[Recenze]: Contour startUp - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Recenze (mini testy) [Recenze]: Contour startUp

[Recenze]: Contour startUp

09.03.2021 13:35:27 #1 

09.03.2021 13:35:27 #2 

Příspěvků: 156

Petr Socha - SNOW muž

Ahoj, přidávám nějakou svou zkušenost s adaptérem:

  • Není vhodný pro malé děti, řekněme do hmotnosti 25 kg. Takovým dětem při jejich vyhazovacích silách na vázání vzhledem k pákám, jež způsobuje zvýšení boty, často z vázání vypadával. Navíc pro takto malé děti je celý šlapací set skutečně těžký.
  • Chce to vybírat trasy, kde nejsou moc roviny, na rovinách (děti stojí vysoko, nestabilně) je to demotivuje, jelikož je chůze pomalá a nepohodlná, obzvlášť v porovnání s běžkama. Až při výstupu děti pochopí význam celého zařízení.
  • Já to vnímám nástroj:
    • pro vstup do skialpu, pro první pokusy větších dětí i dospělých
    • jako výhodnou alternativu pro větší děti (8 let a více – spíš jde o sílu a velikost než o věk), které si maximálně několikrát v sezoně vyrazí ne nikterak náročnou túru (s málo koly výstup/sjezd). Ve chvíli, kdy chcete s dětmi vyrážet častěji či na celodenní nebo náročnější túry, má adaptér už příliš hendikepů (hmotnost, vysoká pozice/nestabilita, obvykle těžší lyže a těžší a pevnější boty…)

15.03.2021 14:09:32 #3 

Příspěvků: 1

michal skialp

Peťo, musíš je víc cepovat. Moje 3 deti zacaly zhruba jako 20 kg a treba nejmladší Lukáš váží 20 kg a uz ma rok obcasnych vystupu za sebou :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy