Nový president? Nová presidentka? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Osobnosti Nový president? Nová presidentka?

Nový president? Nová presidentka?

10.04.2020 00:14:12 #1 

Příspěvků: 4268

ivan

Stejně jako i další mezinárodní sportovní spolky v čele s MOV/IOC pláče i FIS. Na týden od 17. do 23. května měla v duchu svých osvědčených dlouholetých tradic naplánován svůj už 52. kongres v exotické zašívárně thajského města Pattaya. Pánové a pár dam ale utřou hubu, sedánek zatím nebude. Kdy se sněhoví kámoši sejdou se zatím neví.

Tím pádem se mj. nezvolí ani nový president (česky předseda). Senior v hluboce důchodcovském věku 76 let Kasper hodlá po 23 letech generálsekretá­řování a následných 22 leštění šéfovské židle odstoupit, vědom si toho, že na 47leté panování svého předchůdce Hodlera ani náznakem nemá.

Ta židle je stabilní jak trůn v zavedené monarchii. Za 86 let v ní sedí teprve třetí předseda, od roku 1951 teprve druhý.

Podle dosavadních informací se o ni mají ucházet vesměs sjezdaři.

Johan Eliasch, známý šéf Headu, švédský místopředseda FIS Mats Arjes, věrně zasloužilá generální sekretářka Sarah Lewis a snad i předseda švýcarského svazu Urs Lehmann. Případní další zájemci se mohou hlásit do 30 dnů před volbami.

Ještě nedávno papalášstvo netušilo, jak turbulentní časy nové šéfíky čekají. Bude zajímavé sledovat, kdo se do boje vrhne, kdo cukne a kdo se případně objeví.

Témata jako paralely či double-hand crossblock, donedávna závažná, se možná stanou margináliemi v situaci, kdy se třesou COC na jižní polokouli, problematická je mezinárodní sezona 20/21 a sponzorská podpora (našeho) sportu.

Nejenom v lyžařském světě bezpochyby uslyšíme mnoho nářků a srdceryvných proseb o podporu. Mohlo by být zajímavé sledovat, jak se sport obecně, jeho protagonisté a státy coby pasáci sportovců s budoucí situací vyrovnají.

10.04.2020 08:31:05 #2 

Příspěvků: 6113

Harry žena

>> #1, ivan, 10. 04. 2020 00:14:12

Nejenom v lyžařském světě bezpochyby uslyšíme mnoho nářků a srdceryvných proseb o podporu. Mohlo by být zajímavé sledovat, jak se sport obecně, jeho protagonisté a státy coby pasáci sportovců s budoucí situací vyrovnají.

To teda jo.

Nastastie, v zalohe su financnici. Ale to je rozpravka buducnosti…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy