lyže na smýkaný krátký oblouk - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem lyže na smýkaný krátký oblouk

lyže na smýkaný krátký oblouk

06.12.2019 18:58:03 #1 

danielbachura muž

Ahoj všem,

nechci tu plevelit, ale rád bych poprosil zkušené jezdce o radu. Jezdím od mala a v posledních letech piluji smýkaný oblouk v řekl bych nižších rychlostech, spíše pro radost. Dříve jsem jezdil hodně po hraně, ale nějak mě to omrzelo, ikdyž se někdy taky rád pořádně projedu. Mám 173cm / 69 kg, 35 let. Lyží jsem vyzkoušel celou řadu v délkách většinou od 168/178 cm. Pak jsem jednou vyzkoušel krátkou levnou lyži z Decathlonu tuším 155cm a byl jsem nadšený :DDD Momentální lyže co mám mají nejlepší léta za sebou a rád bych něco modernějšího, klidně i bazarovku. Zatím jsem koukal na Rossignol HERO nebo Fischer RC4 nebo Wedze boost 980, na které jsem slyšel jen chválu. Jsem po operaci ramene, blbnout už nehodlám, ale chci něco na co se můžu spolehnout. Každopádně dost plavu ve zkratkách RC,SL,SC atp.

Děkuji za názory.

06.12.2019 22:01:37 #2 

kejmll

>> #1, danielbachura, 06. 12. 2019 18:58:03

Tak si kup lyže z Decatlonu ve vytusene delce 155cm a mas vystaráno, nemusis ani plevelit.. ;-)

17.12.2019 12:09:56 #3 

fufas muž

Kup si nějakou lyži Atomic z řady Savor, tak je přímo dělaná na oldschool styl se smýkaným obloukem. Na Heročka ani RC4 se nedívej, protože takový lyže by smýkaly s tebou;-)

17.12.2019 14:04:06 #4 

univerzalnik muž

danielbachura Souhlas s obema predrecniky: nezli bazarovku, radsi novou od Decathlonu a rozhodne zadne racingy, ty zacinaji fungovat az od rychlosti, kdy se smykany oblouk neda pouzit (vyjma brzdeni ;-) Ale kupovat Wedze za 10 tisic, to mi prijde take prehnane, za polovinu ceny se daji sehnat napr. nove solidni univerzalky Blizzard XCS IQ se strednim radiusem 14 metru. Ty lze jak smykat, tak postavit na hranu. Provadi se od 143 cm do 174 cm, takze si vyberete. Nerikam, ze vam Blizzardy doporucuji, jen uvadim priklad solidni znackove lyze za polovinu a mene ceny Wedze. Napriklad na Lyzeseslevou je maji v akci za 4.500,– ve velikostech 153, 160 a 167 cm, tedy akorat na vas. Kratsi lyze se obvykle nevyprodaji jako prvni a tak jdou casem do slev, tak bych si prohledl par e-shopu, orientoval se podle filtru (pro vas zrejme All-round, tedy lyze „na vsechno“) a vybral neco co by se mi libilo v delce 160– 165 cm a bylo okolo 5 tisic. A bylo by to 8-) Na doporuceni konkretniho typu od ruznych lidi moc nedejte, protoze obvykle se jedna o lidi, co umi jezdit a nasli sve parametry, ktere jim osobne vyhovuji. Ti si pak mohou mezi s sebou dobre pokecat. Ja sem na diskuzi zabrousil proto, ze hledam ke svym univerzalnim jedny dodatecne lyze a mam tezke dilema, jestli si jako „zabavne lyze“ vybrat neco na sjezdovku, anebo do prasanu (tedy neco „napravo“, anebo „nalevo“ od univerzalu). Ted jezdim Stöckli 77 185 cm a jsem s jejich urcenim na 100% spokojen.

17.12.2019 20:53:25 #5 

Yrkki

Já sám nedám dopustit na AHV 06 GS 186/r27 ale rozhodně je plošně nedoporučím každému kdo řekne, že by rád lyže na kterých se dá jet smýkaný oblouk. Takhle jsem kdysi hodně dávno zkoušel na doporučení univerzálku Voelkel Motion 176/r17 a nesedly mi…

Стою на асфальте я в лыжи обутый. То ли лыжи не едут, то ли я ебанутый.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy