Kladenskej rapl (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Osobnosti Kladenskej rapl

Kladenskej rapl (strana: 2)

05.01.2019 12:39:37 #31 

Harry žena

>> #26, mski, 05. 01. 2019 08:38:26

Tazsie podmienky,prirodny sneh,vyborne na tazsiu pripravu ktora sa zuroci.

Akurat priprava obluku na tu terennu nerovnost,no,ako to slusne napisat.:}Ale take veci treba vyuzivat,to lyziar potrebuje ako sol.Stavat nepohodu v branach,ucit planovat.

Este nenarovnavat moc stopu,krasne vykreslovat a citit cisty priehyb lyze.To je na prospech.Z toho sa tazi.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

05.01.2019 13:27:17 #32 

IIIvan muž

>> #30, Harry, 05. 01. 2019 12:33:26

vidíš Harry, on má 170/r20 – to bude tými lyžami, kúpim si aj ja také a pôjde mi to podobne…či nie? :-)

05.01.2019 15:04:36 #33 

Harry žena

>> #32, IIIvan, 05. 01. 2019 13:27:17

No,chlape,ked zhodis zo 40 kilo, spravis tyzdnovy kemp u mskiho,tak urcita sanca by tu bola.Omladenie v kategoriach bude problem,ale v terajsej dobe nie je nic nemozne.

Veci nie su az tak zlozite,ako by sa na prvy pohlad zdalo.A u Teba ani márne.Si prinosom fora.

Ale chalani su sikovni,tieto jazdy co vidis vo videu su len odvarom toho co dokazu.

Tak pisni do Sportenu,nech volaco poslu,ci ich utiahnes a dokazes prehnut. :-D

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

05.01.2019 15:30:47 #34 

IIIvan muž

>> #33, Harry, 05. 01. 2019 15:04:36

40 kilo? Ok, kompromis – 4 kilá, jedna nula hore-dolu(nemám moc z čoho uberať). A keď sa oholím, tak vraj vyzerám mladší, aj keď na kategóriu U16 asi nie.

Týždňový kemp u Milana by asi pomohol viacerým :-)

No áno, „veci“ nie sú zložité, len ich realizácia vzhľadom na okolnosti trochu áno (vek, čas, on-line kontrola na svahu…).

No, juniorské hádam prehnem…

05.01.2019 17:18:38 #35 

Harry žena

>> #34, IIIvan, 05. 01. 2019 15:30:47

Týždňový kemp u Milana by asi pomohol viacerým

Kam. Do Pezinka? On vie co chce a co treba,s nepri­pravenymi na boj o zivot sa on neserka.

To mam zas ja rad,sadomaso…Bez prikras,milovat pravdu,zit v pravde…

Kruci,kde som sa to zas dostal.:}

caute Harry

05.01.2019 17:20:18 #36 

Harry žena

No áno, „veci“ nie sú zložité, len ich realizácia vzhľadom na okolnosti trochu áno (vek, čas, on-line kontrola na svahu…).

Pod toto sa Ti kedykolvek podpisem.

caute Harry

P.S. No,to juniorky by tu radi prehybali viaceri…

05.01.2019 17:44:57 #37 

IIIvan muž

>> #35, Harry, 05. 01. 2019 17:18:38

Do Pezinka? On vie co chce a co treba,s nepri­pravenymi na boj o zivot sa on neserka.

Do Pinelky či na vinobranie? :-) (pozn pre CZ kolegov, v Pezinku je psycho liečebňa) Nepripravenými asi hej, ale už som spomínal, že som bol „vždy pripravený“ pionier a držím sa toho doteraz.

juniorky by tu radi prehybali viaceri

Pôvodne som chcel niečo napísať na túto nôtu, ale nechcel som stratiť punc relatívne seriózneho pisálka…no, keď som videl tie 17–18ky SWE a BEL na Kaprune v bránach ako sa usmievajú v tých kombinézach…

05.01.2019 18:08:49 #38 

HonzA_ muž

Píšu si: „Do Bohnic = do Pezinka“…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

05.01.2019 21:18:49 #39 

mski muž

Dnes to tedy bylo sado-maso, ze bys psa ven nevyhnal, to uz radsi do Pezinka..-))sam som zustal se starsim synkom v posteli a Bobika vyslal na prieteky do Rokytnice s otcom meho treninkoveho partnera Stepana Tabulky. Zacal som s nim trochu pracovat uz loni v Marcu..Loni do tej doby mu to moc neslo, ma jeste mladsiu sestru Barbaru. Sikovny klucina, sestra to ma na haku..-)) Do tej doby jezdila 20, 30 miesta..Dnes osma.. Jinak Tabulka 1. Bobik 2. Vsichni na Sportenech, ktere jsem vybavil aj jim.. Krasne se to dnes povedlo aj z postele..-)) Ten klucina z predsilvestrov­skej show ve Spindlu dnes malinko zaostal.. Kucera Adam.. http://vysledky.czech-ski.cz/…ky$8307.html

jen mrtva ryba plave s proudem...

06.01.2019 00:01:17 #40 

Harry žena

>> #39, mski, 05. 01. 2019 21:18:49

Vylezat. Tu je toho kopa,pomaly kazdy tym presiel alebo neplanuje prejst.:}

Vam sa ten Leki Cup nejak paci.Dobre ze sa mozu chalani zhruba rovnakej vykonnosti navzajom tahat.Nielen v manzelstve plati ze ve dvou se to lepe tahne.

Nech zdravie sluzi.

caute Harry

06.01.2019 10:58:13 #41 

MPS

>> #33, Harry, 05. 01. 2019 15:04:36

Hele nechci vám do toho kecat ale pokud někdo není elitní gymnasta nebo něco podobnýho a neudělá minimálně provaz a rozštěp je týdení kurz u Milana naprosto zbytečnej páč už druhej den nebude s čím pracovat… :-D

06.01.2019 11:44:56 #42 

IIIvan muž

>> #41, MPS, 06. 01. 2019 10:58:13

Ďalší „bořič bábovek“? :-) Tak jasné, že je to hodne o tej (špecifickej) pohyblivosti, však práve preto som to nedávno písal do analýzy Anuba atď.

Ale aj tak si myslím, že by pár dní s M. pomohlo každému…

06.01.2019 12:49:48 #43 

MPS

>> #42, IIIvan, 06. 01. 2019 11:44:56

Jj tak ochutnat Milanův dort není problem, ale pokud bys chtěl ochutnat i tu jeho specifickou třešínku na onom dortu tak bude příprava trvat roky a u postarších jedinců už je v podstatě vyloučená…:-D

06.01.2019 13:15:22 #44 

Harry žena

>> #43, MPS, 06. 01. 2019 12:49:48

V životě nezáleží ani tak na tom, co objektivně je, ale jak to subjektivne vnímáme.

Takze my,vzorni pionieri,strach z Milanovych dortikov nemame.To skor asi on by mal mat z nas. :-D

caute Harry

06.01.2019 13:21:54 #45 

IIIvan muž

>> #43, MPS, 06. 01. 2019 12:49:48

bude příprava trvat roky a u postarších jedinců už je v podstatě vyloučená

Ja som ešte mladý, do štyridsiatky ešte ďaleko(niečo cez 250…dní) :-)

Ale vážne: a aby to neboli „roky“, tak preto postupne sem „hádžem“ tipy a triky ako to dosť urýchliť. Veľa potom závisí od snahy(dlhodobej) konkrétneho jedinca a o aplikácii určitých „intenzifikačných techník“ typu izometrický strečing apod.

Ak sa nebavíme o WC, ale „ambicióznom hobby“ lyžovaní(trebárs až po masters závody), tak sa môžme baviť o fiktívnych rozsahoch v nejakom pohybe(pre zjednodušenie, je to samozrejme vždy komplex pohybov):

a. bežný kancelársky lyžiar bez uvedomenia si „pohybových vzorcov“ a schopností citlivo „precítiť pohyby v panve“, potrebné pre ski. Dajme tomu nejaký pohyb rozsah 0 až 20 stupňov.Sem patrí bohužiaľ prevažná väčšina ľudí, čo tu postuje videa. A práve takýchto rád usmerním, že bez základného cvičenia doma na rozsahoch sa ani na ski moc neposunú.

b. čiastočne uvedomelý človek z typu „a“, rieši celoročne viac športov vrátane „základného strečingu“. Rozsahy toho fiktívneho pohybu vymyslím si, že 20 až 30 stupňov, už väčšinou dostačujúce na športovejší tréning, ale po čase(po rokoch) ho rozsahy limitujú v zdokonaľovaní techniky.

c. hodne uvedomelý, skúma a aplikuje „intenzifikačné“ alebo „pokročilejšie“ metódy rozvoja pohyblivosti, denne. Rozsahy podľa predošlého trebárs 30 až 40 stupňov, v závislosti od genetiky a veku už viac nedosiahne.

No a ten posledný sa vie dostať pri danostiach a tréningu kĺudne aj na úroveň pohyblivosti nejakého slabšieho národného jazdca(ktorý to fláka alebo nemá danosti k pohyblivosti).

Ak budem pokračovať v tom vymyslenom príklade, tak WC jazdci majú daný rozsah 40 až 50 stupňov – samozrejme netreba tento môj príklad brať doslovne, že „Hirscher má 45 a ja 30 stupňov“, je to fakt len pre vysvetlenie.

Preto, pre účely všetkých mimo repre apod. je možné dostatočne zlepšovať pohyblivosť v každom veku(jasné, limitujúce sú aj zranenia a zoskrutkované kosti u kade-koho), ale chce to (rovnako ako u tréningu techniky) „vyšší dívčí“ a ide to.

06.01.2019 15:16:47 #46 

MPS

>> #45, IIIvan, 06. 01. 2019 13:21:54

Hodně uvedomelý.....ano to bude ten hlavní limit na který každý soudruh narazí…:-D Já třeba končím v bodĕ " ješte baví/už moc votravný"…:-D

06.01.2019 15:22:54 #47 

IIIvan muž

>> #46, MPS, 06. 01. 2019 15:16:47

to bude ten hlavní limit na který každý soudruh narazí…

Nie každý, ale väčšina hej, to je bohužiaľ štatistika…je na každom, čo so sebou spraví.

Já třeba končím v bodĕ " ješte baví/už moc votravný"

Aaaale, teba sa to a,b,c, netýka, ty si v tom fiktívnom rozsahu na úrovni aspoň 45 stupňov :-)

06.01.2019 16:11:22 #48 

MPS

>> #47, IIIvan, 06. 01. 2019 15:22:54

Aaaale, teba sa to a,b,c, netýka, ty si v tom fiktívnom rozsahu na úrovni aspoň 45 stupňov :-)

No dobrá znamenám si : Ivan mi chtěl udělat radost je to hodnej kluk…

Ale reálně na jednu stranu nikdy nebudu víc jak 15 stupňů páč sem línej a na druhou víc jak 10 páč sem starej a nemocnej tzn nikdy nebudu dobře lyžovat, ale neva páč focení lyžařských selfie také není od věci…:-)

06.01.2019 17:45:20 #49 

m3 muž

>> #46, MPS, 06. 01. 2019 15:16:47

Hodně uvedomelý.....ano to bude ten hlavní limit na který každý soudruh narazí…:-D Já třeba končím v bodĕ " ješte baví/už moc votravný"

Podepisuji :-)

10.01.2019 08:02:02 #50 

mski muž

Dobre ranko, Minuly vikend zavod pro Borise odpiskan, objevily se lonske bolesti S spojeni dole v zadech. V nedeli jsem jel jen s Bobikem na Leki Cup, tam opet druhy za Tabulkou, ten chytil spravnym nasmerovanim mizu…-)) Od pondelka resim fyzioterapii a sem jsem nemel cas ani motivaci chodit, k tomu reseni denodenich zalezitosti, uff!! Snad se dnes dostanu vice k psani, mam zajimave postrehy z Rokytnice kde jsme po zavodech chvili jezdili dole na zalomenym, na tom prdaku, byl led a celkem rovna pista.. zato zavod jelo 300 deti na predem spatne upravene sjezdovce a bez prestaveni. organizatori prasata.. neprekvapuje,je to ovsem smutne.. Byl u toho i Trejbic, mel by vedet a umet jinak.. Zoufalstvi ! Pozdeji sem dam na skouknuti nejaka videa..jdu ted za dalsim fyzio, zatim..M

10.01.2019 10:37:34 #51 

mski muž

Tak to nevypada na nic super vazneho.. rust ve spojeni s pretezovanim a nedostatecnym budovani funkcnosti tela i pres dosavadni snahy..,Kluk musi i sam na sobe maknout. Ta skola nepomaha,prosedej tam kluci 5, 6 hodin v kuse.. hruza ! Diky Krabe za kontakt na Daliho, jo super, jsme taky v kontaktu..,dnes jsem objevil sympatickyho typka co byl mimo jine i na posledni olympiade s SCL.. https://www.fyziokliniky.cz/…krystof-kuba

V souboru posilam par videi z te Rokytnice, na prudkem kopci se krasne projevi co je spatne a na cem pracovat. Tabulka slusnej progres, dokonce i hulky zacal mit naznak pouzivani. To Bobik ne..

Jinak dekuji za ruzne prizpevky naznacujici ze nejaky cas se mnou se zuroci pro kazdeho a ze to ma sve limity… Jeste se nenasel nikdo, kdo by po jakemkoli case se mnou nemel nasledne vyrazne zlepseni. Jak as se dostane daleko, odvisi na jeho vnitrni motivaci a telesne schrance.., jj, je to tak . Zdravim,M.

Video

10.01.2019 10:38:21 #52 

mski muž

jeste

Video

10.01.2019 10:39:26 #53 

mski muž

Na bedne.. Ceny rozdava Trejbic ale trat silena..

Video

10.01.2019 10:43:16 #54 

mski muž

Pred Bobikem projelo v trati 300 deti.. masakr, obzlast kdyz se na upravu trate Rokytnice pro zavody vybodla, tak si dokazete predstavit ! http://vysledky.czech-ski.cz/…ky$8309.html

Video

10.01.2019 11:12:45 #55 

Harry žena

>> #54, mski, 10. 01. 2019 10:43:16

Co je pre Bobika v jeho lyziarskom vyvine prospesnejsie:

Byt v preteku pod tlakom a v nekomfortnych podmienkach,

Alebo nejako zliezt obrak v pohodlicku.

?

Tazke podmienky /vo vsetkom/ formuju jedinca omnoho prospesnejsie pre neho ako podmienky pohodlne.

Ja by som na organizatorov tak prisny nebol,pocasie ktore bolo,bolo narocne a tristo kuskov na trati k tomu…

Zasluzena bedna.Musel byt riadny vypadok.

caute Harry

10.01.2019 12:17:01 #56 

mski muž

>> #55, Harry, 10. 01. 2019 11:12:45

Harry,odkazdeho neco pravda jest.. Chudaci deti co nemaji dobre treninkove podminky. Do tohose zapocitava i jak a kde postavi trener trat, a jakym zpusobem trenuje. Co mu rika, ukazuje, pripadne vidoe a vyhodnoceni.. v nasem pripade je ok sjet si zavod v tezke trati, patri to k tomu.., nestezuju si. Ovsem stezuju si za tech dalsich 99% vsech deti co zavodne lyzuji a nejen v teto kategorii. Pro ty je takovato trat ocisytec a moc jim to pozitivneho nedava. Zavod byl ukoncen ve 12.15, takze prostor k prepichnuti trate zvlast pro predzaky, po projeti cele pripravky byl. sikovny trener se 2mi pomahaci prepichne trat behem 10 minut, a i s prohlidkou by se celkove prodlouzeni programu protahlomaximalne o 45 min. I tak s vyhlasenim by byli vsichni doma v suchu do 14.00. pocasi super, jen proste neupravili poradne trat, trochu to prejeli predesly den po lyzovani, prez noc foukalo a neco napadlo takze na zavod trat pripravena velmi mizerne. prisny tedy na poradatele si myslim ze jsem v pravu. moralnim i praktickem… za ty 2 dny vybrali od rodicu deti 100 000 na startovnem a vic jak 120 000 na jizdenkach. Tak tam meli pustit o pate rano jeste jednou rolbu, na trati dlouhe 600m a sire 30m, zadny problem. A na to se vyprdli.,.. A o to tady jde !

10.01.2019 13:06:56 #57 

Harry žena

>> #56, mski, 10. 01. 2019 12:17:01

Fuu. To ked to neurolbovali nadranom po snezeni,tak to jo.To po snezeni musel byt pre deti zazitok.

S prepichanim medzi kategoriami suhlas,tiez v tom nevidim problem.

To je rychlovka. Ked si dokazem pichnut par palic aj sam,s tycami na pleci ,vrtackou a klucom v ruke,tak dvaja chlapi to mozu zmaknut aj za jazdy,bez zastavenia.:}

A ze bolo 300 deti,to je fajn.Boli aj nejake take co pocas jazdy odlozili smartfon?

Nech sa starsi da dokopy,prudky rast je problem,na nom vyhorelo mnoho aj velmi talentovanych deti.Bude treba nasadit nejake cviky na chrbat,posilnit svalstvo.

caute Harry

10.01.2019 17:50:04 #58 

mski muž

>> #57, Harry, 10. 01. 2019 13:06:56

Ano, presne tak..je to o tom, vymakat si postavu tak aby vyhovovala pozadavkum danne aktivity.-)), Je to komplexni uzel vlastosti, schopnosti a snad i nejake vnitrni nevysvetelne sily ktera nas vsechny konkretne motivuje a snad i do jiste miry ridi.. Ale to ponechme stranou na meditativni rozbor..-)) Muj starsi synek je ponekud pohybove liny.., ne doslova, pohybovat se umi a ma to rad.., nejlepe lezt na stromy.. Ale je to primarne pozitkar a pohodli ci neco navic neodmitne. No a pak je tady vsechen ten stres ze strany skoly a jinych naroku.. Je to pak tezke zkloubit vse dohromady.. Je to de fakto stejne u tech deti jako u nas dospelych, ze Milosi..-)) To je ta vnitrni motivace, nastavena bariera prez kterou kdyz se dostaneme, musime resit jestli to mame sanci vubec dat, kdyz je to tak po vsech strankach tezky, a ze nam to, nebo jestli vubec za to stoji.. Vetsinou se posouvaji dal pouze lide posedli, jako jsem byl vuci a nejen lyzovani skrze zivot ja, a ty deti, nektery to proste muzou mit taky v sobe..-)) A nebo je musi posouvat nejaky vnejsi a nebo jiny faktor. Nebo ze v zivote nemaji tak jak tak jinou predstavu co by delali.. Takze jsme tady u otazky..,Co vlastne Boris vnitrne citi, co chce a co ho motivuje. A pote bude potrebovat pomocnou ruku a navod jak toho dosahpout a proc.. V lyzovani…, A nebo prijde na to ze ho bude v zivote naplnovat vice neco naprosto jineho, a za tim si pak pujde a prizpusobi k tomu ostatni..

Omlouvam se za Ot , ale mozna budou tytome vnitrni pochody nekoho zajimat.. Bobik nouzi o pohyb a motivaci k nemu nema..Ovsem mobbilni telefon a PC mu musim knstantne konfiskovat, pokazde kdyz mu je maminka opet vyda.. Tam ke stopka. Cista zavislost tak jak to dnes ma vetsina deti… No neni to vubec jednoduche vezt jine k jejich vlastnimu obohaceni..-))

10.01.2019 21:17:02 #59 

MPS

>> #58, mski, 10. 01. 2019 17:50:04

Muj starsi synek je ponekud pohybove liny.., ne doslova, pohybovat se umi a ma to rad.., nejlepe lezt na stromy.. Ale je to primarne pozitkar a pohodli ci neco navic neodmitne.

Hele Milane to skoro vypadá že von se vode mě nakazil… 8-O

10.01.2019 22:38:14 #60 

mski muž

>> #59, MPS, 10. 01. 2019 21:17:02

No Milosi, je to v tvy aure tak silne, ze do rizika se dostava kazdy na metr vzdaleny..-)) Prave jsem mu rikal proc se nahlas smeju, tak se skrome uculuje,, je to tedy skromny a slusny pozitkar.., poznavas se take??

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy