Nové či ojeté dámské lyže pro pokročilou lyžařku - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Nové či ojeté dámské lyže pro pokročilou lyžařku

Nové či ojeté dámské lyže pro pokročilou lyžařku

29.01.2022 13:48:02 #1 

jnapravnikova

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na názor ohledně koupi nových či ojetých dámských lyží. Máte nějaká doporučení ohledně lyží pro pokročilé lyžaře? Jako malá jsem měla zn. Sporten a u nás v rodině frčí Atomic, Head, bohužel jsem za ta léta, kdy jsem neměla vlastní lyže, jelikož jsem ježdění na hory díky malým dětem omezila, ztratila pojem, co je dobré a co ne. Teď se začínám pomalu, ale jistě vracet a chtěla bych pořídit něco, něco kvalitního, za rozumnou cenu. Vybránou jsem měla zn. Rossignol a jejich model Famous či Unique. Pán v jedné prodejně mi však sdělil, že za cenu R koupím daleko kvalitnější lyži, jako např. Elan. Takže mi dal brouka do hlavy, a tak jdu také s dotazem sem. Délka lyže by měla být ideálně kolem 155 cm. Maže prosím nějaké tipy, názory, pokud ano, jsme s nimi. Děkuji Jana

29.01.2022 17:29:58 #2 

Vvladimir muž

>> #1, jnapravnikova, 29. 01. 2022 13:48:02

V kolonce „poradna před nákupem“ je tu na fóru spousta vláken typu: lyže pro ženu, lyže pro dceru, lyže pro úžasnou manželku, lyže pro holku co to nevzdala, nové lyže pro…

Z tvého dotazu je patrné, že spíše vybíráš podle značek než podle nějaké požadované charakteristiky lyže. Vypadá, že jsi zatím s výběrem na samotném startu. Rada od klávesnice bude obtížná, nevíme jak jezdíš, kde jezdíš, kolik máš let, kolik vážíš, kolik měříš, jak jsi na tom fyzicky, jaké oblouky, upravená ranní pista, celodenní ježdění, budeš drtit kopce nebo na pohodu s dětmi ? Tak asi moje odpověď na základní otázku. Být tebou, koupím ojeté. Za ušetřené peníze pak můžeš koupit dalších několik ojetých lyží :) nebo nějaké nové, když budeš vědět co chceš. Na testování asi chuť nemáš, že ?

29.01.2022 18:19:35 #3 

plamice žena

>> #1, jnapravnikova, 29. 01. 2022 13:48:02

Vyberte si na horách půjčovnu, kde si za den můžete půjčit dvoje, troje lyže různých parametrů, abyste trochu věděla, na jakých se budete cítit nejlépe a nejde o značky, ale o různou geometrii, krojení, materiál lyže a další jiné podmínky..... Podle toho bych pak vybírala lyže nové, nebo třeba i ojeté, dle toho jak hodláte investovat… Dlouho jsem se také trápila na různých lyžích, než jsem pak otestovala a vybrala ty správné a u nich už zůstala :-)

jsem jen samouk, co miluje lyžování

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy