Odlepující fólie na lyžích - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Odlepující fólie na lyžích

24.11.2017 19:25:19 #1 

batdik muž

Neví někdo, jestli dělá nějaký problém odlepující se fólie na špici lyže?

24.11.2017 21:48:48 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, batdik, 24. 11. 2017 19:25:19

Pokud je pod ní plech, tak v podstatě ne. Pokud cokoliv jiného, tak to problém být může, když ne hned, tak časem, až se vlhkost dostane, kam nemá.
Můžeš dát do servisu nebo sám přilepit epoxidem, pořádně stáhnout nějakou svorkou nebo ve svěráku (doporučuji přidat alobal, abys něco nepřilepil, kam nechceš), po vytvrzení hranu shora srazit hrubým pilníkem nebo jemnou rašplí.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

24.11.2017 22:36:20 #3 

Harry žena

Radsej zacerstva opravit jak radi Krab.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

25.11.2017 01:27:47 #4 

ivan

Před cca 10 lety problém na FIS lyžích Blizzard. Lyže samotné výborné, dovozce Tomáš Sgalitzer pověřil distribucí závodního programu Petra Jireše.

Fungoval program i lyže, ale topsheet začal časem odchlipovat. An sich žádný problém, ale ulpívající voda/vlhkost při delším transportu (např. cesta z Alp do Česka) stékala na hrany. I když jsem byl maximalisticky opatrný a lyže úzkostlivě vytíral do sucha, dělaly mi vodou pod fólií paseku. Opakovalo se i další sezonu.

Lyže jiných značek tohle nikdy od počátku 70. let nedělaly. Proč to snášet a řešit? Krátký proces.

Výrobce, který si neumí vyřešit tento dílčí problém, si nezaslouží mou důvěru a mé peníze.

Tohle píšu obecně. S využitím této zkušenosti a ideálně dalších nechť si každý soudruh rozhodne sám.

27.11.2017 09:08:40 #5 

mirjur muž

Já s tím byl v servisu a tam to vyřešili tak, že tu odchlipující se část prostě odřízli. Na dalších lyžích už jsem stejnou operaci provedl sám… ale nenapadlo mě, že by voda na lyžích mohla následně způsobit nějaký problém. Zatím teda nic nepozoruji.

Co tě nezabije, to tě posílí!

28.11.2017 15:27:20 #6 

MirekP

>> #4, ivan, 25. 11. 2017 01:27:47

https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/…a-lode-s1119

Mozna to uz nekdo zkusil, ja to planuji. Proste sundat desku a strhnout folii, osetrit nejakym podobnym naterem a namontovat. Podle me moc neriskujes (u 2 ze 3 Blizzardu se mi to tak odlepuje, ze strhnuti je asi na miste, on ten modelovy rok 2006/07 uz take neco pamatuje)…

Lyze jezdi fajn (tak proc je nedojezdit, nedopouzivat etc.) dokud je nedam na servis a oni to misto 0,5 od spodu zmrvi nevim na kolik (ale asi dost kdyz to pri postaveni na hranu podkluzuje, je to nesvar nasich servisu, ze to pak musim srovnavat…

Spis mi nejde dolu ta podlepena VIst WC deska…potvora, zkousel jsem i macet dle Milanovi rady…navic co pak pouzit pod ni pri nove montazi (ty novejsi uz maji jen podlozenou gumu)…da se asi z neceho vystrihnout…

MirekP

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

14.12.2017

Vyhlášení vítěze soutěže Poznej a vyhraj: Pro děti i borce Světového poháru

Na jihu Horního Rakouska se nachází prázdninová obl...
14.12.2017

Jarňáky v Grisoňsku (4): Obersaxen - severní svahy jako lyžařovo vykoupení

Když jsem se vydal do střediska Obersaxen, znovu js...
14.12.2017

Salomon X-MAX 12 - jistota pro celý den

Salomon už mnohokrát dokázal, že celodenní univerzá...
13.12.2017

Tecnica Mach 1 - dokonale padnoucí výkonnostní lyžařská bota

Otevřít přezky, nazout, zavřít přezky a je to! To, ...
12.12.2017

K2 Thermic: Konec studených nohou

Většina lyžařů se potýká se zimou v lyžařských botá...
11.12.2017

Brýle Giro s technologií VIVID: dny oslnění jsou u konce

VIVID ZVYŠUJE KONTRAST, POSILUJE SEBEVĚDOMÍ...