Plochá noha - tvarovací Fischer nebo Atomic - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Plochá noha - tvarovací Fischer nebo Atomic

Plochá noha - tvarovací Fischer nebo Atomic

19.11.2019 09:29:03 #1 

beberjan

Zdravím všechny, jezdím cca od 5 let a letos jsem si řekl, že po pravidelných nesnesitelných bolestech (mám ploché nohy třetího stupně – nejplošší) při lyžování si koupím tvarovatelné boty abych se bolestí zbavil. Zjistil jsem, že existují Fischer Vacuum Fit nebo Atomic a jejich Memory Fit 3D liner. Nevím které vybrat, četl jsem zde, že Fischery praskají a jsou i dražší než Atomic, má někdo zkušenosti nebo nějaké rady? Děkuji

19.11.2019 09:42:11 #2 

IIIvan muž

>> #1, beberjan, 19. 11. 2019 09:29:03

Konkrétne návrhy na boty prenechám iným, ale v prvom rade by bolo potrebné riešiť tie ploché nohy – vždy sa s tým dá niečo robiť, len to vyžaduje denné(viackrát za deň) cvičenie. Tj. doporučujem návštevy fyzioterapeuta čo sa zameriava na chodidlá ako prvý krok.

Druhý krok(de facto súčasne) – celkové „zrovnanie“ tela a úprava chôdze apod., problémy s chodidlami totiž začínajú od nesprávnej funkcie kyčlí(a samotný problém v chodidlách je len sekundárny, telo si kompenzuje fixačný bod 3D priestoru atď.).

19.11.2019 09:47:19 #3 

M.art.in muž

Cviky samozřejmě to bez debat a určitě vložky na míru do lyžáků. Nejlépe vybrat lyžáky u někoho kdo dokáže udělat boty na míru, např. Peter Purda.

Rock 'n' Roll Forever...

19.11.2019 10:03:01 #4 

beberjan

IIIvan: Cvicil jsem od mala a vložky nosím také od mala, ortopeda navštěvuji pravidelně, jediná možnost je operace nohou ale je tam nebezpečí, že také už nebudu chodit … takže raději vložky a řešit boty

M.art.in: Moc děkuju za radu, našel jsem si stránky a určitě využiju.

19.11.2019 10:12:32 #5 

IIIvan muž

>> #4, beberjan, 19. 11. 2019 10:03:01

No, ono by to bola téma na hodne dlho…cvičil si napríklad cviky na stabilitu na jednej nohe(so snahou o správnú pozíciu plosky nohy)? Nemáš nohy do X/O(kolená)? Lebo ortopéd obvykle rieši LEN dané problémové miesto a nedíva sa na funkčné zreťazenia celého tela(krk, pátěr, kyčle, noha…) – v zámorí sú v tomto dosť inde oproti našim končinám…

19.11.2019 10:55:33 #6 

Harry žena

3icko.

Zle drzanie tela,zle drzanie tela,zle…

Tak uz viem preco neandertalci umierali taki mladi.

3icko,bolesti plosiek noh pri prvych lyzohodinach su sposobene tiez „lenivostou“ prislusnych partii?

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

19.11.2019 12:38:49 #7 

IIIvan muž

>> #6, Harry, 19. 11. 2019 10:55:33

Nebodaj ťa bolia plosky pri prvom lyžovaní? :-)

Jasné, to je tým – pozri sa, ako celý rok chodíš – topánky(tvrdosť, objem, tvar), čo v tých topánkch robí noha a ako je skoordinovaný celý pohybový aparát, kde ťa nič skoro nenúti sa „zrovnať“.

Na lyže si obuješ potom tvrdé, tesné(oproti letnej obuvi) boty s tvarovanými SIDASmi a ideš zrazu „hľadať“ stabilitu úplne iným spôsobom s nohami fixovanými na nejakýmchhnusných dlhých drevách.

Na chodidlách je kopec kostičiek, väzov, šliach a svalov, ktoré dostanú šok pri prvých hodinách (haha, ešte mám v čerstvej pamäti nedávny začiatok spojený s bootiftovaním).

Len pre zaujímavosť, gro „napätia“ na ploske chodidal zabezpečuje tzv. plantárna fascia – ale to by bolo na 2–3 články :-) A práve táto má na starosti(o.i. aj tie ploché nohy, vbočené palce apod…

19.11.2019 12:46:58 #8 

Harry žena

>> #7, IIIvan, 19. 11. 2019 12:38:49

Nebodaj ťa bolia plosky pri prvom lyžovaní?

:-D

Keby len pri prvom. Prve tri lyzovacky radsej ani nechodim na kopec, chodim az rovno na stvrtu,tam sa to uz da.

Kruci,zacinam mat strach Ta stretnut… Idem si rovno struhnut aspon dva semestre na nejaku fakultu.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

19.11.2019 12:58:24 #9 

IIIvan muž

>> #8, Harry, 19. 11. 2019 12:46:58

Hm, keby som vedel, že to ide aj takto, tak si ušetrím tie dva dni v Soldene s fittingom a pitchovaním, a idem rovno teraz na Raču :-)

Fakultu Vysokej školy života? :-)

19.11.2019 14:08:40 #10 

M.art.in muž

>> #9, IIIvan, 19. 11. 2019 12:58:24

Nojo, ale Ty jsi měl v Söldenu bootfitera sebou, o tom se nám amatérům nemůže ani zdát :) Já frajer tam jedu s novou nevyzkoušenou botou na 3 dny a tak zaplať Harry vím co ty 3 dny dělat :) Opřu se o slalomovou tyč a budu dělat, že nic nedělám :)

Rock 'n' Roll Forever...

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy