Termoprádlo - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Termoprádlo

15.11.2017 20:58:42 #1 

Příspěvků: 1

mmakula

Ahoj,

chci si pořizovat nové termoprádlo na snowboard/lyže. Nabídka je strašně široká a nevím, co si vybrat. Nevím, zda je lepší syntetika nebo merino, nebo kombinace. Dále na jaké značky se mám koukat a zajímalo by mě, co používáte vy. Chci aby to plnilo své funkce (hodně hřálo, skvěle odvádělo pot, bylo antibakteriální a nesmrdělo). Dále jakou zvolit gramáž. Moc děkuji za odpovědi.

16.11.2017 09:32:33 #2 

Příspěvků: 372

Vlark muž

No základ asi je, čo hceš jazdiť – zjazdovka s pauzami, freeride celodenky apod., ako znášaš zimu, potivosť apod. Ostatné je otázka preferencií. Merino je asi aktuálne najviac „vychytené“, ale aj drahšie. Osobne dávam prednosť dvom tenším vrstvám pred jednou hrubou.

16.11.2017 13:38:55 #3 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1, mmakula, 15. 11. 2017 20:58:42

Červená merino termotanga Devold, tzv. „funkční šňůrka“. Jestli s krajkou nebo bez krajky už nechám na Tobě.
(sorryjako)

Přesně tak, jak psal kolega. Záleží, jak moc se potíš, jak moc se hýbáš, ale také na tom, co dáš nad prádlo jako další vrstvy. Koupit supermegabombas­tické prádlo a zalepit to bundou s paropropustností jen 8.000 g/m2/24hod není asi to pravé ořechové. Stejně tak se pokoušet používat stejnou sadu oblečení pro +2°C jako pro –22°C.
každý je jiná zmrzlina a produkuje jiné množství tepla (teplo je odpadem svalové práce), takže podle toho je potřeba vyzkoušet gramáž. Zase příliš vrstev na sobě, přestože umožní teoreticky výborně přizpůsobit zateplení vnějším podmínkám, není úplně super, protože vedeš páru přes více bariér a je větší riziko shrnování.

Ať vybereš cokoliv, první vrstva by měla dokonale sedět na těle a nikde neplandat, jen tak může fungovat.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy