Slalomovky/obracky pre vysokeho chudeho - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Slalomovky/obracky pre vysokeho chudeho

Slalomovky/obracky pre vysokeho chudeho

23.02.2020 18:15:24 #1 

emkac1 muž

Mam 198/78, vek 45, lyzujem od detstva a povedzme som stredne pokrocily. Lyzujem len na upravenych zjazdovkach a 1–2× rocne. Fyzicky na tom nie som idealne, som skor slabsi a myslim ze silovo nedokazem poriadne ovladat lyze. Na druhej strane lyzujem od rana do zaverecnej a tyzden vkuse, cize vytrvalostne problem nemam.

Poslednych 10 rokov som jazdil na Head Xenon 4.0 univerzalkach (177cm R14,6) , ktore mi prestali vyhovovat.Obluky to zvladalo vsetky, aj kratke aj obrovske a na miernom kopci som sa hral aj na carving, nedrzalo mi to vsak na tvrdom az zladovatelom sneho (ani po nabruseni), ani som nedokazal efektne drzat nohy pri sebe a lietali mi kadetade.

Teraz som si na par dni pozical Fischer Curv DTX 178cm R17 rocnik 2018/2019 – https://snow.cz/…urv-dtx-2018. Prvy den som ich mal problem ovladat, neskor som si zvykol a lyzovalo sa mi podstatne lepsie ako na starych Headkach. Podstatne lepsie znaci, ze nohy drzali krasne pri sebe (mal som zo seba dobry pocit, aj z jazdy), stredne obluky som robil nadherne, nemal som problem ani na tvrdsom ani na rozjadenom svahu. Ked som sa snazil o male obluky, mal som pocit, ze mi to tak neslo ako na starych, resp. som zvycajne zrychlil na 50–55km/h a to sa mi uz nepacilo, lebo to som nezvladal.(pri strednych oblukoch ta rychlost problem nebola) „Carving“ som skusal raz, ale nemal som z toho dobry pocit.

Otazka je, ci si mam tieto lyze (za cca 230E) ponechat a naucit sa jazdit lepsie s nimi, alebo si mam zvolit nieco pre fyzicky slabsieho, alebo si mam zvolit nieco s mensim radiusom. Samozrejme predpokladam, ze pred kupou si tie jazdenky vyskusam, otazka ale je, po com sa mam v pozicovni zhanat, co si pytat.

23.02.2020 19:38:18 #2 

M.art.in muž

>> #1, emkac1, 23. 02. 2020 18:15:24

Pokud máš pocit, že jsou ty Fischery DTX v pohodě, tak je vem. Pokud máš možnost, tak je vyzkoušej i delší. A nebo obdobné lyže, delší měkčeji laděné. Pokud nezvládáš carving, tak se rozhodně obloukem vyhni slalomkám. To nemá smysl. Pokud se Ti lyže při jízdě rozjíždí a každá si jede kam chce, tak nehledej pomoc v lyžích. Jednoduše, pokud jsou lyže při změně směru do V, tak nemáš dostatečně zatíženou vnější, pokud do A, tak uvolněnou vnitřní.

Rock 'n' Roll Forever...

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy