Nalezené lyže - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nalezené lyže

27.10.2019 21:24:47 #1 

Odjinud

Zdravím,

čas od času vidím u popelnic odložené lyže a dneska jsem neodolal a hned 2 páry vzal. Teď přemýšlím, jestli má cenu je vyzkoušet (asi by se musely nabrousit, takže práce a peníze).

První lyže by byly pro mě (178cm / 100kg). Jde o 177cm obřačky Blizzard Speedcarve GSC IQ, R18. Rok cca 2006/7. Zde je náhled: https://www.najlacnejsie-lyze.sk/…iq-invention Proč? Mám teď obřačky 176cm Dynamic cca 3–4 roky staré, taky R18 (ale cut trochu širší). http://www.lyzejete.cz/…m_-vybo/5630 Chtěl jsem měkké lyže kvůli špatným kolenům a nadváze. To splňují, ale přece jen jsem nevybral dobře – jsou jen z PU pěny, tj. už při středních rychlostech jsou docela neovladatelné; měl jsem, blbec, vzít Sporteny Iridium a byl klid… Ty Blizzardy by asi byly docela tvrdé, že? Měl jsem tvrdé obřačky Stockle Laser a to bylo moc.

Druhé nalezené lyže jsou 168cm slalomky Volkl Supersport, R 14,4. Rok cca 2005. Zde je náhled: https://www.evo.com/…o-bindings-2

Byly by pro přítelkyni (175cm /80kg), co si pořád stěžuje, že by chtěla lyže „co jezdí samy“. Víc k tomu neřekne, asi je chce měkčí + vyšší radius, ale kdo ví… Loni mě už toto „zadání“ naštvalo natolik, že jsme ji vzal jsem do spec. obchodu, kde jsem si docela vychutnal, jak na ní prodavač čumí jak na… Aktuálně má obdobě staré Blizzard XT Vertical 160cm, R 14; https://www.akcniceny.cz/…-310-284805/

A nebo, že bych si zkusil ty slalomky sám?

Pomohli bychom si někdo?

Předem díky za Vaše názory!

29.10.2019 20:03:02 #2 

Odjinud

Nikdo nic?

Chápu tedy, že dotaz je lehce nestandardní :-) a že závist kvůli dvojím super lyžím zdarma může hrát taky roli :-)) ale přece jen…

Aspoň tedy jednoduše… Ty Blizzard Speedcarve GSC jsou: a.) shit i nové b.) byly fajn, ale tyhle už budou ve stavu na topení c.) nestojí za moc, ale proti těm tvým si o chlup pomůžeš d.) nestojí za moc a na tebe budou navíc moc tvrdé.

Zvolte :-)

29.10.2019 21:09:15 #3 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

>> #2, Odjinud, 29. 10. 2019 20:03:02

Ahoj, osobně jsem podobný srdcař a lyže bych u popelnice taky stát nenechal, takže rozumím. Na druhou stranu je asi někdo vyhazuje z určitého důvodu, ale to asi nezjistíš bez vyzkoušení. Osobně bych jim zkusil dopřát základní péči (hrany a skluznice), a otestoval někde v bezpečí, bál bych se trochu vázání, pokud tam je přes deset let, bezpečnostní funkce už asi nic moc.

Očekával bych v podstatě dvě možnosti. Buď na nich někdo jezdil a budou řádně vypráskané, to by se dalo od pohledu poznat. Nebo ležely ve sklepě, a sebelepší vlastnosti mohly tehdy mít, tak už určitě nebudou jako nové. Jako záložní kameňačky bych je bral, kdyby na to vypadaly.

Nakonec ale lyžaře nedělají lyže a lyže které jezdí samy, to by chtěl možná kdekdo, z tohoto pohledu bych si nedělal iluze o nějak výrazném polepšení proti stávajícím modelům, ale určitě je vždy dobré vyzkoušet a aspoň mít srovnání – třeba přijde paní na to, že ty co má, vlastně jezdí dost samy. :)

29.10.2019 21:11:59 #4 

HonzA_ muž

>> #2, Odjinud, 29. 10. 2019 20:03:02

1. Zkus a uvidíš. Není nad vlastní zkušenost.
Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

30.10.2019 00:49:15 #5 

Harry žena

>> #1, Odjinud, 27. 10. 2019 21:24:47

Byly by pro přítelkyni (175cm /80kg), co si pořád stěžuje, že by chtěla lyže „co jezdí samy“.

Pozri.

Priatelka pri smetiakoch este stale nestoji.Takze ju stale testujes.

Co takto skusit to aj s tymi lyzami,za skusenost to stoji.Kopa ludi si lyze kupi v bazari aby zistili ze su vypraskane,ne­nabrusene,s ne­vyhovujucim viazanim a nesedi im dlzka.

Ziskaju skusenost za prachy,Ty ju ziskas zdarma.Aj to moze byt bonus.

caute Harry

P.S. Skusenost je neprenosna.To je velmi dobre porekadlo.A prav­dive.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

30.10.2019 17:19:08 #6 

orim muž

Pomohli bychom si někdo?.....Chápu tedy, že dotaz je lehce nestandardní :-) a že závist kvůli dvojím super lyžím zdarma může hrát taky roli :-)) ale přece jen…..Teď přemýšlím, jestli má cenu je vyzkoušet (asi by se musely nabrousit, takže práce a peníze).

Odjinud Ty si super. Obe lyže zanes do servisu, daj urobiť „veľký servis“ a spoločne s priateľkou jazdi. Určite budeš spokojný, máš ich predsa zadarmo, všetci bledneme závisťou. Len… nejaké peniaze predsa len do toho musíš vraziť.

Teraz vážne: prečo si neposlal foto nájdených lyží, hlavne stav sklznice, hrán a viazania ? Ak Ti niekto z diskutujúcich napíše, že sú dobré a niekto, že nie tak ako to budeš riešiť?

No nezávidím Ti.

30.10.2019 21:19:42 #7 

valerius

Zalezi i na konstrukci lyzi. Ja ji moc nezkoumal, u jedne se to snad tavrilo na drevene „latky“ (zdejsi matadori budou vedet lepe), pozadovanych vlastnostech a kvalitach potencialnich uzivatelu.

Tupym pausalizujicim odhadem bych si tipnul, ze to bude bida, tak bych tomu venoval usili a finance (prenastaveni az prevrtani vazani a dalsi upravy potrebne pro postaveni se na ne) odpovidajici mire zvedavosti.

Takova zvedavost muze byt previt. A nebo take nemusi.

31.10.2019 20:05:02 #8 

Nojby

Myslím, že míra ojetí těch Blizzardů by se dala odhadnout dle stavu vázání. IQ systém dle mé zkušenosti byl náchylný na zvětšující se viklavost během života lyže. Zkrátka se v drážce deska časem vyčvachtá a viklá se.

Dycky Vist!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy