Nové lyže (162 cm, 48 kg) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nové lyže (162 cm, 48 kg)

27.12.2019 00:00:06 #1 

Baru2001

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli byste někdo neměl tip na nové lyže a po čem cca koukat, jestli nepůjde otestovat. Jezdím z 99% na upravené sjezdovce, nikdy jsem nezávodila, ale vyrostla jsem na horách, jezdím od dvou let a nemalou část z toho i kolem trenérů/závodníků. Minulou sezónu jsem pár lyží zkoušela (Elan Speed Magic a SLX, Nordica SL7 a Rossi Hero Elite ST Ti, všechno v délkách mezi 150–160), ale buď mi přijde, že jsou ty lyže až moc pohodlné, ne moc kousavé, nebo naopak že se na nich až moc nadřu se svou váhou a po hodině jsem vyřízená. Z těch, co jsem zkoušela, mě asi nejvíc oslovily Elan (oboje byly fajn, ale SLX už moc na nějaké delší ježdění, stejně jako Rossi). Zároveň bych chtěla ne tak silově náročnou lyži, ale na druhou stranu ne jen na svezení, abych se taky musela alespoň technicky snažit :D . Jezdím převážně kratší oblouky, hlavně po tom, co mě v průběhu let jednou nepěkně smetli a jednou mi přejeli špičky nelyžaři, co jezdí bez kontroly co nejrychleji, tak jsem co nejradši co nejkompaktnější na svahu :D Kamarád ještě navrhoval zkusit juniorské závodní, ale s tím kromě zkoušení jeho obřaček kdysi dávno žádnou zkušenost nemám a už si to nepamatuju. Neuměl by někdo poradit? Předem díky moc.

27.12.2019 05:31:09 #2 

M.art.in muž

>> #1, Baru2001, 27. 12. 2019 00:00:06

Vyzkoušej Stöckli Laser CX 163.

Rock 'n' Roll Forever...

27.12.2019 09:03:59 #3 

Nojby

>> #1, Baru2001, 27. 12. 2019 00:00:06

Doporučuji ti navštívit testovačku Lusti. Mají velké množství modelů a pořadatel ti jistě poradí několik vhodných pro tebe. Možná budou mít i juniorské závodní. Ale podle tvého popisu by to byly nikoliv obřačky ale slalomky a ty podle mě nejsou na celodenní lyžování.

Dycky Vist!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy