Specialne materialy na opravu sklznic (kopolymery,metal grip, a pod.) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Servis lyží a snowboardů Specialne materialy na opravu sklznic (kopolymery,metal grip, a pod.)

Specialne materialy na opravu sklznic (kopolymery,metal grip, a pod.)

26.02.2019 13:51:32 #1 

sanc0

Zdravim

Chcem sa opytat servisakov na skusenosti so specialnymi materialmi na opravy sklznic (aplikovane natavovacou pistolou) ako napr. metal grip od Kunzmana. Mam na jednej lyzi dlhu ryhu pozdlz hrany lyze (chytil som na zjazdovke kus plechu co odpadol z ratraku) a bezne opravne materialy ako kofix (p-tex) tycinky tam vydrzia kratko. Po par lyzovackach je material z ryhy vonku. Ryha nieje extremne hlboka, nieje vidiet zamky hrany, ale je dlha 30 cm. Raz mi servisak u nas v meste (servis Montana) zalieval tuto rychu nejakym tvrdym materialom (mozno to bol metal grip ale to len typujem) a to tam vydrzalo podstatne dlhsi cas aj ked tiez nie nafurt. Chcem sa opytat co pouzivate na take namahane miesta na sklznici vy a ake s tym mate skusenosti. Kedze som presiel na vlastnorucne servisovanie lyzi chcem si aj toto riesit sam.

Dakujem, Sančo

27.02.2019 16:27:31 #2 

sanc0

Nikto nic k teme? Vsetci kvapkate p-tex?

27.02.2019 22:01:49 #3 

TNS muž

>> #2, sanc0, 27. 02. 2019 16:27:31

Prepáč, nestíhal som odpovedať.

Osobne by som to nechal na dobrý servis. Nie preto, že pochybujem o tvojich schopnostiach, ale nevyplatí sa kupovať drahšie materiály na zriedkavé opravy.

Mal som niečo podobné a opravili mi to pomocou mne neznámej keramickej hmoty. Vydržalo to cca 1 sezónu, čo bol úspech na tak namáhanom mieste.

Ďalšia a lepšia možnosť je „intarzia“ kúsku sklznice. Výsek a nalepenie novej. Alebo dokonca výmena celej sklznice. Ale to by museli byť jo sakra dobré lyže, aby som do takejto opravy išiel.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

27.02.2019 22:06:54 #4 

m3 muž

>> #2, sanc0, 27. 02. 2019 16:27:31

Také bych to řešil v servisu (výsekem) jak píše TNS v #3

28.02.2019 07:20:06 #5 

sanc0

>> #3, TNS, 27. 02. 2019 22:01:49

Mas nejaku skusenost s tym Metal Gripom alebo niecim podobnym? Ten Metal Grip by mala byt zmes tvrdsieho polyetylenu s epoxidom ktory sa nejak aktivuje teplom, netusim ako kedze epoxy odjakziva vytvrdzuje tvrdidlom ale dnes je mozne vsetko ;). Ja to v pohode testnem, natavim to tam spajkovackou s elektronickou regulaciou teploty a uvidim. Ked to tam vydrzi pol sezony bude to uspech a to mi staci. Len ma trosku odrazdza ze toho musim kupit 10 metrovy kabel, mensie balenie sa nevyraba, ale tych 16 eur na to obetujem. Pokial to aj nebude ono spotrebujem to postupne na bezne zalievanie. Ten keramicky material co spominas bola zrejme keramicka vypln v praskovej forme rozmiesana v nejakej zivici (epoxy, polyester, polyuretan). Mozno skusim patlama patlama tymto smerom :). Chlapci dik, snaha bola.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy