vytržená Tyrolia Ambition 10 z Lusti Vertigo - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vytržená Tyrolia Ambition 10 z Lusti Vertigo

23.01.2018 14:16:56 #1 

VladaV

Dobrý den, minulý rok v březnu jsem kupoval nové Lusti Vertigo s Tyrolií Ambition 10. Prodejce montoval vázání na lyže. Při jízdě po tvrdé sjezdovce se mi v oblouku vytrhla špička vázání vnitřní lyže. Na lyžích jsem zatím jezdil téměř jen na sjezdovce, když byl sníh rozměklý a sjezdovka rozrytá, kromě toho absolvovaly jednu tříhodinovou túru. Na sjezdovku většinou používám Lusti RCT. Lyžuji už cca 35 let, jsem instruktor lyžování. Na lyžích neskáču a řekl bych, že je dost šetřím. Protože jsem podobný případ nikdy neřešil, nevím, jestli platí obvyklá záruka na celý komplet včetně montáže vázání nebo jestli je na montáž kratší. Podle mého názoru byla provedena nekvalitně, nikdy se mi nic podobného zatím nestalo, i když jsem jako malý kluk zkoušel jezdit na otcových dřevěnkách s kandahárem a od té doby jsem vystřídal tolik lyží, že to už ani nespočítám a řadu z nich jsem kupoval i v bazaru. Kromě toho jsem se s podobným případem nesetkal ani u dětí na školních lyžařských kurzech (jezdím ročně vždy minimálně na jeden kurz už 20 let). Další otázkou je, jestli svěřit případnou opravu člověku, který to už jednou zkazil a nevolit jiný servis nebo opravu svépomocí (i kdyby uznali reklamaci.....) – už jsem několikrát vázání převrtával, takže zkušenosti jsou a možnosti také.

23.01.2018 18:16:07 #2 

sponer.d

Zdar,jaká náhoda,dneska se mi stalo přesne to samé!Tedy až na to, že vázání bylo Marker KingPin a urval jsem pro jistotu rovnou obe spičky najednou…Lyže i s vázáním jsem koupil loni začátkem února u nejmenovaného, ale renomovaného prodejce z Jičína,který taktéž provedl montáž.Celkem jsem na nich odjezdil zhruba 20 dní jak na sjezdovce (mimochodem úplně super),tak i na túrách. Vzhledem k tomu,že pobývám trvale v zahraničí a lyže se teď v zimě docela hodí,záruku uplatňovat nebudu a odpoledne jsem je odvezl rovnou do místního servisu. Hoši kroutili hlavou,jako že vytržené vázání dobře,ale obě najednou?To že se prý jentak nevidí…Po prohlidce první poznámka byla,ze lyže nemají pod místem vázání kovovou výztuhu.Budiž,to beru jako daň za slušnou váhu lyží.Ale druhá poznámka již asi trefila do černého! A to sice,že vzhledem k „čistotě“ výtrhů se jim prý zdá,že vyvrtané díry byly pravděpodobně příliš široké pro použitý šroub (předpokládám nějaký standardní průměr).Šrouby zůstaly na sjezdovce:-).Domluvili jsme se tedy na vložení insertů do stávajících děr spíše než celé vázání převrtávat. Hotovo bude v pátek,tak snad to bude držet!Pakliže mají v servisu pravdu,vypadá to na chybnou montáž.Schválně jim do jičínského obchodu napíšu a pošlu fotky,ať se hoši vyjádří.Snad nebudu obviněn z příliš rychlé jízdy nebo snad nejaké jiné nepřístojnosti…Po­kud budeš lyže reklamovat,dej vědět jak jsi dopadl! DanŠ

Odesláno z tabletu Samsung.

Fotky

23.01.2018 22:28:20 #4 

adam 1

>> #2, sponer.d, 23. 01. 2018 18:16:07

Největší maraz je když se ti přes ty šrouby dostane do lyže voda – špatná montáž,mě se to stalo u fct a rct . Určitě reklamovat. Ty inserty budou držet 100% ? a

06.02.2018 17:23:31 #5 

VladaV

Tak jsem znovu četl příspěvek sponera.d a možná máme i stejného dodavatele, kupoval jsem také v Jičíně, a to přes telemark.cz. Lyže jsem tam už odeslal k reklamaci, uvidíme, co bude, prodejce se nechoval nijak odmítavě. Známý, který má také servis na lyže, říkal, že si nedovede představit jiný důvod problému než velké díry v lyži nebo úzké vruty, protože pokud je vázko namontované dobře, prostě se nevyrve. Jediný další důvod může být špatné dřevo v lyži, ale to pochybuji…

06.02.2018 18:09:59 #6 

Thomas muž

Zřejmě to má palowina dřevo druhé kategorie, které je hodně měkké. Na tom si vylámali zuby už nějací výrobci,než začali dávat titanalovou výztuhu pod vazko v posledních dvou letech.vyzkoušelo se kde co nebo něco pevnějšího na bázi epoxilaminatu dobrých lepidel,pak se odtrávaly hornį topshity lyži vyrobených v Rusku,či co. Ale už máme 2018 a lyže se v tomto smèru hodně zlepšily.Pokud je lyže zařazena pod Skialp,tak by to měli vyreklamovat s výrobcem.Po tahanicích s jedním naším velkým obchodem,raději lyže kupují s kamarády v Německu,o špatné reklamaci jsem nečetl ani neslyšel,nemohou si to dovolit.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

06.02.2018 19:18:34 #7 

fischerbl

>> #6, Thomas, 06. 02. 2018 18:09:59

Topshity to je nějaký slangový výraz pro podřadné lyže? ;-)

Jinej gang...

06.02.2018 20:02:43 #9 

Thomas muž

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

12.02.2018 17:56:57 #10 

VladaV

A správně odpověděl..... Thomas. Klobouk dolů, jak zjišťuji, vím o tématu uplný houby a je to fakt materiálem (bohužel). Dnes jsem dostal tento mail:

Vaše lyže budeme posílat zpět k výrobci, kde vám do nich namontují výztuhu, kterou obsahují letošní modely lyží Vertigo (loňské modely, jako je ten váš ji ještě nemají a občas s nimi jsou potíže, jako jste měl Vy).

Takže pánové..... reklamovat, reklamovat a reklamovat.

A ještě musím pochválit telemark.cz, protože jsou vstřícní a jejich chyba to nebyla.

Mj. měl jsem o Lusti trochu vyšší mínění.....

12.02.2018 18:14:50 #11 

psm

>> #10, VladaV, 12. 02. 2018 17:56:57

Zajímalo by mě, jak do lyže „namontují“ výztuhu.

12.02.2018 18:22:39 #12 

adam 1

>> #10, VladaV, 12. 02. 2018 17:56:57

Trvéj na nových lyžích! (samo s tou „výztuhou“). a

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

16.11.2018

Lyžařská oblast Dachstein West: Opravdu na dosah ruky

Do domovského regionu několikanásobného olympijského...
15.11.2018

SNOW 113 time - speciál pro zimní dovolenou 2018/19

Tradiční lyžařský cestovatelský speciál je tady. Ved...
15.11.2018

Kubasport na Praze 6 - malý prostorem, velký duší

Jsme speciálka toho, co sami milujeme. LYŽE a KOLA j...
15.11.2018

Soutěž o týdenní pobyt ve švýcarském Davosu

Okolí turistických letovisek Davos a Klosters na výc...
14.11.2018

ZebraStores – špičkový servis lyží

S trendem moderních technologií a propracovaného vyb...

Diskuze o lyžování

Fischer Progressor F19 Ti 177cm

dnes 15:58:31 od PetrAT

Výběr lyží- prosím o radu

dnes 15:19:09 od PetrAT

Jak začít?

dnes 13:29:53 od IIIvan

SLČR

dnes 10:11:51 od IIIvan

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:15:04 od Vikingmasterkiller

Sjezdové hole - hliník nebo karbon?