jediny, a to casovy , zhruba rok,neber si to tak,ze sa Ta pokusam urazat.:}

08.12.2017 07:19:48 #55 

Harry žena

Este ze mame na vsetko tot tych odbornikov.

Jediny Uzel ktory vas nikdy nesklame.

:-D

caute Harry

08.12.2017 16:05:11 #56 

ivan

>> #55, Harry, 08. 12. 2017 07:19:48

Hmm. Kvůli některým americkým pipkám se to celé překlopilo až do parodie. Přinejmenším u nás, v USA, resp. dalších relevantních cílových zemích to možná cíl plní?

Takže si s chutí zaexhibuje i sexuální popularizátor-bavič Uzel. Ale tohle je jeho parketa, tohle umí. Kdo si dneska kromě insiderů branže vzpomene, že před 30 lety přišel jako seriózní lékař a kádrová rezerva-posila (pro mladší: prověřený a spolehlivý člen KSČ) z Ostravy do Prahy, aby se stal ředitelem ÚPMD? Kvůli plyšáku to nestihl a etabloval se jinak, rozhodně výnosně.

Pořád jsem čekal, jestli naše média zeregistrujou, jakou bouři rozpoutala v rakouském lyžování moje milá kamarádka Nicola. Tam už nejde o kolínko nějaké selebritky, ale docela drsňárny i na lyžařským školách včetně „svatého“ Stamsu. A vypovídá se ne pro bulvár, ale už i na policii.

Pár lidí z těch škol už letělo a troufám si říct, že se židle třese i před všemocným presidentem Schröcksnagelem. Jehož by v 77 letech dorostlí samečci moc rádi vyštípali. A Schröcksi od válu, to je v Rakousku něco jako u nás Nečas pryč nebo (potenciálně) Jansta do tepláků.

U nás nic. Chápu, že se řeší Gábinčiny kalhotky či nyní lýtka, není skoro dne bez Ester, ale alespoň zmínku jsem přece jenom čekal. Ale co se divit.

Je toho víc, ale furt se k tomu chystám ve formě článku/ů.

08.12.2017 16:55:26 #57 

Harry žena

>> #56, ivan, 08. 12. 2017 16:05:11

Fuha, „rakuska lyziarska skola“ a prievan z tejto strany,no zaujimave. Citlive. Vysledky, a nielen bab po generacnej obmene utokom mozu nahravat, tam musi byt veselo.

caute Harry

P.S. Chápu, že se řeší Gábinčiny kalhotky či nyní lýtka, není skoro dne bez Ester, ale alespoň zmínku jsem přece jenom čekal.

Rozhodne vdacnejsie temy ako strategicke bombardery v okoli hranic Sev.Korei. Co uz.

09.12.2017 17:08:40 #58 

Navvy

>> #56, ivan, 08. 12. 2017 16:05:11

Já jsem k těmto věcem dost opatrný. Ne všechno, co se řekne, třeba i před soudem je pravda. Často (opravdu dost často)se pak ukáže, že si to dáma vymyslela, třeba aby z toho měla nějaký prospěch. A samozřejmě je i hodně těch, které se to prostě bály nebo styděly někde říkat. Je težké určit co je a co není pravda. Pokud se objeví taková inflace prohlášení o nějakém zneužívání v minulosti, podle ně to spíše vede k bagatelizaci skutečných případů.

09.12.2017 18:27:33 #59 

ivan

>> #58, Navvy, 09. 12. 2017 17:08:40

Jak píšu, mediálně nejsledovanější případy, jistě ne náhodou tak rozviřované, z toho dělají až kontraproduktivní parodii.

Je to i proto, že za 10 let existence #MeToo ohlasy minimální, a tak se jakýsi demiurg rozhodl, že je to nutné rozpohybovat přes bulvár a Hollywood?

Mám ale pocit, že v tom Rakousku je to trochu jiné, jakkoli samozřejmě ani tam nelze vyloučit – či spíš je se skeptickou opatrností vhodné je předpokládat – vyřizování dávných účtů.

Před lety jsem si dal práci s článkem o rakouské duši a společnosti ve vztahu k podřízenosti, poslušnosti, autoritativní výchově apod. což umožnilo i nezpochybnění „autorit“ v podobě Priklopila věznícího Nataschu Kampusch. Doporučuju přečíst.

Stejně jako celý hrozen aktuálních článků na derstandard.at. Jsou to sice „jenom“ články, ale bez nich a bez znalosti toho, jak to probíhá v Rakousku, lze jen obecně a díky našim médiím i neadekvátně spekulovat.

Navíc znám Nicolu 20 let, znám spoustu toho, co kdy napsala, a leccos jsme si i řekli.

Ale varování před tím, co s dobrovolným trenérstvím různá nařčení mohou udělat, jsem v jednom dalším článku před časem taky sepsal. To se ještě žádným #MeToo nemávalo.

09.12.2017 19:30:15 #60 

Harry žena

>> #58, Navvy, 09. 12. 2017 17:08:40

Premlcacia doba pri tychto „cinoch“ je standardna?

caute Harry

P.S. V dobe veskerych spehovacich nastrojov,sa za tie roky ticha muselo nazberat vela,vela velmi zaujimaveho materialu.Ostat­ne,co to o ludskych povahach a uchylkach naznacil aj prelinkovany rozhovor s Uzlom.

Sucasna kampan toho sice riesi viac,ale sluzi aj ako vystraha „neposlusnym oveckam“.

Nieco na sposob odstrelu riaditela MMF, Strauus Kahna. Tento odstrel bol tvrdy,nekompro­misny, tu sa nebral ohlad ani na to,ze bol „od nich“.

Nuz,dovolil si vela.To sa neodpusta.

Nalezené položky: 62 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

11.12.2017

Brýle Giro s technologií VIVID: dny oslnění jsou u konce

VIVID ZVYŠUJE KONTRAST, POSILUJE SEBEVĚDOMÍ...
10.12.2017

SNOW tour: Špindlerův Mlýn – nefalšovaně zimní opening

V sobotu se odehrál slavnostní opening v největším ...
10.12.2017

Půjčit, nebo koupit dětské lyže?

Není to žádná horká novinka, přesto trend celosezón...
10.12.2017

SNOW tour 2017/18: tipy na dárky pro lyžaře

Nejen vánoční dilema, co svým blízkým lyžařům naděl...
10.12.2017

Největší a nejlépe vybavenou půjčovnu lyží najdete v pražském Harfasportu

Harfasport, největší pražská specializovaná prodejn...
09.12.2017

Aktuálně: už tisíce kilometrů sjezdovek

Lyžařská sezóna mimo ledovce letos odstartovala již...

Diskuze o lyžování

Neskutecna bolest nohou

dnes 09:07:11 od ivan-ski

Kastinger

včera 14:55:59 od Jarda K

Vztahy ze sportu v podnikání

včera 11:14:18 od Harry

Klínovec: [Středisko]

včera 10:31:01 od johnycek

SPORTEN

10.12.2017 20:34:26 od Navvy

#MeToo