Občasná spolujízda do Alp od podzimu do jara - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Občasná spolujízda do Alp od podzimu do jara

12.04.2019 10:45:30 #1 

tatapavel

Ahoj, je mi 56 let a více než 20 let jsme s dětmi každoročně lyžovali – pokaždé alespoň několik dní i v Alpách (většinou autem, Fr,CH,It,AT). Za ta léta jsem se i jakžtakž naučil lyžovat, takže kromě krásných výhledů si rád vychutnávám vše červené a černé .. Postupně mi odpadali parťáci s nimiž jsme jezdívali (většinou už zlenivěli), no a teď už pomalu i ty děti – ještě ráda jezdí 19-letá dcera, ale jenom s tátou ji to holt už nebaví – to je otrava :-) Poslední roky jsme jezdili hlavně do Tyrol. Většinou přes Tiscover jsem našel levné ubytování na 2–3 noci mezi hlavními středisky (př. Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Samnaun-Ischgl,St.Anton ..), vyrazili jsme ve 2–3 ráno z Prahy rovnou na sjezdovku, střídali místa podle nej-podmínek a poslední den jeli po lyžování zpět. Je to fantazie-asi to nejlepší dostupné pro lyže i snb (a ráj pro freeridisty). Obdobně třeba Brixental-Saalbach-Kitzbuhel (jen ne později na jaře). Rád bych našel nějaké lidičky poblíž (Praha a okolí), kteří to mají podobně a rádi by se vícekrát za zimu operativně podle podmínek domluvili a vyrazili třeba na prodloužený víkend si někam výtečně zalyžovat. Klidně i pozdě na jaře – ostatně nyní jsou tam třeba ideální podmínky ! Nehledám parťáky na pařbu, adrenalinové šílence, barové lovce ani předváděče vybavení. Jen normální lidi kteří prostě rádi lyžují, nechce se jim už vyhazovat peníze v předražených a přeplněných českých „Top“ resortech a jsou ochotni obětovat trochu pohodlí (sdílet auto či apartmán, vyrážet včas na sjezdovku..) aby si z nádherného lyžování v Alpách vychutnali co nejvíce Pokud se někdo najde, nejlépe je asi se potkat třeba na kafe či pivko po cestě na pražských cyklo/inline/procház­ko/stezkách a pokecat. Pokud z toho vyjde pár kamarádů kde by se člověk mohl domluvit když je sníh, bylo by to fajn… Když nenajde, nevadí. Pokud někdo stojí třeba o nějakou zkušenost nebo tip, rád napíši, už jsme toho projezdili opravdu hodně.

Pavel, Praha

13.09.2019 23:45:40 #2 

aldator muž

Ahoj mohu se zeptat v jake cenove relaci se takovy lyžařský víkend pohybuje? Diky Aleš

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

12.10.2019

Blog: Den lyžařského instruktora v Alpách

Celá zima v zasněženém ráji přímo pod masivem Dachst...
12.10.2019

NIXSKI Store – Born for skiers

Jsme lyžařská a skialpová speciálka s širokou nabídk...
12.10.2019

Jižní Finsko: 5 500 výškových centimetrů nedaleko Helsinek

Do Helsinek jsem dorazil poslední víkend v březnu. T...
11.10.2019

Kästle slaví svůj debut ve Světovém poháru v Söldenu

Návrat do alpského lyžování po 22 letech definitivně...
11.10.2019

Jak připravit skialpovou výbavu na sezónu

Lavinový batoh leží od jara schlíple ve skříni, vyhl...
10.10.2019

Stöckli kolekce 2019/2020

I pro nadcházející sezónu přichystala značka Stöckli...

Diskuze o lyžování

Změna lyžařských bot

dnes 16:45:35 od Harry

Plotýnky

dnes 13:24:12 od Harry

QUO VADIS, OBORE ?

dnes 13:06:08 od korsičan

Itálie, Santa Caterina [Fotogalerie]:

11.10.2019 21:54:01 od Douglas

Stilfserjoch (Passo Stelvio): [Středisko]

11.10.2019 20:29:16 od oblouk

Dobře jsem se pobavil...