Serizeni vazani - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Serizeni vazani

13.12.2017 20:41:43 #1 

Pepicccek

Dobry den,

pred sezonou jsem se rozhodl seridit si lyze, protoze jsem za posledni rok lehce pribral na vaze. Po blizsim shlednuti nastavenych hodnot DIN na vazani vpredu a vzdadu jsem ale trochu znejistil a nejsem si jist spravnosti serizeni. Jen chci vedet, zdali se nekde nestala pri serizeni chyba…

vaha: 82 kg vyska:183 cm vek: 33 let zdatnost: prumerny rekreacni lyzar delka boty: 315 mm

vazani vpredu: 4.5; 3.8 (obe vazani) vazani vzadu: 7.2;7.2 (obe vazani)

V potvrzeni o serizeni hodnoty vpredu : 67 nm hodnoty pata: 273 nm

Je obvykle, ze tuhost pruziny na pate se tolik lisi od tuhosti pruziny vpredu?

Predem dekuji za reakce.

Pepa

13.12.2017 21:22:51 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Pepicccek, 13. 12. 2017 20:41:43

Jak se Ti s uvedeným nastavením jezdilo? Měl jsi nějaké potíže s nevypnutím nebo předčasným vypnutím?
Co bychom si nastavili my tady je zcela nepodstatné, servis asi měl pro uvedené nastavení nějaký důvod, tedy doufám.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.12.2017 12:34:00 #3 

Yrkki

Samotnou tuhost pružiny bych do toho nepletl. Z hlediska bezpečnosti jsou důležité vypínací síly. Zjednodušeně: špička vypíná při rotačním pohybu do stran, pata zas při tahu. Při nastavení vázání na stupnici v hodnotách tzv " Z-Wert" nebo DIN odpovídá jedné hodnotě Z-Wert jiná vypínací síla u špičky a jiná na patě. Proto právě výrobci vymysleli jednu stupnici aby se nastavením přibližně stejné hodnoty na patě a špičce dosahlo odpovídajícih sil na špičce a patě. číselné hodnoty nastavení na vázání jsou mnohdy orientační, důležité jsou síly zjištěné při měření. Pokud Ti špička nevypadává, nechal bych to být. Co funguje v tom se člověk nemá vrtat. Pro nastavení vázání je důležitých mnoho faktorů – ne všechy jsou objektivně měřitelné a cílem jednotné metodiky je statisticky minimalizovat množství vážných úrazů.

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

23.10.2018

Ladislav Forejtek: Žádná válka mezi sjezdaři a Ester Ledeckou neexistuje

V létě hýbala zákulisím českého lyžování kauza Ester...
22.10.2018

Nejzajímavější novinky lyžařského trhu 2018/19

Největší světový veletrh sportovního vybavení ISPO v...
22.10.2018

Seiser Alm/Alpe di Siusi: jedinečná horská louka slaví 80 lyžařských let

Prázdninový region Seiser Alm, klidná horská louka o...
22.10.2018

Atomic Allmountain - novinky na sezónu 2018/19

Názvy Vantage a Hawx jsou ve světě lyžování téměř le...
22.10.2018

SNOW 111 market - lyže 2018/19 + Supertest lyží

Lyže, boty, helmy, přilby… Jak nakupovat vybavení na...
21.10.2018

Stöckli - novinky pro sezónu 2018/19

Švýcarská značka Stöckli přichystala pro nadcházejíc...