Před nákupem - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

04.01.2019 18:46:18 #1 

dall muž

Nedá se poradit. Smazat Téma

04.01.2019 19:05:21 #2 

adam 1

Vím že píšeš „slalomku“ ,píšeš „nadřu“,píšeš „spíš smykované“. Doporučuji délku 180 – 185 R 19m dá se krásně smýkat,kurvovat,­.....Univerzál­ní lyže ?„není“ ,hodně blízko má k tomu „Brahma“ :-D Jestli do alp tak určo viz.výše,ty rossi si nech jako doplněk ,ale "nadřeš se :-D Ps: zkus si něco půjčit na 2–3 dny = vlastní zkušenost/názor.

05.01.2019 13:21:48 #3 

IIIvan muž

>> #1, dall, 04. 01. 2019 18:46:18

Neviem prečo si zmazal svoj dopyt, ale Adam radí dobre. Písal si o peknom šmýkanom oblúku(kratšom). Pred časom som zohnal jednému kamošovi babské závodné obračky starej normy, 180cm/r21 m, samozrejme už dosť vymäknuté.

Dotyčný je hodne opatrný občasný lyžiar, ale za mladi sa clekom slušne naučil klasický šmýkaný oblúk na rovných lyžiach. Posledné roky sem-tam jazdil na nejakých 150+cm penovkách(r12?) a keď šiel to svoje tak to bolo dobré, keď riešil „carving“, tak zle(bojí sa rýchlosti).

Pri kúpe tých r21 som mu rovno povedal, že pri jeho povahe, nadváhe a odvahe(+frekvencii lyžovania) nech nerieši nejaké carvingy, ale nech si udrží to čo mu ide a že na tých lyžiach nebude mať problém.

včera bol na nich prvý krát a nestačil som sa diviť ja, ani on. Žiadne „na čiernej mi to nejde“ ako na tých penovkách, ale ráno na tvrdom a poobede v riadnom bordeli „hopsal“ jedna radosť – plynulo, beupečne, pod kontrolou a to aj na čiernej. Na rozdiel od 95% väčšiny ostatných s krátkymi lyžami, ktorí boli nebezpeční samy sebe aj druhým a dosr…í tam rýľovali svah rôznymi nevídanými pohybmi v tom sajrajte.

Ide o to, že pri slušnej základnej technike, ti dlhšia lyža(180 vs 160) práveže uľahčí ten „riadený šmyk“, kratšia s menším rádiusom sa viac hryzie…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy