Domů Diskuze Osobnosti Katerino, opravdu jsi tak hloupa?

Katerino, opravdu jsi tak hloupa?

21.09.2010 06:43:51 #1 

Příspěvků: 6648

HonzA_ muž

Tak jsem si precetl clanek – je to sice jen na iDes, ale jsem zvedavy jak se to vyvyne. Zatim mi nezbyva nez rict – opravdu jsi tak strasne hloupa, Katerino?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

21.09.2010 08:35:31 #2 

Příspěvků: 4267

ivan

No jo, Ota Mrákota má svých 15 minut slávy.

Jak chytrá nebo hloupá je, nevím. Geneticky by na tom nemusela být špatně, vyjadřování taky neprokazuje, že by měla být „hloupá“.

Vidím to spíš jako důsledek typické naivity vrcholové sportovkyně, která ve své sportovní osamocenosti, v té sportovní verzi věži ze slonové kosti, nenasbírala dostatek praktických zkušeností reálného světa a s reálnými lidmi. Začala být dobrá jako mladá, a tak se jí vytvořily podmínky, aby vozila medaile, ona musela jen odtrénovat a odzávodit.

Když pak u takové holky zapracují hormony, snadno se dá dohromady s člověkem, který s ní sdílí její sportovní život a je jí v silně emotivních chvílích (vítězství, úspěch, neúspěch, únava atd.) nablízku a oporou. A/nebo je autoritou, trochu náhladním otcem, kterého sportovkyně mnohdy moc neužije. Prostě klasika, trenér ošuká svěřenkyni, třeba Ciller v tom býval legendou a byli trenérští borci, kteří to dokonce odůvodňovali, že zaláskovaná sportovkyně líp maká a je úspěšnější. (Ale myslím, že to byly ospravedlňovací kecy, nám prasákům jde přece vždycky jen o to jedno.) Příbuznou variantou jsou žačky a studentky zamilované občas i do sporně atraktivních učitelů.

Takže to byl ten Jindra. Vedle toho jí od dvaceti každej valí do hlavy, jak je skvělá, média ji milují, protože se na rozdíl třeba od většiny fotbalistů umí vyžvejknout, rádi se s ní předvedou i politici. Tímhle jí může nesoudně narůst sebevědomí a může propadnout představě, že ve „správným týmu“ dokáže všechno – hlavně když jí ti, kdo to tak potřebují, v téhle představě utvrzují.

Roli může sehrát i klasická obava z prázdna po kariéře. Vždy se něco dělo, makalo naplno, Svěťák, média, a teď jenom zpovykaná dcerunka a penzion v Zadeli? Když do toho vemlouvač přijde s „novou výzvou“, těžko odolat. No a pak už to jede a prezidentka možná ani netuší, nakolik je ona hybatelkou a nakolik maňáskem. Anebo tuší a ví?

Jsou to všechno moje spekulace nezaložené na žádném insiderském know-how. Jen úvaha, jak a proč mohly být věci tak, jak se zdá, že byly a jsou. Třeba je mnohé jinak. Nezabýval jsem se tím, celá kauza Neumannové a MS je natolik složitá a zpolitizovaná, že už přesahuje možnosti lyžařského časopisu jako SNOW dopátrat se přiměřených zjištění.

21.09.2010 10:04:53 #3 

Příspěvků: 2356

TomáS muž

Liberec už přeci smrděl dávno před tím, než jí tam naverbovali. Že tam někomu šlo a pěkných pár desítek či stovek kapříků, je taky jisté. Osobně v tom vidím docela dobrý tah, těch kteří tahali za nitky. Přikrýt smrdící rybu jménem čerstvé olympijské vítězky, která akorát ukončila kariéru. Navíc veřejností velmi dobře přijímanou a schopnou se souvisle vyjadřovat. Osobně předpokládám, že byla pouhou loutkou a za provázky tahal někdo jiný. Že se uteklý peníze neřeší a nikdo není za nic zodpovědný, to je v týhle zkurvený zkorumpovaný zemi normální. Nemůžete přeci chtít, aby někdo řešil pár stovek miliónů v Liberci, když máme na dálnicích systém Kapsch za 22 miliard a nikomu to nevadí.

21.09.2010 10:53:38 #4 

Příspěvků: 5176

oblouk muž

>> #2, ivan, 21. 09. 2010 08:35:31

Ivane přesně. Oba – ty i Tomአmáte plnou pravdu. Věren svojí pitomý povaze jsem se rok před šampionátem (tedy už tehdy s vědomím, že na poslední chvíli), začal angažovat především v obavě, že město Liberec, jeho obyvatelé a podnikatelé budou mít ze šampionátu nikoli slibovaný prospěch, ale že utrpí finanční ztráty. Zaštítěn Krajskou hospodářskou komorou jsem inicioval vznik a „působení“ skupiny, která měla v tomto smyslu zachránit co se dá. Skupina vznikla a nezachránila ani PRD – přestože jejími členy byli nejvyšší oficiální zástupci města Liberec, krajského úřadu i organizačního výboru MS!!! Nebyla především politická vůle! Nebyl zájem vytvořit podmínky pro přijatelnou ekonomickou návratnost vynaložených veřených financí. Důkazů pro tvrzení, že se nikdo nesnažil „Pepovi“, jak se mu familiérně všeobecně říká, ztížit jeho zcela jednoznačně motivované rozhodování je mnoho. Také já je mám. Například jsem na té akci přišel o několik desítek tisíc korun tím, že jsem připravil a částečně i financoval vznik jakési „Tržnice českých regionálních produktů“ přímo v centru společenského dění v Centru Babylon. Nakonec jakékoli akce v tomto Centru Orqanizační výbor MS zrušil a za celé dva týdny tam nepáchla ani noha :-) – prodejci zaplatili nájmy a utřeli nos. Především Pepa, ale i jemu zpřízněné firmy a různí Marešové, Davidové a pod. si ovšem pomohli. Ach jo :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

21.09.2010 11:23:42 #5 

Příspěvků: 4267

ivan

Podle mě byla jakási neprodělečnost MS iluzí. Živenou a medializovanou těmi, kdo spoléhali na obvyklý scénář, že se postupně od státu (kraje, Svazu?, MŠMT, tedy z peněz daňových poplatníků) pod hrozbou „prodlení“ a „ostudy“ vytáhne dalších pár stovek milionů. Což pořád oproti některým jiným prodražovaným projektům není tak moc.

Tuhle akci nemohl nikdo soudný brát tak, že na sebe vydělá. Prodělalo by to i s Kumpoštem, jen třeba o něco míň a nebyly by takový vyslovený průsery. A každý soudný musel ten salámový scénář tušit a předpovědět, včetně toho slibování „úžasné propagace města, regionu i státu“ a strašení „ohromnou mezinárodní ostudou“.

Prosím vás, lyžování není žádným světovým fenoménem. Je to sice nosný olympijský sport, ale skutečně zajímavý je v pár zemích světa, a to si spočítejte, v kolika skutečně bohatých a důležitých. MS je spousta (alpské, klasika, freestyle, junioři) a nikdo normální nemá přehled, kde a kdy už bylo. Furt je někde, často opakovaně na jednom místě. MS v klasice není olympiáda. Je to 14denní sešlost poměrně omezené komunity. Takových MS se každý rok po světě pořádají desítky. Z jednoho z nich ausgerechnet pořádaného v nějakém Česku a nějakém Liberci si nikdo na prdel nesedne.

Pokud si pamatuju, s MS v hokeji měli letos problém i bohatí Němci.

Tohle by mělo být jasné a s tímhle by se mělo jít do úvah o každé podobné akci. Řeči o propagaci a ostudě jsou především argumentačním oblbovákem. Denver měl původně dělat zimní olympiádu 1976, utekl od toho a má snad od té doby až do skonání světa nějakou ostudu?

Při nazrávání libereckého průseru jsme ale asi většinou netušili, jak moc jsou všemožní šíbři přisátý na státním cecíku. Postupně praská jedna kauza za druhou (a kolik jich ještě neznáme), a tak je Liberec s Kačenou jen jedním z drobnějších dějství téhle truchlivé komedie Made in Czech Republic.

Ještě má ale holka hodně let před sebou. Co třeba ČOV (olympijský výbor, o tom se přece už trochu mluvilo), poslanecká sněmovna, senát? Znemožnila se? Zatím se zdá, že je poměrně splachovací. A dokud bude těm svým tahačům za drátky k něčemu, ještě se možná zasmějeme (zapláčeme)…

21.09.2010 20:13:55 #6 

Příspěvků: 5176

oblouk muž

>> #5, ivan, 21. 09. 2010 11:23:42

O neprodělečnosti z hlediska vložených veřejných financí jsem už předem taky pochyboval. Ten více než stomiliónovej schodek mohl bejt ale výrazně nižší, kdyby se tím při přípravě někdo vůbec chtěl zabývat, Šlo to mnoha způsoby – počínaje propagací v zemích, kde to mělo vůbec smysl (Polsko, Sasko, Braniborsko…), hlavně ale poněkud jiným přístupem k liberečákům a ostatním domácím (hodně nepřátelský postoje veřejnosti) a případně pak při samotném mistrovství komunikací, která by lidi lákala a nikoli odrazovala… O toto a další věci jsem se ve zmíněný skupině rok předem i v průběhu MS snažil – ale fakt nebyl zájem. Zcela se vynechalo cokoli, co by zavánělo alespoň tou nejzákladnější snahou o využití přenosů a zpráv z MS2009 k propagaci liberecka cíleným a prokazatelně možným (vzhledem k marketingovým právům) způsobem (přínos MS pro budoucnost)… O nic takového se nikdo nestaral – a OV takové snahy předem i v průběhu MS přímo blokoval. Proč? – kde byla chyba? Především v pořadateli! Město Liberec to Organizačnímu výboru (takto přece pouze výkonnému orgánu města a Svazu Lyžařů) vůbec neuložil a tedy ani nekontroloval. Takže Pepa si mohl dělat cokoli se mu zachtělo… A dodnes tohle nikdo nechce slyšet a v tomto smyslu nikdo nic nešetří… :-(

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

21.09.2010 20:53:11 #7 

Příspěvků: 4077

Martin47 muž

>> #6, HOnza, 21. 09. 2010 20:13:55

A co je na tom všem tak překvapivého? Na těchto principech to tady funguje už několik staletí. Asi 15 let se seriózně zabývám historií naší země (zhruba od vrcholného středověku po 19.st.) a nic nového pod sluncem se tu neděje. Jen jsou jiné metody a době přizpůsobené toky peněz. BTW, víte někdo, kdo by se dal označit za největšího tuneláře v naší historii? Dnes je módní označovat 40 let ČSSR jako destrukci české morálky. Blbost. V současnosti jede jak přes kopírák období „stabilizace“ země po husitských válkách a Obnovené zřízení zemské po Bílé hoře.

Na druhou stranu jedna pozitivní zpráva. Nikdy v naší historii se tolik lidí nemělo tak dobře. Tím nechci říct, že by teď nebyl nehorázný bordel, ovšem z poznání historie vím, že se s tím nedá prakticky nic dělat a rozčilovat se nad tím? Zbytečné mrhání vlastní energií.

22.09.2010 06:36:07 #8 

Příspěvků: 6648

HonzA_ muž

>> #7, Martin47, 21. 09. 2010 20:53:11 Diky za zajimavy pohled ze sirsiho kontextu. I kdyz tedy ne zrovna moc optimisticky.

>> #2, ivan, 21. 09. 2010 08:35:31

>> #3, TomáS, 21. 09. 2010 10:04:53

>> #4, HOnza, 21. 09. 2010 10:53:38

>> #5, ivan, 21. 09. 2010 11:23:42

V podstate souhlas, za sebe jen upresnim ze i inteligentni a bystry clovek muze byt hloupy (tedy delat hrozne hlouposti), coz zatim vidim jako tenhle pripad…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

22.09.2010 21:45:04 #9 

Příspěvků: 4267

ivan

Ano, pozitivní přístup domorodců je jednou ze stěžejních zásad úspěšné akce. Je to ohromný motor a rozhoduje o celkové atmosféře. Vyhecování pamatuju z konce 80. let, kdy jsem dělal na Jiskře v Harrachově a dělaly se Světové poháry a chystala kandidatura na MS. Ne nadarmo se na takové velké akce dělají i referenda a bez podpory místní veřejnosti si rozumný investor rozmyslí do toho jít. Vypadá to, že tohle se buďto podcenilo, nebo se prostě na místní sralo, protože primárně nešlo o akci jako takovou, nýbrž o vejvar pro vyvolené.

Asi je pravda, že Liberec a okolí na tom mohl propagačně profitovat, aspoň v Sasku a Polsku.

Martin: zajímavé postřehy. Ze studia historie jsem naštěstí dezertoval hned v prváku na VŠ, takže zkoušku mám jen z Dějin a historie pravěku a nejsem schopný kvalifikované reakce. Věřím, že to někdy v zimě probereme.

HonzA: ano. „Hloupý“ je jen nepřesná nálepka. A inteligencí je víc druhů, takže i člověk se změřeným vysokým IQ může v praktickém životě dělat hlouposti, až do extrému v podobě „nepoužitelných“ géniů. Moje žena organizuje doškolování lékařů a nevěřili byste, kolik problémů dokážou vyrobit při obyčejném přihlašování se. Nezbývá než doufat, že tak „hloupí“ jsou právě v tomhle a ne i při své práci.

23.09.2010 10:07:27 #10 

23.09.2010 12:10:48 #11 

Příspěvků: 5176

oblouk muž

>> #10, ivan, 23. 09. 2010 10:07:27

Dobře, že takový články vyšly. Jen je k tomu vyjádření Kateřiny třeba dodat alespoň tolik, že zmíněný fotograf dodává nepochybně neméně kvalitní fotky jako kdokoliv jinej – ale Pepa tuhle, podobně jako všechny ostatní briskně zaplacený práce, potřeboval zadat jinejm, cíleně vybranejm, kteří rozhodně na MS2009 dobře vydělali. No a s tímhle vědomím Kateřina všechny svoje podpisy pod smlouvy a na faktury udílela. Z toho by snad mohlo vyplynout, že nejspíš nebude ani málo inteligentní a dokonce ani hloupá…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

23.09.2010 18:36:41 #12 

Příspěvků: 158

medvěd muž

>> #9, ivan, 22. 09. 2010 21:45:04 No,no,no! Ale jo, je to někdy tak, zkrátka u někoho převažuje mnohdy i mylný pocit osobní vyjímečnosti (samozřejmě opravňující, mimo jiné, neřešit běžné pozemské záležitosti). Když sleduju některé své kolegy, spadlé patrně minimálně z Marsu, při řešení běžných životních situací, je to fakt síla. U vrcholového sportovce to bude asi podobné. P.S.: Sám jsem naštěstí jenom praktickej blb a žádnej genius ze mě už teda nebude (a radši se už ani nikam nehlásím, aby to neprasklo). Levret, jo? M.

28.09.2010 09:46:06 #13 

Příspěvků: 881

Martin430

Nazdárek vespolek,

K.N. jsem byl naprosto uchvácen, když odmítla místo čestné prezidentky (ředitelky), s argumentací, že přece nebude dělat tvářičku navenek, zatímco skutečné řízení bude v rukách jiných.
Teď jsem prozměnu naprosto uchvácen tím, že se dle PČR ničeho nedopustila, neboť další dluhy vršila v přesvědčení, že vše nakonec zaplatí stát.....
Kuuuuuurwa, tady je fakt hanba vystřízlivět …

>> #12, medvěd, 23. 09. 2010 18:36:41

Medvěde, já jsem s Tvojí inteligencí, zejména pak sociální, nadmíru spokojen. Škoda, že Tě nevidím častěji… Hlavně kvůli výše uvedenému …

28.09.2010 15:02:38 #14 

Příspěvků: 4267

ivan

Medvěd: ano, Levret, svět je malej…

Martin430: ano, přesvědčení, že to stát (všimněme si dobře toho zaklínadla „stát“, to jsou vždycky NAŠE peníze, stát = daňový poplatník) zatáhne, je přesně to, co jsem zmiňoval výše: prostě se počítá s tím, že to dopadne jako obvykle, a nátlak pomocí „dobrého jména“, „propagace“ a „ostudy“ k tomu patří.

Takže návrh, že MF dá 25 M, MŠMT 25 – z peněz českého školství by se tedy hradily předháňky hloučku mezinárodních profesionálů… Blijme ad libitum…

Ad článek Emingerové: ta laciná moralitka by vyžadovala samostatnou reakci, ale mám zajímavější témata ke zpracování a jiné věci na práci. Možná časem.

29.09.2010 15:29:48 #15 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #14, ivan, 28. 09. 2010 15:02:38

No aspoň něco

Ovšem na druhou stranu – co to bude za vánoce ve Špindlu bez Verešopichové v SNOW-leoprdí kombinéze sVist s kolekcí lyží a vázání Aurum (též sVist – za mnoho tisíc, vážený čtenáři), táhnoucí sáňky s malým Volopíchačetem kolem stravovadla …

To by byl článek do lyžařského časopisu… Konečně něco, co by skutečně zaujalo širokou veřejnost. Nakonec – osvědčené autorky, jež odpovídajícím způsobem téma znovinaří, jsou …

30.09.2010 11:22:46 #16 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #15, Martin430, 29. 09. 2010 15:29:48

ČSTV změnilo vedoucí figurky, kromě předsedy má i nového místopředsedu, atleta Varhaníka, a pro toho je špindlerovská trafika jak dělaná. Tak holt musel někdo jít, nakonec mají lyžaři jenom něco přes 30% akcií, Tomáš se svými 10% tam sedět taky musí a ČSTV má majoritu.

Situace je napjatá, peníze ze Sazky vysychají a celý ČSTV nemá kromě Skiareálu Špindl nic, co by trochu slušně vydělávalo. A oficiální propad zisků Skiareálu je tak ohromný, že se tam musejí dít věci. Ty ovšem pod učesanou fasádou výroční zprávy nevyčteme.

Tohle a věci okolo by bylo téma, ale na možnosti lyžařského plátku příliš velké sousto.

Neboj se, Vereška se ve Špindlu jistě předvede i bez Danova pašalíku v představenstvu. Myslím, že je to nijak nerozhází. Poslední údaj, kolik braly orgány a.s., je tam z r. 2006, tehdy právě Volopicha a Neumannku instalovali. 1,960,000 pro P + DR není zase při zisku tehdy ještě 49 mega tak moc. (To v Peci už taky brali na odměnách víc, než kolik vytvořili zisku… Pamatujete, jak o tom v časopisu – krotce neanonymně – psal Vítek Moudrý?) Myslím, že to pro člena P může dělat něco přes 20k měsíčně. To jsou pro Verešku drobný. Ale zase na hadříky pro zpovykanou Lucinku N. k zahození nejsou.

Ale to už jsme od MS daleko. Tihle si to zaplaťpámbu rozdělují z vydělaných peněz.

A dnes lze u MF Dnes nad raněnou Katkou uronit slzičku. Kámoška Emingerová po přípravě ve zmíněném blogu nezklamala, image záporačky je třeba žehlit. Tyhle píárové „rozhovory“ jsou opravdu novinařina…

Jinak tak zoufalou banalitu, jakou je upoutávka na webu, aby člověk pohledal. Archetypální příběh, trochu pánem zklamané služtičky, trochu naivní dívky naletěvší sňatkovému podvodníkovi – kolik metrů červené knihovny na tohle téma existuje? Akorát tehdy chudinka s outěžkem skočila pod vlak, případně ji naopak zachránil ušlechtilý klaďas, ale rozhodně se nedostala ke stamilionovým transakcím.

Svět je holt komedie i tragédie současně, jako bysme to neznali…

01.10.2010 11:26:43 #17 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #16, ivan, 30. 09. 2010 11:22:46

Jsme sice OT, ale na článku Vita Moudrého jsem se těšil skoro jako na Tvoje, Ivane.
Jen když si vzpomenu na flame, co se rozjel po jeho nejen pozitivním, ale i kritickém pohledu na zahraniční střediska .....hehe, super.
A články o majetkové struktuře středisek, v kontextu s tím, co psal Tom Řepík o Státech…to bylo setsakra zajímavý. Pro mě mnohem víc, než sdělení, že lyžování je sport velice nebezpečný pro moje děti. Ještě že to nečetla moje nebožka máma před 40-ti lety, byl by ze mě asi šachista. I když …zahrát si šachy třeba na Dvoračkách nemusí bejt taky marný… Díky za duševní osvěžení před nadcházející sezónou.

P.S.: bude letos opět číslo s katalogem produkce, resp. máš už napsáno ?

01.10.2010 22:57:14 #18 

Příspěvků: 634

Tom_

>> #16, ivan, 30. 09. 2010 11:22:46

Když už jsi tu ty odměny P a DR uvedl, přidej k nim ještě tantiémy a ty „drobný“ se ± zdvojnásobí.

Btw i z VZ 2009 lze vyčíst příslušné částky.

It's only skiing

02.10.2010 01:05:00 #19 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #18, Tom_, 01. 10. 2010 22:57:14

Máš pravdu, nějak jsem ty 3 432 000 za rok 2009 přehlédl.

Rozšířili P (prosinec 06 právě o Volopicha KN), a tak i přidali na odměnách, i když vykazovaný zisk tvrdě klesl.

A taky vidím, že Tomáš Němec aktuálně v P není.

Nejsem si jistý, že tantiémy vyplácejí, když se v podkladech neobjevují. Povinností v a.s. to přece není. Jinde jsem je rozepsané viděl, ale rozhodně to nebyly tak velké částky, i když šlo o menší zisky.

Rozepsané (2009) to má např. Harrachov:

odměny pro 7 + 3 osoby P + DR = 2 757 000 a tantiémy „jen“ 450 000 při zisku 11,5 milionu. Což by při podobné výši ze zisku 27 mega (Špindl 2009) dělalo cca 1 m pro 7 + 6 osob. Ne že by to bylo k zahození.

Aby to nevypadalo jako závist, opakuju pro jistotu, že na rozdíl od akcí jako Liberec si rozdělujou peníze, které (jsme) jim (my) zákazníci dobrovolně zaplatili.

02.10.2010 01:07:49 #20 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #17, Martin430, 01. 10. 2010 11:26:43

A to se Vítek opatrně držel neadresnosti (snad s výjimkou těch akciovek, které každý uhodne), viz jinotajný příběh klínoveckého EPK, což jsou/byli pánové Elsnic, Píša a Kolman. Napsat se dalo mnohem víc, ale holt při dlouholetých vazbách nějakou velkou adresnost asi čekat nelze. Možná k tomu ještě něco napíšu, resp. už něco částečně mám.

Pokud jsi to shledal zajímavým, tak hodně zajímavé čtení o počátcích a vzniku majetkové struktury v souvislosti s ČSTV nemá nikdo jiný než Petr Cibulka. I když jeho osobně i jeho materiály budeme brát s velkou rezervou, je to pozoruhodné. Ale dějiny se nakonec jen opakují, majetky odedávna vznikaly také hodně divoce („nestandardně“, řečeno politkorektně) a postupně se legalizovaly a „úctyhodněly“. (Konec OT.)

Jestli myslíš pravidelné materiálové číslo (Market, resp. Extra), tak samozřejmě bude. Většina mého obsahu už byla udělaná v létě.

03.10.2010 08:23:30 #21 

Příspěvků: 2

Bába65

>> #20, ivan, 02. 10. 2010 01:07:49 Prosím tě, kde se dá více dočíst o klínoveckém EPK?

03.10.2010 22:16:27 #22 

Příspěvků: 4267

ivan

>> #21, Bába65, 03. 10. 2010 08:23:30

Nemám ponětí. A ani si nemyslím, že by nějaký takový zdroj existoval. Jedině mě napadá google a klikat.

04.11.2010 13:05:31 #23 

Příspěvků: 4267

ivan

Hezké, i když černohumorné počtení:

http://www.tyden.cz/…_185163.html

11.11.2010 08:45:35 #24 

Příspěvků: 30

DarkLord

Aby řeč nestála, je tu další článek – http://domaci.ihned.cz/…-neumannovou

11.11.2010 10:31:36 #25 

Příspěvků: 1097

Thomas muž

25m daň únik to je hustý kafe,6 let obch řediteli normál palba, ale mám dojem ,že se jim nějak nepodařilo zaháčkovat tu největší rybu, vedoucí hejno. Ta se většinou setřepe těsně u břehu. Jen škoda že ty dresy tím trochu poškodily sportovce co je nosí, kteří s podepisováním smluv a fakturací nemají co společného.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

15.12.2010 21:10:16 #26 

Příspěvků: 881

Martin430

http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Panebože, kdyby to dopadlo …

…to by byly titulky.....

Zlatá olympijská medaile za zdmi pardubické ženské věznice…

16.12.2010 08:39:15 #27 

Příspěvků: 92

Kiri

>> #26, Martin430, 15. 12. 2010 21:10:16 Nevim jestli to neni OT ale pokazde kdyz ctu clanek z MS Liberec je mi trosku nevolno. Napriklad nechapu jak ,,renomovany odhadce´´ urcil majetek mistrovstvi na 5mil. S tim jakou maji zasnezovaci techniku a to je vetsina tedka na jestede, tak by delo muselo stat tak 50tis.Nemluve o mnoha dalsich polozkach. Proste Libercti podnikatele nakradli co mohli a hodime to na Katerinu protoze tomu nerozumi…

07.01.2011 15:58:32 #28 

05.03.2013 16:42:15 #29 

Příspěvků: 1845

fischerbl

Jinej gang...

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy