Lyže po stopadesáté - nástupkyně po Fischerech - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Lyže po stopadesáté - nástupkyně po Fischerech

Lyže po stopadesáté - nástupkyně po Fischerech

20.02.2022 15:37:09 #1 

choros muž

Ahoj, mám sice tisící podobný dotaz a “problém”, který řeší spousta lidí, ale budu rád i tak, jestli mě někdo dokáže trošku zorientovat a líp nasměrovat k vhodným lyžím pro mé konkrétní využití.

Jezdil jsem posledních šest (?) let na Fischerech RC4 Superior Pro (http://www.snowboard-lyze-shop.cz/…15-2154.html), což pro mě i jako rekreačního lyžaře byla docela fajn volba, vlastně ideální všestranná lyže. Pro mě 190cm/100 kg v délce 175 cm.

Teď pro sebe hledám vhodnou nástupnici a nevím, kam se posunout. Rád bych se zlepšoval, zároveň se s lyží nechci trápit. Trávím dost času načítáním informací, ale zase takový přehled nemám.

Parametrově by to mohly být třeba Rossignol Hero Elite MT TI, pomůže někdo s nějakými vhodnými alternativami? Zvažuju taky, jestli pro mě 175cm už není krátká lyže…

Díky moc za cokoli.

20.02.2022 20:02:38 #2 

HonzA_ muž

Doporučím navštívit nějakou testovačku a zkusit různé lyže. Evidentně už umíš posoudit jestli to bude to, co hledáš.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

20.02.2022 20:42:56 #3 

choros muž

>> #2, HonzA_, 20. 02. 2022 20:02:38

Honzo díky, ano, ono to tak ve finále dopadne a bude to nejrozumnější, jen vím, že jsou tady stovky lidi s dobrými zkušenostmi, kteří umějí nasměrovat ke konkrétnímu modelu, tak jsem pro nějaké tipy chtěl využít i tento kanál. Fajn večer.

20.02.2022 20:59:16 #4 

HonzA_ muž

>> #3, choros, 20. 02. 2022 20:42:56

To je hodně těžké něco takhle vypálit. Nevíme jak jezdíš, kde nejčastěji jezdíš a co bys do budoucna rád (třeba se naučit něco nového atd).

Jestli se, jak píšeš, chceš posunout, čekal bych že třeba sáhneš po něčem podobné délky nebo lehce delším a R17–19 m. A to bys právě měl udělat na nějaké testovačce. Nebo si je půjčit od známého atd.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy