Völkl Racetiger SC nebo SL? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Völkl Racetiger SC nebo SL?

15.02.2022 16:33:21 #1 

Lyžník_sněhový muž

Zdravím všechny lyžaře,

mám jedno dilema. Rozhodl jsem se pro koupi Racetigerů (předešlou modelovou řadu). Ovšem nevím teď, jestli jít do SC nebo SL. Chtěl jsem koupit lyže už dva roky zpět, ale jak byl ten covid, tak se to posunulo.

K mému stylu – rád jezdím dost agresivně, užívám si krátké oblouky, kdy se do toho šlape, takže si myslím na ta SLka. Jenže si zas uvědomuju, že kolikrát na jaře není po poledni ten svah úplně nejlepší a že by těch pár centimetrů navíc na středu mohlo přijít vhod. Ovšem chci především tvrdou lyži. Nevím o kolik měkčí ta SC je. Takže budu opravdu moc rád za fundované rady. Ideálně, pokud máte s těmahle dvěma kousky zkušenost.

Doteď jsem jezdil na těchhle babičkách, se kterými jsem byl extrémně spokojený. https://snow.cz/…vr-27-s-2008

Možná to trochu pomůže s těmi úvahami.

Moc děkuji za všechny příspěvky a přeju fajn den! :)

15.02.2022 20:02:03 #2 

HonzA_ muž

>> #1, Lyžník_sněhový, 15. 02. 2022 16:33:21

Pochopil jsem to správně? Rozhoduješ se mezi SC a SL a jako kritérium bereš rozdíl 2 mm ve středu lyže?

Hlavní rozdíl mezi SC a SL je v něčem jiném. SC je tzv. „odladěná“ slalomka. Taková měkčí, hodnější.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

16.02.2022 15:10:39 #3 

Lyžník_sněhový muž

>> #2, HonzA_, 15. 02. 2022 20:02:03

Ano, je to jen jeden z parametrů a navíc jsem napsal cm místo mm.

Obecně mi jde spíš o to, jak moc velký rozdíl v agresivitě / tvrdosti mezi SC a SL je. Chápu to tak, že SL je velmi tvrdá a trestá. Je ta SC o hodně měkčí?

Díky moc za reakce :)

16.02.2022 16:54:52 #4 

HonzA_ muž

>> #3, Lyžník_sněhový, 16. 02. 2022 15:10:39

2 mm nejsou žádný rozdíl. To vůbec neřeš.

Jaký přesně čekáš popis a co si z něj chceš vlastně vzít? Např. napíšu Ti že SC je o poznání měkčí, zatímco slalomka trochu kope a v měkčím reje. Bude Ti to k něčemu? A na testy ve Snow jsi se díval?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy