Mazání v době pofluorové... - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Servis lyží a snowboardů Mazání v době pofluorové...

Mazání v době pofluorové...

25.07.2020 19:43:21 #1 

HonzA_ muž

Před časem jsem se pídil po novinkách v mazání v souvislosti se zákazem fluorových vosků (FIS).

A máme tu první odpovědi: https://www.czech-ski.com/…tin-blaschke

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.07.2020 16:19:48 #2 

Nojby

Největší problémy bez fluoru budou údajně pro SBX.

Dycky Vist!

10.10.2020 12:50:57 #3 

HonzA_ muž

>> #2, Nojby, 29. 07. 2020 16:19:48

To s SBX si dokážu představit – velká plocha…

Každopádně je tu odkad na sezónu 2021/22

https://www.fis-ski.com/…21-22-season

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

26.02.2021 17:46:55 #4 

Navvy

Když se zakáže nějaká součást vosku, tak je to zdánlivě stejné pro všechny. Jenže někdo se na to mohl připravovat dlouho dopředu, nebo dokonce to sám iniciovat, protože přišel sám na nějaké jiné řešení. Mimo závody je to víceméně jedno – na dušičkové svíčky jsem si vzpomněl před 2 týdny na běžkách. Stoupací vosk jsem trefil dobře, ale skluzný mi nejel a kdybych použil dušičkovou svíčku, tak bych určitě udělal lépe. Bylo mezi –7°C a – 9°C a sluníčko. Dal jsem tam červený Holmenkol Betamix Weltkup (od – 4°C do – 14°C) a nějak to nejelo. Až když se sluníčko víc zvedlo, tak to začalo jet. Nevím proč…

11.11.2021 21:16:57 #5 

m3 muž

Prohlášení účastníka akcí FIS

1. Nařízení:

Nařízením EU ze dne 20.6.2019 2019/1021 (“POP nařízení”) a nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1907/2006 (“REACH”) byla zakázána výroba, uvádění na trh, držení a používání fluorových vosků obsahujících řetězec C8/PFOA. Tato nařízení jsou účinná v plném rozsahu od sezony 2021/2022 a dále.

FIS zakázala používat fluorovaný vosk nebo tuningové výrobky (urychlovače) obsahující fluor pro všechny FIS disciplíny a úrovně, a to bez výjimky na všech závodech FIS (Art. 222.8 ICR) s platností od sezony 2022/2023 dále

Tímto prohlašuji, že beru na vědomí omezení týkající se používání vosků obsahujících fluor pro všechny FIS disciplíny a úrovně včetně zákazu jejich používání tak, jak je uvedeno v pravidlech FIS.

Beru na vědomí, že shora uvedené produkty v souladu s nařízeními EU nesmí být nakupovány, skladovány, obchodovány, drženy nebo jinak používány účastníky (např. trenéři, funkcionáři, zákonní zástupci, servis) při závodech FIS. Rovněž beru na vědomí, že orgány veřejné moci, které mají pravomoc v místě konání soutěží FIS, mohou kdykoliv bez předchozího upozornění provést prohlídku místa spojeného se soutěží a míst využívaných funkcionáři a týmovými pracovníky, jako například hotelové pokoje, servisní buňky, kamiony a další prostory pro servis lyží a snowboardů, a to za účelem odhalení nevyhovujících „fluorcarbonových” produktů a zabavení vzorků a výbavy pro přípravu lyží a snowboardů pro jejich další analýzu. V případě porušení výše uvedených zákonných omezení mohou orgány veřejné moci zahájit správní řízení a uložit sankce.

FIS je povinna spolupracovat s veřejnými orgány a na požádání poskytnout informace o tom, kde se lyže připravují, jakož i další relevantní informace.

FIS si vyhrazuje právo vést disciplinární řízení a ukládat sankce, pokud byli funkcionáři SLČR, členové týmů nebo zaměstnanci shledáni vinnými z toho, že nerespektovali zákonné omezení týkající se vosků obsahujících C8/PFOA nebo jiných zakázaných sloučenin.

Podepsané prohlášení je vyžadováno pro účast / akreditaci na jakýchkoliv soutěžích FIS.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy