Lyze pre priemerneho lyziara - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyze pre priemerneho lyziara

17.01.2020 14:58:06 #1 

miro.bohmer muž

Ahoj, chcem si kupit nove lyze. Sam seba by som oznacil za mierne pokrocilejsieho lyziara – v carvingu sa zlepsujem druhu sezonu, ale akonahle je svah strmsi (cierna zjazdovka), tak to nezvladam a prechadzam do smykaneho obluku. Podobne mi nevyhovuje vyssia rychlost, co však moze byt sposobene aj lyzami – momentalne jazdim na Volkl Supersport S1. Zvycajne jazdim cely den (1×tyzden v alpach a víkendy v CR) a hladam skor nejake univerzalky, ktore by mi pomohli posunut sa dalej. Moj budget je okolo 8000 Kc. Povodne som mal vybrane Head V-Shape V4, ale po precitani par vlaken som si uvedomil, ze by to asi nebola spravna volba. Zaujali ma napr Sporten iridium 6, ktore sa spominali niekolkokrat, alebo rossignol pursuit 300. Alebo co hovorite na lyze z Decathlonu? Velmi rad si necham poradit.Mam 173 cm a 73 kg. Vopred dakujem za rady.

17.01.2020 17:02:11 #2 

M.art.in muž

>> #1, miro.bohmer, 17. 01. 2020 14:58:06

Jako optimum bych viděl lyže cca 175 r.plusminus 15, pod botou tak 68–74 a vykašlat se na černé sjezdovky.

Rock 'n' Roll Forever...

17.01.2020 17:27:33 #3 

miro.bohmer muž

Dakujem za odpoved. Povodne som planoval kupu kratsich – okolo 165, ale necham si poradit a skusim to. ciernym sa vyhybam, radsej si uzijem pokojnu jazdu, ktoru zvladam.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy