Lyze pro 5.5 letou holku - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Dětské lyže Lyze pro 5.5 letou holku

Lyze pro 5.5 letou holku

31.12.2019 12:44:04 #1 

Jiří Kratochvíl

Dobry den,

shanim dobre lyze pro 5 a pul letou dobre lyzujici (sjede cervenou, jezdi pozadu, skace) dceru. Vzhledem k vaze 17Kg a vysce 107 cm, je delka lyzi 90 cm, chtel bych pro ni trochu lepsi konstrukci (maly radius, podelne mekke a torzne tuhe), ktera je v teto delce problem.

Nyni se mi libi nejvice:

Lusti JS – JUNIOR SPORT (drevene jadro)

ELAN Starr (maji kolme zarezy na lyzi pro lepsi pruhyb)

Nevedel byste nekdo, jake lyze vzit? Nebranim se jakekoli znacce, cena muze byt i vyssi.

Druhym problemem co resim jsou dceriny lyzaky, nohu ma 165 mm. Rad bych pro ni lyzaky co nejmekci. Jiz jsem vracel Nordicu, kdy velikost vnitrni boty 185 mm prisla ve 235 mm skeletu.

Nevedel byste nekdo o lepsich dvouprezkovych malych lyzacich? Zatim zvazuji ALPINA J2 JR.

Jirka

31.12.2019 13:27:54 #2 

Anirak

Hezký den, potřebovala bych poradit s výběrem lyží pro 10ti letou, 35kg, výška 146cm , jezdí černé sjezdovky, umí techniku, ale ráda na lyžích lenosi. Hledám lyže co umí rozbredly sníh na sjezdovkách, ale i ledovku, jezdíme hodně v Čechách. Lehčí lyží, která podrží oblouk. Poradíte mi? Dekuji

31.12.2019 15:16:38 #3 

adam 1

>> #2, Anirak, 31. 12. 2019 13:27:54

Špatný přístup 8-O Pěkného Silvestra přeji :-D

04.01.2020 10:38:30 #4 

s.j1 muž

>> #1, Jiří Kratochvíl, 31. 12. 2019 12:44:04

podle mě je řešit na lyže na pěti leté dítě zbytečné, jednak děti strašně rostou a pak motorické schopnosti v tom věku jsou někde jinde jak třeba v osmi. Důležitější mi příjde aby měla lyže plus mínus v délce postavy dobře nabroušené a navoskované. Dbát na to aby jezdila bez záklonu a bez pluhu. V případě, že má otec ambice naučit takové dítě, aby se s ním dalo chlubit jak dobře lyžuje ho dát do oddílu kde tak malé děti berou. Možná píšu blbosti, ale jsou to mé zkušenosti se čtyřmi mými děti plus pár co jsem viděl v okolí. Tedy podtrženo pro tak malé dítě stačí lyže jakéhokoli solidního výrobce.

04.01.2020 21:21:33 #5 

fufas muž

>> #4, s.j1, 04. 01. 2020 10:38:30

Naprostý souhlas. U tak malého a lehkého dítěte je úplně šumák, jaký má lyže složení, rádius apod. Vyberte jakékoliv lyže od „normální“ značky, hlavní je správná délka a případně údržba. Elan s U-flexem máme doma, teoreticky to asi může fungovat, ale spíš je to marketing. Hlavně bych hleděl na to, ať se ty lyže dceři líbí. Když bude spokojená se vzhledem, bude se jí na nich i dobře lyžovat:-)

05.01.2020 01:34:49 #6 

Jiří Kratochvíl

>> #5, fufas, 04. 01. 2020 21:21:33

Dekuji za radu! Myslim, ze to uplne sumak urcite neni, ted mame Fischery 70 cm, coz povazuji za normalni znacku, jsou priserne tvrde, kdyz to prezenu pocitove tvrdsi nez moje dvoutitanalove. Tj. kdyz vjede do hlubsiho snehu spicka nefunguje – lyze se zapichnou, kdyz jede obloucek lyze se neprohnou.

Jak funguje jen U-Flex, jsou lyze mekkoucke? Kdyz je zkusite zkroutit, jdou alespon trochu ztuha? Ohyba se lyzicka i pod botou?

05.01.2020 01:41:00 #7 

Jiří Kratochvíl

>> #4, s.j1, 04. 01. 2020 10:38:30

Dekuji za radu. My prave ted bojujeme s tim zaklonem, z toho duvodu chci nekde sehnat mekkoucke lyze a mekkoucke boty. Ted ma lyze a boty tvrde jako kamen. Tj. kdyz da ruce na kolinka vjede do muldy, tak to lyze neprejedou a zapichnou se do ni, coz vyvola pad, v botech pak nemuze nacvicit naklek, jelikoz je bota tvrda a komin ma temer kolmo k podrazce.

05.01.2020 06:57:19 #8 

Vvladimir muž

>> #6, Jiří Kratochvíl, 05. 01. 2020 01:34:49

Můj syn jezdil tyhle Sporteny, v délkách 120 a pak 130 cm. Byly to dobře ovladatelné a spolehlivé lyže, pěnové jádro. Měl je rád, pak přešel na dřevěné Fischery s Ti. Myslím, že v délce 100 cm, viz níže, by problém nečinily.

http://www.skisvarc.cz/…r-kid-14-15/?…

05.01.2020 07:55:05 #9 

s.j1 muž

Na záklon mi fungovalo prodloužení lyže, tak se vždycky naučili lyžovat s nohama u sebe, byl to tak den trápení na delší modré sjezdovce a pak už to šlo. Postupem času jsem přišel na to, že když se jde lyžovat se špuntem pod 8 je třeba počítat s tím, že to nebude o tom užít si perfekní lyžování pro sebe, ale užívat společný čas, strašně to roste a ve 12 to začne lyžovat lépe jak tata tak pak je čas si užívat lyžování…

29.01.2020 22:54:17 #10 

fufas muž

>> #6, Jiří Kratochvíl, 05. 01. 2020 01:34:49

Nechci Vám to vymlouvat, ale dřevěná dvoutitanalová lyže bude určitě tvrdší než dětská pěnová lyže;-) Ale jak zmiňuje s.j1, celé je to o správné délce lyže. Pokud má dcera kolem 107 cm a jezdila na 70 cm lyžích je špatné postavení a rovnováha automacká věc. A když jí teď koupíte lyže 90 cm, budou už letos hodně na hraně a příští rok zase příliš krátké a budete kupovat nové. Chápu, že hledáte měkké lyže, jenže v kategorii 70–100 cm jsou všechny dětské lyže cca stejně tvrdé, teda spíš měkké (samozřejmě neberu v úvahu nějaké speciálky pro děcka jezdící v oddílech). Když se ptáte na U-flex… pocitově není ve tvrdosti Elanů žádný rozdíl od stejně dlouhých lyží od Atomicu, Salamonu, Fischeru, Völklu, Rossignolu – měl jsem možnost vyzkoušet. Při váze 17 kg torzní tuhost lyže fakt neřešte. A jestli chcete co nejměkčí lyži, spíš bych se dřevu vyhnul. Osobně mám s Nordicama, konkrétně model FireArrow jr. dobrou zkušenost. Měli jsme je v jedno přezkové a následně i dvou přezkové variantě. BTW co Vám vadí na 235 mm skeletu? Jestli zvažujete Elany a U-flex, dělají k tomu pružné a rostoucí boty Elan Bloom (holčičí barvy) nebo Elan Ezyy (zelená barva spíš pro kluky). Měl jsem tu botu v ruce a je opravdu hodně měkká a přední část skeletu je mírně ohebná.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy