Sporten Iridium 6 vs Atomic Redster X9 WB - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Sporten Iridium 6 vs Atomic Redster X9 WB

Sporten Iridium 6 vs Atomic Redster X9 WB

06.02.2022 19:22:02 #1 

glondrej muž

Ahoj, shanim nejake sportovnejsi univerzalni lyze. Vozival jsem dvoje lyze: obracky Sporten AHV 06 GS 185cm (R21 tusim) a slalomky Lusti RCT 165cm. Slalomky mi ale ukradli a rozhodl jsem se, ze si misto nich spis poridim neco mezi SL a GS, abych si vetsinu casu vystacil s jednema lyzema a AHV vozil jen tam, kde je muzu poradne uzit.. Mam 195cm/95kg, technika zadna slava, ale snazim se (ty AHV musim nechat poradne rozjet, abych nejak zacal tocit – asi jsou pres moje schopnosti). Jezdim v ruznych podminkach – upravene Alpske sjezdovky, ceske odpoledni oraniste, vecerni lyzovani na technickem snehu.. Jen po sjezdovkach.

Doted jsem mel vzdy ceske lyze a tak jsem hledal opet z nasich znacek – dle popisu moji predstavu asi nejlepe splnuji Iridia 6. Narazil jsem jeste ale i na Atomic Redster X9 GW, ktere maji podobne rozmery jako Iridia a taky dobre ohlasy. Prpadne Redster X9 (bez GW, tj. 65mm pod patou). Muze nekdo tyto lyze srovnat, pripadne doporucit dlasi lyze do uzsiho vyberu? Jak X9 GW tak Iridia 6 delaji max 176cm, coz je asi ok, kdyz 185cm GS lyze uz mam… Diky za postrehy!

06.02.2022 20:12:08 #2 

glondrej muž

Edit: Jeste bych mozna do vyberu pridal Atomic Redster Doubledeck XT – koukam, ze nekde jsou jeste k sehnani – neni to predchudce X9? Je v nich zasadni rozdil?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy