lyze pro tatku - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

05.12.2019 14:22:07 #1 

v.danis87

Zdravim Vas, potreboval bych poradit s vyberem lyzi pro sveho tatku. Meri 170 cm, vazi 80 kg. Ma problemy ze zady, vyhrez plotenky. Od toho se odviji styl, spis rekreacni na kochacku s mamkou. Lyzuji vetsinou v Alpach jednou za rok. Asi již 15 let má lyže atomic gs9.21 beta race, 160 cm. Lyze to jsou tezke a uz na nich nechce jezdit. Proto jsem se rozhodl ze mu koupim nove. Cena okolo 10 tisíc. Prolezl jsem nekolik obchodu, co se vahy tyce, tak me zaujali rossignol pursuit 300 xpress2 (vyska 156 nebo 163). Dale mi bylo doporucovany elan wingman 78c.

Jeho styl uz je spis smykany oblouk, obcas carving, ale nevim co mu zada dovoli, spis jak rikam na kochani. Jezdi na sjezdovce, mimo teren ne.

Prosim Vas o radu co koupit, popripade co by bylo vhodnejsi nez tyto dve lyze. Zameruji se pri vyberu na hmotnost lyzi, takze spis rekreacni lyze nez nejake zavodni, ktere jsou tezsi a kdyz nadava na svoje atomici, ktere jsou ze stareho zeleza, tak bych nechtel mu kupovat neco podobne tezkeho. Chci aby se na svahu nenadrel.

Dekuji Vasek

05.12.2019 15:28:50 #2 

orim muž

>> #1, v.danis87, 05. 12. 2019 14:22:07

Zdravim Vas, potreboval bych poradit s vyberem lyzi pro sveho tatku. Meri 170 cm, vazi 80 kg. Ma problemy ze zady, vyhrez plotenky. Od toho se odviji styl, spis rekreacni na kochacku s mamkou. Lyzuji vetsinou v Alpach jednou za rok. Asi již 15 let má lyže atomic gs9.21 beta race, 160 cm. Lyze to jsou tezke a uz na nich nechce jezdit. Proto jsem se rozhodl ze mu koupim nove.

PS: Pane Bože aj ja by som chcel mať takého syna, držím Ti palce. :-D Upresni cca vek otca, jeho lyžiarske schopnosti. Nekupuj veľmi krátke. Verím že je to dosť dobrých ľudí, ktorí Ti dokážu perfekte poradiť.

05.12.2019 18:37:37 #3 

v.danis87

>> #2, orim, 05. 12. 2019 15:28:50

Tatkovi je 53. Jeho schopnosti byli a jsou dobre, nicmene ho limituje zdravotni omezeni. Ale nikdy si nepotrpel na nejaky styl vyslovene. Jezdil carvingovy oblouk, ale ted uz jezdi pomaleji a spis smykany. Nebo respektive neumim to dobre popsat, nejsem v lyzarskych terminech odbornik.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy