"Při nárazu utrpěla otřes mozku, tržné rány v obličeji a zlomeninu obou dolních končetin. - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Zdraví a bezpečnost "Při nárazu utrpěla otřes mozku, tržné rány v obličeji a zlomeninu obou dolních končetin.

"Při nárazu utrpěla otřes mozku, tržné rány v obličeji a zlomeninu obou dolních končetin.

21.01.2011 19:46:30 #1 

Příspěvků: 184

garfield muž

:-(

21.01.2011 22:39:32 #2 

Příspěvků: 712

Mirek muž

S největší pravděpodobností je to chyba střediska, zcela nezajištěný sloup na sjezdovce nebo v bezprostřední blízkosti. Čtyřleté dítě nemohlo jet nijak rychle a jakýkoli plůtek by ho zastavil. Stejně to vypadá v Deštném, sloupy od sněhových děl zcela bez jakéhokoli zabezpečení a to z nich ještě trčí trubky vstříc lyžařům :-(

21.01.2011 22:55:52 #3 

Příspěvků: 92

Kiri

>> #2, Mirek, 21. 01. 2011 22:39:32

No je to Bedřichov, svahy jsou mirne, deti se pohybuji po celem arealu. Bohuzel jsou mezi sjezdovkami v dolni casti vsude chalupy, nekdy i s plotama. Na nekolika mistech se projizdi mezi sloupy od Pomy atd. Dela jsou myslim zajistena.

22.01.2011 01:23:02 #4 

Příspěvků: 1194

Thomas muž

Vyplacené náklady léčení vynaložené nemocnici a odškodnění s bolestným bude s největší pravděpodobností vymáhat zdr.pojišťovna po provozovateli vleku,který musí zabezpečit bezpečný provoz ochranými prostředky( obalové tlumící materiály) proti nárazu lyžaře jako všude v EU.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

23.01.2011 14:51:15 #5 

Příspěvků: 184

garfield muž

Nejhorší na tom je, že všeobecně lyžování přišlo o dnes malého caparta,– v budoucnu … třeba dobrého lyžaře…, Nedopadlo to tak hrozně,… statistika -nebo jen neofic informace z posledních dní uplynulého týdne je-jsou hrozná…-jak má češtin :-) Pětiletý capart Javorník-obří sud- u dítěte těžké zranění- hlava,Neklid -Boží Dar taky pěkný…,Tanvaldský Špičák závodník boulař junior se dostal do mlýna mezi „rychlé“ dospělé na ??modré open?? proletěl se, je snad dobrej dobitej, ale nezlomenej...... sprchy na sněžení jsou tam vstřícně nastaveny na napíchnutí, bez obalů…stejně ,jako „neošetřené-neobalené sloupy vleku na dětském“,zalomený nepočítám,… po dlouhé době jsem areal navštívil…,nic nového,vše při starém… Harrachov –1 německý večerní pokušitel štěstí…-o sloup +++ ,nalezen ráno… a ty dřevěný palisády ohraničující obě červené sjezdovky,snad už sazka padne a ty arealy dostanou nucenou zprávu…dřevěný bariery jsou kvůli odfoukávání sněhu větrem ,a překvapivě nejsou ze zašpičatělejch kuláčů…těsně před nima je půlmetrová až metrová díra vůči sjezdovce…, a pak tuhá prkna …mezi ta prkna se ale vejde hlava,leckdy půl těla-viz 3roky stará tragedie na rýžovištské červené-to byl podle dosažených časů na permanentce nadprůměrně zdatný lyžař… a pak tu máme u bobase svah Stoh,kam ,když se nahoře někdo rozbije,tak skůtr HS +doktorem se tam nedostane…,jen vlekem…,
maličkosti typu ve frontě kolabující soc dem a ostatní ani nepočítám… jsem-e zde sice psi,ale apolitičtí… tak opatrně a pomalu dolů , :-)

ANO arealy by měl někdo -zdrv pojištovnky kupříkladu,nebo správa této země… přitlačit k povinnostem a bezpečnostním opatřením-sítě ne jen na sjezdovce FIS schválené, ale i na ostatních sjezdovkách případně nebezpečných místech ,platíme srovnatelné ceny -náklady na permanentky , ale všichni říkáme ,že v „Alpách“ je na sjezdovkách bezpečněji,více prostoru, ale pravda něco na domácí půdě musí udělat každý lyžař,mimo FIS desatera… napište o nebezpečných místech jednotlivých arealů,ať jsou zabezpečena ,napište to snow,ať vznikne třeba sloupek-rubrika nebezpečná místa na českých svazích… no warandflame s garfieldem skol

24.01.2011 09:11:43 #6 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

AD NEKLID: http://pravo.novinky.cz/p019a05c.php http://m.novinky.cz/articleDetails?…

Viděli jsme ho se syny z lanovky necelou minutu (o 4 sloupy výš) před osudnou srážkou, jak si to štráduje bez oblouků přímo dolů v pásu mezi sloupy kotvy a lanovky. Štve mě, že nikdo ze zpravodajství (ani na teletextu ČT) se už nenamáhal napsat, že jel v místě, kde neměl co dělat. Piktogramy a nápisy na tabulích nahoře jsou, myslím, dostatečně výmluvné i pro cizince.
Jeho blbost ho stála život, nás všechny cca 100.000 Kč za výlet vrtulníku, lyžování obecně má zase o trochu zhoršenou reputaci.
Nezávidím těm, kteří to viděli na vlastní oči, těm, kteří se ho pokoušeli oživit po nárazu, rozhodně nezávidím ani členům HS a zaměstnancům areálu, kteří určitě nemají na konci nádherného dne takové zbytečné tragédie zapotřebí.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy