Přeprava lyží po Rakousku - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Doprava a spolujízda Přeprava lyží po Rakousku

Přeprava lyží po Rakousku

02.09.2018 15:08:26 #1 

Pavel__Ve muž

Dobrý den všem, jak přepravujete lyže při cestách do Rakouska? Jezdíte jen s boxem nebo vozíte i ukotvené v autě?

02.09.2018 17:12:17 #2 

orim muž

Cez Rakúsko môžeš lyže voziť aj v aute. Je to niečo podobné ako v SR či ČR. V podstate pri preprave musíš mať lyže v aute riadne upevnené resp. zafixované, aby sa vo vnútornom priestore nepohybovali a neohrozovali vodiča či posádku. Najlepšie mať lyže vo vaku. Ja na lyže naukladám batožinu a je to OK. Kamarát sa čudoval, že v AT dostal pokutu, nakoľko mal lyže hodené na stredovej opierke medzi vodičom a spolujazdcom.

Lyže Ťa počas jazdy nemôžu nejak obmedzovať v riadení vozidla. :-D

02.09.2018 17:20:43 #3 

Pavel__Ve muž

Pročítal jsem články na internetu a většinou se taky shodují, že je možno lyže a boty vozit uvnitř v autě ale vše ve vacích, taškách a upevněno. Jen mě zajímalo zda má někdo osobní zkušenost při silniční kontrole. Stránky rakouského ÖAMTC uvádí konkrétně.

Ski und Snowboards in eine Dachbox, verzurren. Wenn Ski oder Snowboards im Innenraum transportiert werden müssen, unbedingt in einen Sack stecken, scharfe Kanten nicht unbedeckt lassen.

02.09.2018 17:30:21 #4 

orim muž

>> #3, Pavel__V, 02. 09. 2018 17:20:43

Ja osobne negatívne skúsenosti nemám. Ak dáš veci do vaku a zabezpečíš v aute tak, aby sa voľne nepohybovali nebudeš mať žiadny problém.

02.09.2018 19:06:03 #5 

HonzA_ muž

V kufru auta mám na boku ocelové oko, lyže do auta dávám ve vaku, stejně jako hole, a nakonec je vždy stáhnu popruhem s ráčnou k tomu oku. Lyžáky vždy do kufru, ne všechny jsou v taškách. Rakušáci už mně stavěli, uložení lyží kontrolovali a neměli připomínky.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.01.2019 21:33:27 #7 

Pavel__Ve muž

Lyže a boty jsem měl ve vaku a upevněné gumicuky aby neměli šanci se hnout. Myslím, že by nemohli říct ani popel.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy