Elan Amphibio 16T Fusion X; alternativy a zvolení délky - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Elan Amphibio 16T Fusion X; alternativy a zvolení délky

Elan Amphibio 16T Fusion X; alternativy a zvolení délky

01.03.2022 09:23:46 #1 

Pattone muž

Zdravím Vás, komunito,

obracím se na Vás s prosbou o radu.

Chtěl bych si koupit nové univerzálky. Doteď jsem jezdil na starších Elan waveflex, délka 160, radius 13.1 (122–73–102). Pokukuji však po něčem, co by zvládlo o něco širší oblouk, ale přesto to bylo ovladatelné po celý den, tj. i v odpoledních muldách.

Jsem pokročilý lyžař, který se snaží jezdit spíše technicky, než aby do toho bušil vší silou. Zkrátka když jsou dopoledne dobré podmínky, tak trénuji dlouhé carvingové oblouky, odpo kratší, rychlost střední až vyšší, když jsou podmínky horší, tak jednoduše jezdím defenzivně a počkám si na klidnou pasáž. Zkrátka lyže by mě měly relativně podržet v dlouhém oblouku, ale zároveň by měly být ovladatelné v pomalejší rychlosti a obloucích kratšího rázu. Toť parametry, které jsou pro mě důležité. Měřím 179 cm; vážím cca 74 kg, bývalý sportovec ale stále se zbytky fyzičky.

Když jsem pokukoval po Elanech, tak mi z toho vyšlo Amphibio 16T. Zároveň jsem na některých fórech narazil na stížnosti ohledně kvality. Tímto bych se Vás tedy chtěl zeptat, jestli se jedná o dobrý výběr, případně jakou alternativu byste mi doporučili?

Dále se zamýšlím nad délkou lyže a radiem. 166 cm má radius 14.5 a 172 cm 15.7. Jak moc velký rozdíl udělá +6 cm a +1.2 radius? Citelně to ovlivní kratší oblouk, nebo to skoro nepoznám, ale v širším oblouku mě více podrží? Beru to tak, že lyže budou jezdit hlavně v Rakousku.

Díky moc za veškeré rady a tipy.

Mějte se krásně a sláva Ukrajině!

01.03.2022 15:10:51 #2 

adam 1

>> #1, Pattone, 01. 03. 2022 09:23:46

Na ty dlouhé curvingové oblouky si zkus půjčit nebo kup bazar komerčních gs cca 180–185cm/19–20m a mnohé ti to napoví a udá směr ?Značka je v podstatě jedno . Čistokrevná univerzálka bude vždy o kompromisech.Ty 160cm ski dovoluji jízdu po vnitřní a to je cesta do pekel :)poznáš to že ti každá ski směřuje jinam ;-) “Sláva zdravému rozumu a konec zabíjení /kohokoli!!!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy