začátečník 55+ - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

začátečník 55+

16.11.2020 18:24:58 #1 

mojmirus

Zdravím všechny. Rád bych se zeptal někde jinde než v obchodě na možnost lyžování. Mé lyžování skončilo ve 20 letech úrazem (oba menisky). Způsobený vlastní naprostou neschopností a zřejmě moc utaženým vázáním. Ještě i před tím v dětství jsem měl výron z lyžování. Naprosté kopyto s velkou fóbií z lyžování. Mám přítelkyně, která je na úrovni instruktora… Viděl jsem nějaké české krátké lyže a ty by se mi snad jevily jako bezpečné. Může mi někdo poradit, co si pořídit (zda kupovat, či půjčit) , zejména pro dobrý pocit bezpečnosti a co nejnižší riziko pádu. Budu spokojen i na dětské modré s malým sklonem. Výška cca 175cm / 85–90 kg díky za radu Moy

16.11.2020 18:55:58 #2 

IIIvan muž

>> #1, mojmirus, 16. 11. 2020 18:24:58

Ahoj,

samotné lyže teraz moc nehrajú rolu, podstatné je to zobrať od gruntu s technikou. Ako prvý bod teda zaangažovať priateľku inštruktorku, požičať si lyže dĺžky možno 155–160cm(kratšie nie) a začať sa učiť zosúvanie bokom, pluh a získavať základné zručnosti/doved­nosti na ovládanie lyží.

Padať budeš určite, je to prirodzené, viazanie nech nastavia v požičovni(uveď info, že si začiatočník) alebo priateľka. Bezpečnosť je hlavne o zručnosti/techni­ky v tomto leveli(na „dětskej piste“), neskôr samozrejme aj o dodržiavaní pravidiel celkovo…

16.11.2020 19:24:11 #3 

kubaNGC

Skol. Pokud píšeš o fóbii z lyžování tak bych doporučil si pohodlně sednout s výhledem na sjezdovku.Klidně den jenom pozorovat to co se na sjezdovce děje,kdo jak a rychle jezdí.A až budeš mít nezvadatelnou chuť to zkusit taky,tak pro tebe bude ideální cvičná louka s trpělivou přítelkyní instruktorkou­.Vybavení asi pujčit.Pro začátek lyže do 170,dle váhy spíš dřevěný jádro,ne pěnovky.

16.11.2020 19:31:51 #4 

kubaNGC

>> #1, mojmirus, 16. 11. 2020 18:24:58

„Viděl jsem nějaké české krátké lyže a ty by se mi snad jevily jako bezpečné“.

Krátké (a ktatší) lyže působí na pohled bezpečně.Výsledek je,že krom běžného postoje na lyžíš budeš navíc muset řešit intenzivněji předozadní rovnovánu.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy