Nové dámske lyže - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nové dámske lyže

07.12.2010 23:38:28 #1 

Příspěvků: 2

Rusty muž

Ahojte! Chcel by som vás poprosiť o rady ohľadom výberu dámskych lyží pre priateľku. Ja sám jazdím na snowboarde, takže do lyží sa takmer vôbec nevyznám a preto sa obraciam s prosbou u vás-odborníkov. Takže sa to pokúsim zhrnúť, priateľka je drobnejšia, má výšku 158 cm (±1cm) a váhu cca 50 kg. Lyžovanie je pre ňu zábava, jazdí opatrne, vôbec nie rýchlo, takmer len na zjazdovkách (90%) a mimo zjazdovku (10%), mimo trať si odbehneme málokedy, len keď ju prehovorím raz za čas, aby išla so mnou, lebo ja freeride veľmi obľubujem. Ohodnotil by som ju na mierne pokročilú lyžiarku, jazdí len ľahké a stredne ťažšie trate, robí kratšie oblúky, také opatrnejšie, aby nespadla, má rešpekt pred tým. Lyžuje už dlhšie, asi 10 rokov, ale to neznamená, že je skúsená lyžiarka. Ako som povedal, je to pre ňu zábava, hobby, ktoré ju baví. Doteraz jazdila len na starých (nie moc kvalitných) lyžiach cca 8–10 ročných s dĺžkou 160 cm. Ale to je pre ňu myslím, že pridlhé. Niekedy padla, možno aj kvôli tomu. Preto by som chcel pre ňu už niečo skutočne kvalitné, čo ju podrží na trati, pritom niečo hravé. Jazdiť chodíme kedy sa dá, tak 10–15 krát za sezónu. Spoločne sa orientujeme na výber lyží od K2, konkrétne K2 Secret Luv, True Luv a Free Luv: http://www.k2snow.cz/…ree-luv.html Táto nová K2 kolekcia má už Rocker, takže snáď to bude ďalšie plus pre ňu. Teda aspoň na snowboarde je to skvelá vec. Dĺžku K2 lyží odhadujeme na 149 cm. 156 by bola už asi pre jej štýl jazdenia trošku pridlhá, no neviem, aj keď doteraz jazdila na 160. Preto by som vás chcel poprosiť, či máte nejaké rady, odporúčania na výber, dĺžku lyží a pod. Vopred ďakujem za všetky odpovede a rady! =) Palo

08.12.2010 16:40:23 #2 

Příspěvků: 5

SmallBodie muž

Nebudu radit s konkretnima lyzema na to tu jsou jiní ale osobne se podivuji nad větou ,,Kolekce ma uz rocker,, :) osobne myslim ze prinos na sjezdovku je takrka bezvyznamny bo žene koupis stejnak nejakou tolerantni,měkkou lyži s tolerantni patkou :) Vubec bych se nazameroval na marketingovozu chujovinu rocker(i kdyz se zacatecnikum s nim muze jezdit dobre) …

Ps.: kdybych preci jenom mohl poradit , kazda mainstremova znacka ma krasne kolekce dámskych lyzi , pokud se zena nebude nikdy pokouset o dravejsi styl , poohledni se po nejake lyzi v rozmezi 6–9000. Rekl bych ze je jedno od jake znacky. A nejlepe navstiv nejaky specializovany obchod tam ti poradi.

08.12.2010 22:47:26 #3 

Příspěvků: 4272

ivan

>> #1, Rusty, 07. 12. 2010 23:38:28

K2 byla jednou z prvních firem, které šly tvrdě do dámských lyží. Ohlasy jsou, pokud stačím sledovat, dobré, podobně i na ostatní modely unisexové. Zdá se, že i nižší část kolekce je dobrá, jistě i proto, že vyvinuli patentovaný stroj na opřádání jádra (jejich klasické „triaxial braiding“ z 80. let, příklad dnes už vzácné krabicové konstrukce neboli torzního boxu) a snad opravdu netrápí čínské dělníky čucháním různých svinstev při tom jinak vždy ručním ovíjení.

Jakkoli proti lyžím asi kvalitativně nelze mnoho namítnout (pochvalují si i počet reklamací), poněkud mě zarážejí aktuální ceny. Uvážím-li, že výroba jede právě kvůli nákladům v Číně, tak i s vědomím toho, že už se tam neplatí kdysi báječných 50 centů za hodinu, mi přijdou vysoké. Jestliže je podle Spolkového statistického úřadu (období leden – říjen 2009) průměrná cena lyží dovezených z Číny do Německa 52 euro, přičemž hlavní podíl na nich by měly mít právě K2, přijdou mi ceny za set 15 – 20k trochu moc. Ale to jen tak na okraj, pro různé lidi má 20k různou hodnotu a čím víc peněz se v branži otočí, tím líp.

S blahodárností či prospěšností rockeru pro sjezdovkové lyžování bych byl velice opatrný. Zkušeností není zatím dost na to, aby se dal jednoduše a paušálně vychválit nebo pohanět. Osobně jsem hodně opatrný až skeptický a většinu toho, co jsem do letošního léta dokázal vyzkoušet, zjistit a promyslet, jsem ventiloval v sérii článků. Spíš se kloním k tomu, že dnešní rekreační lyže se vzpruhem, tedy bez rockeru, jsou uživatelsky tak nenáročné, že další rádobyusnadnění na pistě už není nutné.

Uváděnou délku vidím jako zvolenou vhodně.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy