Závodní boty pro celodenní lyžování - umrznou mi nohy? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Závodní boty pro celodenní lyžování - umrznou mi nohy?

Nalezené položky: 66 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

12.01.2019 21:17:27 #1 

Mr.Awenec žena

Prosím o radu od těch, kteří mají osobní zkušenosti a možnost srovnání závodních/civilních lyžáků – jde mi konkrétně o model Head RAPTOR B3 RD v porovnání s Raptor 120S RS. Na ruském webu píšou, že B3 RD mají 1,5× tlustší plast než model 140 (120) – je hloupost když mi z toho logicky vychází, že co je tlustší, míň prochladne? Nebo je závodní botička opravdu o tolik tenčí (z fotek se mi nezdá)? A když si dovnitř dám svou Sidas vložku a pokud prostor umožní a bude potřeba zvednout botičku ve skeletu (mám nízký nárt) tak i něco pod, pomůže to? Palec mi mrzne v současných botech standardně…

Abych vysvětlila proč uvažuju o závodních botech, mám chodidlo široké ± 9 cm takže i v různě vycpaných Tecnica Viva Dragon 100 (šířka 100 mm, nechápu u dámského modelu) na nerovnostech plavu a „otáčí“ se mi noha v botě. Lyže mám Salomon SW GS takže potřebuju mít je pod kontrolou. Závodní modely nejdou vyzkoušet nikde, ani v Praze, kam to mám 300 km. Jeté je nikdo nenabízí. Takže přemýšlím jestli risknout případné vracení bot a zaplatit poštovné jenom abych si mohla zkusit jak jsou těsné a tvrdé, ale nevím jestli doma v teple nasimuluju 8 hodinový pobyt v mrazu… Pro mužské poradní hlasy podotýkám, že ženy (natož já se sešroubovanou páteří z motokrosu a nohou z prvního pokusu o lyžování :-)) vydrží víc ;-) Co se týče nepohodlí, ne zimy. A Rusáci píšou, že řada B je měkčí než R. Na Head jsem napsala dotaz jak je to s šířkou u modelu 120 RS, protože zrovna moje velikost 260MP je v tabulce mezi šířkou 96 a 94, znamená to určitě, že jsou široké 95 mm? Už to mi přijde široké a cenový rozdíl cca 1700 Kč není tak závratný, abych si případně vyčítala, že jsem vyměkla a šla do těch civilnějších… U Headu nic o vypékání skeletu nepíšou takže u nákupu přes internet o bootfitting nepřijdu? A botička se jakoby natvaruje teplem nohy? A ještě poslední blbý dotaz, šněrovací botičku musím vždy už na noze nazouvat/vyzouvat ze skeletu? Ale těch 9–12 dní lyžování za rok se to dá přežít…

Díky za rady! :-)

12.01.2019 21:57:56 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Mr.Awenec, 12. 01. 2019 21:17:27

Máš i u normální obuvi potřebu shánět úzké boty?
Myslím, že se ženeš do zbytečných extrémů, nepíšeš tedy, jak jsi velká a kolik Ti ukazuje váha, ani jak dlouhé máš k tomu lyže – to všechno je možné a nutné při výběru zohlednit.
Ten motokros by mnohé vysvětloval :-D.

Dejme tomu, že velikost boty jsi zvolila správně, tj. MP260. Málokdo teď dělá celočíselné řady, takže buď koupíš boty skelety 260–265 a budeš klochtat, nebo skelety 255 a necháš boty dotvarovat výrazně s tím, že budou opravdu přesné.
S kvalitou úprav souvisí mrznutí v lyžácích víc, než s čímkoliv jiným. Je ovšem dost dobře možné, že s tím nic nenaděláš a pořídíš vyhřívání, jako to udělala Kačka (a ta si mohla dovolit vybírat a ladit boty takřka neomezeně, jakožto spolumajitelka velkého skiobchodu).

Ještě douška: určitě ne dámské boty, když už, tak závodní dětské. A zkus značky Nordica/Tecnica nebo Dalbello. Nedávno jsem dceři, jejíž chodidla jsou dlouhá, ale štíhlá, takto koupil od mariana.chlebika Dobermanny 130 za pár šupů, nahradí dosluhující Scorpion 90. Primárním určením je volná jízda na 183 cm GS. Šlo jí to velmi dobře i v těch Dalbellech, seděly dokonale a FI90 asi nebylo tak úplně 90.
Jinak tenké šněrovací botičky a opravdu velký mráz nejsou úplně kamarádi, záleží hodně, jak moc se jezdí a jak moc postává ve frontách a vysedává na lanovce.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.01.2019 22:14:17 #3 

Mr.Awenec žena

>> #2, ˘Ö˘Krab, 12. 01. 2019 21:57:56

Jestli to má vliv tak moje výška 170 cm, váha 53 kg, lyže 175 cm.

V normálních botech nelyžuju, tak bych souvislost nehledala. A mám i dost úzký kotník, to je zásadní problém v lyžácích.

Současné lyžáky mám 265 MP, ale když jsem teď zkoušela bosou nohu do prázdného skeletu tak tam mám možná i víc než 1,5 cm, ale nemám pocit, že by mi noha neseděla na délku a lítala. Právě u závodních je to jenom po celém čísle, u těch 120 RS se dělá i velikost 260. Ale u závodních je ve vel. 255 už šířka jenom 91 mm, to fakt ne. Právě jsem si říkala jestli když tam zbyde prostor (ve špičce) tak to lze nějak dovycpat, aby tak nezábly prsty? Projížděla jsem všechny značky a i ty lepší modely jsou furt široké min. 97 mm, to není rozdíl oproti tomu co mám.

Takže zkušenost na vlastní nohy nemáš?

12.01.2019 22:32:52 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, Mr.Awenec, 12. 01. 2019 22:14:17

Samozřejmě, že mám vlastnonožní zkušenost. Head RD (140; před Raptorem) MP280 a po nich Dobermann 150 MP285. Ty Head tedy prošly rozsáhlou úpravou, aby se v nich dalo přežít. Když lyžuji, tak většinou celý den a za každého počasí. Ano, už mi palce při –20°C a větru jednou lehce omrzely, v Headech.

Podstatné je usazení kotníku, trochu boty rozšířit není problém, závodní s tím počítají. Dcera si i normální boty kupuje úzké, třeba Asolo nebo některé Salewa. Podobně já si hledám vždy úzké boty na běhání. Prostě úzké chodidlo se projevuje i v běžném životě, proto můj dotaz.

Když v přezkáčích celá noha sedí, tak prostor ve špičce do 0,5 cm není zásadní problém. Jen nesmí do skeletu prsty při pohybu narážet.
Jsi lehká váha a lyže žádný extrém, mohl by Ti stačit FI kolem 100 i na velmi sportovní jízdu. Takže klidně ty dětské závodní, jak jsem psal. Bývají i o trochu komfortnější ve srovnání s nekompromisním usazením dospělých závodních bot, pokud se na to necítíš.

EDIT: Na vycpávky kolem kotníku existují nalepovací udělátka, když není jiné cesty. I to by mohlo být řešením. Přesto bych se snažil najít skelet s optimálním usazením kotníku a nechal ho klidně o 0,5 cm rozšířit pro pohodlné usazení chodidla. Samozřejmě, s dobrou vložkou, ta vnímání boty dovede změnit skoro k nepoznání.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.01.2019 23:30:48 #5 

TNS muž

>> #1, Mr.Awenec, 12. 01. 2019 21:17:27

Moja priateľka už roky lyžuje v B3 RD, ale mondo 225. To je najmenšia veľkosť akú ponúkali. Ladil som ich ja, ale stačilo len málo úprav. Na chlad sa nikdy nesťažovala, ale celodennému lyžovaniu neholduje. Aj jej osobná skúsenosť je neprenosná, fakt cez net nezistíš, či Tebe v nich bude zima.

„je hloupost když mi z toho logicky vychází, že co je tlustší, míň prochladne? Nebo je závodní botička opravdu o tolik tenčí (z fotek se mi nezdá)? “

Hrubší plast skeletu neizoluje lepšie. Botička je výrazne tenšia.

„A botička se jakoby natvaruje teplem nohy? A ještě poslední blbý dotaz, šněrovací botičku musím vždy už na noze nazouvat/vyzouvat ze skeletu? “

Podľa veľkosti akú zvolíš. Ak závodne malú, tak sa budeš musieť obúvať aj vyzúvať s botičkou na nohe. Ak väčšiu, tak pri troche cviku, len obúvať.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

13.01.2019 00:55:57 #6 

Mr.Awenec žena

Díky za informace. Myslela jsem, že juniorské jsou jenom v malých velikostech, ale ne. Začala jsem hodně přemýšlet teda o B5, dokonce na ebayi by byly za 5,6 v mé velikosti, než jsem si všimla, že mají ty horší přezky, které zaprvé trčí když se dotáhnou (tam by asi pomohlo přešroubovat destičku se zuby o díru), ale neobepínají nohu, což je hlavní výhoda tohoto řešení u dospělých modelů… Takže zase jsem kde jsem byla :-)

13.01.2019 09:39:30 #7 

˘Ö˘Krab muž

>> #6, Mr.Awenec, 13. 01. 2019 00:55:57

To je ta fixace na Head. :-)

Shrnu-li stručně: máš úzkou patu, boty semi-plug se šířkou kolem 95 Ti přijdou pořád ještě široké, plugy naopak úzké. V MP265 máš >1,5 cm za patou, chodidlo cca 90 mm široké.

Tedy jsi jednoznačně adeptkou na závodní boty, jiné nebudou dost úzké. Což znamená upravovat. Zvětšit boty lze, zmenšují se těžko.
Boty by se měly primárně dohledat podle usazení paty, špičku pak zvětšovat podle potřeby. Což u závodních bot většinou vyjde na MP255 a hodně vytahování do všech směrů.

Jistá alternativa se nabízí v podobě nejvyšších modelů FR/FS bot, úzké, tuhé, zateplené. Ideálně, kdyby skelety byly v celočíselné řadě, tedy čistá 260 a nikoliv skelet 265 a botička 260. Ale bude záležet na konkrétním výrobci a modelu, spíš tomu moc šancí nedávám.
Kdyby se tak povedlo najít něco užšího z řady Dalbello Krypton, tak by to byla asi trefa do černého – i kvůli šikmé přezce přes nárt.
Nebo mě napadají Tecnica The Agent 130; ve velikosti 265 mají podešev jen 302, takže na polovic cesty mezi 265 a 260. Kdyby ses náhodou s úpravami sešla s 255, tak by to bylo také asi dobře. Botička je tak trojnásobně lépe izolovaná, než mají Head RD. Ještě i bazar nebo tytéž Diablo Race v MP260, tj. s tlustší stélkou v botičce.
Druhá cesta je najít dobrou botu pro chodidlo a dodatečně fixovat patu pomocí něčeho jako Sidas Butterfly.

Nejspíš Ti nikdo nic úplně konkrétního neporadí, každá noha je originální.

13.01.2019 12:30:49 #8 

MS001 muž

S lyžiarkami Head síce osobnú skúsenosť nemám, riešil som ale podobný problém. Chodidlo široké 90 mm, dĺžka chodidla cca 257 mm, skôr nízka klenba a úzky členok. Civilný „Race" model lyžiarok (šírka 97 mm) mi bol široký. Skúšal som aj nálepky na botičku v miestach, kde bola vôľa najväčšia. Toto riešenie funguje, od ideálneho stavu má ale ďaleko. Prešiel som teda na plugy (konkrétne Lange ZA+ vo veľkosti 24,5 mondo). Plugy Lange sú, ak si spomínam, v rovnakej veľkosti MONDO o cca 2–3 mm dlhšie ako modely RD od Headu.

Jedno špecifikum, skelet lyžiarok mám veľkosti 24,5, botičku ale používam z lyžiarok 25,5 (botičky sú voľným okom totožné, líšia sa len v oblasti špičky – čierna neoprénová časť je vo veľkosti 25,5 o trochu dlhšia). Lyžiarky mi sedia, nikde netlačia, noha mi v nich nepláva, neboli potrebé žiadne úpravy skeletu.

Najnižšia teplota, pri ktorej som v nich lyžoval bola –11°C, nepociťoval som pri tejto teplote nepríjemný chlad (používam ultra tenké ponožky). Lyžujem však maximálne 2 hodinky denne, takže neviem objektívne povedať, ako by na tom boli moje nohy pri teplotách pod –10°C po celodennom jazdení.

Osobne si myslím, že problémom u Teba môže byť aj nesprávna veľkosť. Ak nemáš nadpriemerne dlhé chodidlo, tak odhadujem, že lyžiadky 26,5 MONDO sú Ti veľké (dĺžku chodidla neuvádzaš). Odporučil by vyskúšať (len a len skeletovou metódou) civilné race modely vo veľkosťi 25,5, kľudne aj 24,5 a od toho sa potom odraziť do ďalšieho výberu.

14.01.2019 00:52:20 #9 

Mr.Awenec žena

>> #8, MS001, 13. 01. 2019 12:30:49

Fuha, nikdy by mě nenapadlo přemýšlet o menších botech než mám nohu :-D

Délku nohy když to měřím tak jako se to dělá v tom „šuplíku“ v obchodě tak mám 25,5 cm. Kontrolovala jsem lyžáky, je tam opravdu botička 265 a to mám ještě ve špičce ve skeletu dolepenou takovou tu pěnovou hmotu. Kupovala jsem je jeté takže jsem porovnávat nemohla. Ale před zapnutím mě palec tlačí.

Proč je nutné mít tak malé boty když s pohybem dopředu-dozadu v botech problém nemám?

Zkoušela jsem hledat kolik stojí jako „náhradní díl“ botička (třeba ta zateplenější), ale nic jsem nenašla, ani v manuálu není objednací číslo, závodníci asi mají jiné kanály než internet…

14.01.2019 01:08:09 #10 

Mr.Awenec žena

>> #7, ˘Ö˘Krab, 13. 01. 2019 09:39:30

Nejde mi Heady, k lyžím se mi vzhledově nehodí žádná značka, o těch Langích, co píše MS001 jsem taky přemýšlela, ale jsou mega drahé na to že nemají nějaké vychytávky.

V menší velikosti už by byl skelet tak úzký, že by se asi musel vytahovat, obeslala jsem ty co to nabízí ve Zlíně, vůbec nemám představu o ceně, nějaký odhad?

Ty Agent 130 jsou ale široké 98mm, můj je má ve flexi 110 a ty mají 100mm. U těch Kryptonů taky píšou 98 a vypadají jak skialpy, to u mě neprojde ;-)

Každopádně díky chlapi za rady, počkám co mi odepíšou na mejly, ještě mě napadla jedna speciálka ve Zlíně, dělají Lange, ale na netu nabídku nemají.

A poslední otázečka, ty B3 mají podrážku o 5 mm výš, poznám to nějak když nejezdím slalom (pokud ho někde nepostaví pro lidi), ale spíš něco jako super-g, prostě rychle z kopce dolů a moc se s tím nesrat ;-)) ?

14.01.2019 07:22:55 #11 

HonzA_ muž

>> #10, Mr.Awenec, 14. 01. 2019 01:08:09

„…ale jsou mega drahé na to že nemají nějaké vychytávky.“

To víš, nevybereš si. Často čím blbější bota, tím víc „vychytávek“. Jakou bys konkrétně potřebovala?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

14.01.2019 08:26:49 #12 

MichalW

Jestli jsi od Zlína, stav se v Hope sportu. Já tam kupoval dvoje boty, spoustu lidí z okolí k jejich spokojenosti nasměroval (ale vše obyč boty bez nějakých speciálních požadavků) a vždy jsem měl pocit, že tomu rozumí. Posledně jsem se tam s nějakou mladou paní bavil i o závodním lyžování její dcery, takže možná by mohla mít nějaké tipy. Pak je ještě ve Zlíně nějaký frajer přes bootfiting, ten by mohl také něco sehnat.

14.01.2019 08:28:46 #13 

˘Ö˘Krab muž

Dobermanny, legendární závodní boty, nemají ‚vychytávky‘ vůbec žádné. Ani barvu, ctí převážně černý minimalismus. Hlavní vychytávkou je tvar kopyta (v patě) a výkon, dokonalé boty z nich udělá až bootfitter. Černá se hodí ke všemu.

U užších řad Kryptonů se nenech mýlit vzhledem. Nějak vypadají, nějak jedou.

Šířka bot je udávána pro 265, v menší velikosti budou adekvátně užší. Jestliže si naměříš chodidlo délky 255, tak boty 255 budou naprosto v pohodě, celkem mohu zaručit, že ve všech 265 budeš do nějaké míry plavat. To by mohlo vysvětlovat problém s patou, proto je potřeba mít tak malé boty.

U závodních bot je vše polotovar, ale podešev musí vždycky odpovídat DIN normě pro kompatibilitu s vázáním – a to je pro Tebe podstatné. Fyzicky těch 5 mm nepoznáš, resp. nerozlišíš od ostatních projevů boty.

P.S.: Jestli mohu doporučit, když se s tím, dle vlastních slov, nepáráš, pořiď si na své SG i odpovídající lyže, požitek a jistota bude daleko větší. S 53 kg máš na výběr z celé škály závodních žákovských/dívčích SG a GS lyží, které dlouhé oblouky opravdu umí a budou s Tebou vzorně spolupracovat.

14.01.2019 08:41:57 #14 

˘Ö˘Krab muž

>> #12, MichalW, 14. 01. 2019 08:26:49

Pocházím z okolí. Kupuji v Hope občas v e-shopu dodnes. Před (mnoha) lety tomu ještě moc nerozuměli, když jsem fyzicky vybíral boty manželce. Ale byli velmi ochotní a dívali se mi pod ruce, protože asi vypadalo, že trochu vím, co dělám, nakonec jsme boty pořídili.
Pokud tomu teď rozumí, tak jedině dobře. Závodní současnost rozšiřuje obzory.

14.01.2019 08:53:49 #15 

chlebik.marian

Já se přikláním k MP255 taky.

V této velikosti mám nějaké Fischer Vacuum, jak RC4 130, tak i Pro 130 – závodní, ale i Trinity 110 – TOP dámský model. Vše je nové, akorát to jsou modelově starší ročníky, a jsou za cca 4000,– CZK :-) Jinak ve velikosti MP265 mám Tecnica Diablo Pro 130 jeté 3 dny za 1600,– CZK a Atomic RT STi – 93mm závodní pecka boty nové za 2500,– :-)

Závodní boty, stejně jako ty komerční, když fakt sedí, tak jsou bez problému. Když rozepínáš na lanovku, noha se prokrví a nebývá ani zima, alespoň mně teda není :-)

14.01.2019 08:58:07 #16 

chlebik.marian

A ačkoliv to tu už bylo 100× napsáno, dávej pozor na tu délku v tom smyslu, že v obhodě v nové botě to může trochu tlačit, ale na kopci po pár jízdách nejen, že se noha usadí úplně dozadu, ale také botička trochu povolí, takže odhadem 3–5mm v botě budeš mít k dobru. Vzal bych jednu současnou botu sebou a na jedné střídal ty nové a na druhé měl starou, to pocitově taky pomůže na start, abys zjistila, jestli a v čem se ty boty různí, ať si nekoupíš to samé v bledě modrém, jen hezčí :-)

14.01.2019 09:31:56 #17 

˘Ö˘Krab muž

>> #16, chlebik.marian, 14. 01. 2019 08:58:07

ať si nekoupíš to samé v bledě modrém, jen hezčí :-D
Přesně tam to celé směřuje. Pěkně po ose: velká bota → velká tvrdá bota → velká hodně tvrdá/závodní bota.

14.01.2019 14:05:10 #18 

Mr.Awenec žena

Tak jsem mluvila s pánem z V.I.K.u ve Zlíně, akorát tam do příštího týdne není takže se vše odkládá… :-( Na vyzkoušení má Lange WC ale až vel. 7,5 ale aspoň vyzkouším šírku. Cena taky 15, ale prý je v ceně doživotní bootfitting. U jiných bot to dělá za 600 Kč/bota, ale při větší práci prý až 3 tisíce komplet. V Hope můj kupoval lyže a vnutili mu tam nudné allmountainy asi dva roky zpět.

Lyže jsem testovala poslední 3 roky vždy v prosinci v Alta Badii když je tam ta akce a ty co mám mi přišli zhruba stejné s Head Worldcup Rebels i.Speed Pro se závodní deskou a Atomic G7, ale Salomony jsem měla (první poctivé 24hours, ale v délce 154, přecházela jsem z shortů, tudíž jsem doteď nikdy v životě neměla v rukách hůlky :-) takže super zábavná lyže, ale rychlost nestíhala) tak k nim mám větší sympatie. Zkoušela jsem i ty LAB GS, ale to bylo tvrdé bez jakékoliv zábavy, bez kil a svalů to neprohnu.

A dívka už bohužel nejsem (31) :-D

Pak dám vědět jak jsem dopadla, pán říkal, že v plugách má vyhřívání (150 euro nedám) takže už vidím, že to budou ty 120S RS…

14.01.2019 14:23:35 #19 

chlebik.marian

>> #18, Mr.Awenec, 14. 01. 2019 14:05:10

Tak RS120 budiž, ale MP25,5 prosííííím :-)

14.01.2019 14:36:28 #20 

˘Ö˘Krab muž

To mi pořád připadá jako dobrá alternativa koupit libovolné levné tvrdší a užší boty /viz třeba ty Tecnica z Hope/ velikosti MP255 a nechat je upravit, klidně za 3.000 Kč.

14.01.2019 14:46:50 #21 

HonzA_ muž

Vnutili, vnutili…

Tak je třeba nenechat si vnutit.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

14.01.2019 14:48:38 #22 

Pavlos muž

Já mám dobrou zkušenost s bootfitingem u Wiky sport Slatiňany.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

14.01.2019 15:31:15 #23 

Mr.Awenec žena

>> #19, chlebik.marian, 14. 01. 2019 14:23:35

jj už to chápu :-) u nich je právě potřeba mít menší a užší, 94 mm už snad bude fajn, ale první chci zkusit plugy ať si to nevyčítám

14.01.2019 15:31:58 #24 

Mr.Awenec žena

díky za tipy na levnější alternativy nebo bazary, sama mám použité, u lyžáků to není problém a ne že bych mohla vyhazovat prachy z okna, ale když už se trefím tak mi snad budou sloužit po zbytek lyžařského života a všichni jste chlapi, jak se mi něco nelíbí tak to může být sebelepší… :-) místo BMW si taky nepořídím objektivně lepší Audi… ;-)

14.01.2019 15:35:01 #25 

Mr.Awenec žena

>> #21, HonzA_, 14. 01. 2019 14:46:50

No protože chcou prodat co mají což jsou modely pro nejširší veřejnost. Po testování lyží už v tom máme jasno, škoda že se tak nepůjčují boty…

14.01.2019 15:47:51 #26 

Marek Bednář muž

>> #24, Mr.Awenec, 14. 01. 2019 15:31:58

Skelet bude slouzit o tom zadna, ale vnitrni boticku je dobre casem vymenit. Ty molitanovy jsou funkci do 60 dnu. Osobne jsem ji menil po 50ti dnech.

Augment SL & RC4 130

14.01.2019 15:50:04 #27 

Mr.Awenec žena

>> #26, Marek Bednář, 14. 01. 2019 15:47:51

To jsem četla, ale kde sehnat? Distributor mi neodpovídá, na Ebayi taky nic…

14.01.2019 16:05:48 #28 

Marek Bednář muž

Pro tuhle sezonu pouzivam Zipfit koupene v UK, ktera maji udajne vuci beznym botickam uplne jinou zivotnost vcetne lepsi fixace achillovky a kotniku. Jedna se o specialni boticky, ktere se sami neustale tvaruji podle nohy v zadni casti viz nejake info vyrobce. Vyhoda vuci vypenovaci boticce je moznost prenaseni mezi skelety s automatickym prizpusobenim v novem skeletu.

Augment SL & RC4 130

14.01.2019 16:22:38 #29 

Mr.Awenec žena

>> #28, Marek Bednář, 14. 01. 2019 16:05:48

wow, 6 tisíc? já než nalyžuju 50 dní… :-D

14.01.2019 16:39:08 #30 

atropa33 žena

prosím radu. mně se děla na holenní kosti modřina pravá i leva noha. všech se ptám a nikomu jinému se nedělá, asi moc se opírám. když tady čtu botičky stárnou, a ta moje má už 7 let. zralá vyměnit. dotaz zní: pomůže mi to od modřin? děkuji

4% of something's better than 10% of nothing.
Nalezené položky: 66 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

22.01.2019

Tipy SNOW tour: Paseky nad Jizerou – s novou čtyřsedačkou

Krkonošské Paseky si pro jejich pohodové sjezdovky a...
22.01.2019

Harrachov - dobrá zimní adresa pro zábavu i odpočinek

Tradice zimních sportů se v městečku na západě Krkon...
22.01.2019

SNOW fest 2019: všude "pow pow"

Podle urban dictionary je anglické sousloví...
22.01.2019

Vyhlášení výsledků soutěže o pobyt v Apartmánu Flattach pod ledovcem Mölltal

Velkou výhodou lyžařského střediska nacházejícího se...
21.01.2019

Lanovky superlativů v Ski Zillertal 3000 (3. díl)

V třídílném seriálu si představujeme nejzajímavější ...

Diskuze o lyžování

Jak zlepšit - snaha o... oblouk

dnes 15:25:22 od M.art.in

tip na rukavice

dnes 15:14:05 od Milka

Smýkaný oblouk

dnes 15:12:33 od ˘Ö˘Krab

FISové obřačky pro lehkou váhu

dnes 15:01:27 od johnycek

délka dámské lyže

dnes 14:16:53 od ˘Ö˘Krab

Lyžaři a lyžařky, padáte?