Fisher The Curve případně návrhy? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Fisher The Curve případně návrhy?

Fisher The Curve případně návrhy?

31.12.2021 14:02:54 #1 

Claune muž

Ahoj všem, rád bych pořídil nový plácačky a zaujali mě lyže Fisher the Curve, jezdí je někdo? Mám rád carving a pořádnej náklon, rychlostí se nebojím, ale jsem rád když lyže se dá naklonit i při nižší rychlosti. Mám rád upravenou sjezdovku, zároveň bych byl rád abych to s nima odpoledne nemusel zabalit. Mám 180cm, lyže beru většinou stejně jak měřím. Co jsem na ně viděl testy tak jsem z nic docela unešnej – akorát nevím do jakých jít? Jestli The Curve, nebo stačí ty DTX? Mají taky GT se širším středem…chtěl bych znát názor jestli je někdo má? Model asi 2019 nebo 2020 bazar…

Zkušenosti mám: Atomic LT11 – za mě vstup do carvingu, těžká lyže, která krásně krájela a bylo na ní spolehnutí, na odpolední bordel už to nebylo. Nordica Dobrman GS – trochu agresivní, ale parádní lyže na tvrdej podklad, tenkrát v ita jsem si s ní dovolenou moc užil Volkl Racetiger GS (2019) – super lyže, bohužel jsem ji po třetí jízdě zlomil :// koupil jsem jetý, asi blbej kus Rossi Experience 80 – ty mě moc neoslovili, měl jsem je na pár dní pujčený, po těch rádoby obřačkách lyže jakoby bez hran, bál jsem se na tom položit…

Dík za pomoc.

M.

31.12.2021 16:19:49 #2 

johnycek muž

>> #1, Claune, 31. 12. 2021 14:02:54

Vypadáš dost zkušeně, takže nevím jestli ti tu bude někdo schopen dát pro tebe smysluplnou radu. Ideální vyzkoušet na testovačce a nebo to risknout.

panta rhei

31.12.2021 17:22:53 #3 

Claune muž

>> #2, johnycek, 31. 12. 2021 16:19:49

Ahoj, jj testovacky asi nedám, jak píšeš budu muset zariskovat. Případně je otestovat někde z půjčovny.

Ještě jsem koukal na Atomic G9 redster, na ně jsou taky fajn reference. Prostě aby to pěkně řezalo nebylo toh extra dominatní a odpoledne mi to neurvalo nohy…

31.12.2021 18:36:52 #4 

jirka22222

Ahoj, ty Fischery the Curve GT jsem si loni pořídil právě na ten odpolední bordel a jezdí se na nich fakt pěkně – beru si je ale i na celodenní lyžování, klidně i na upravenou sjezdovku. V porovnání s Elan Amphibio (2×titanal) jsou ještě stabilnější (a řekl bych ještě tuhší v torzi). Krátký oblouk s nimi je kvůli širšímu středu těžkopádnější, ale ten stejně nejezdím celý den. Kupoval jsem je, protože je předloni měli lyžaři v Rakousku docela často (až jsem se divil – mají trochu divočejší barvu) a i v testech byly OK. Oproti Elanům mají lepší zpracování, vázání (!) a lepší skluznici. DTX jsou trochu jako slalomky – s úzkým středem a nic víc o nich nevím :-) (kromě toho, že je má brácha a jsou prý super).

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy