Alpine Ski World cup 22/23 (strana: 3) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Alpine Ski World cup 22/23 (strana: 3)

27.10.2022 19:53:08 #61 

Příspěvků: 4277

ivan

>> #60, oblouk, 26. 10. 2022 16:30:23

Já taky nijak nezpochybňuju, že bys z hlediska marketingu, jeho nástrojů a strategií nemohl mít pravdu.

Použilo se a zafungovalo už leccos včetně toho, co vzpomínáš. Stačí vzpomenout si 1999 na uvedení lyží Nordica na trh: jednobarevné s dominancí černé a titěrnými nápisy, které bylo doslova třeba hledat: co to je sakra za lyže?

A mělo to tehdy úspěch. Byl to po letech až bombastických křiklavých nápisů na lyžích decentní minimalismus, který zabodoval.

Stejně jako nedlouho předtím boty Dobermann: funebrácky černé jednoduché plugy. Žádné barevné kreace jako třeba ty, které svého času coby Pink Panther nutily mača Tombu navzdory jeho dlouhodobě pěstovanému image ohnivého ladykillera nazouvat „teploušsky růžové“ (dobové hodnocení!) Lange.

Přitom ale Benettoni v lyžařské branži podělali, co mohli a nakonec z ní zpráskaně vycouvali. Jak zmiňuješ to „obrácené písmo“: ještě s Kastlemi ho zkusili v hravém barevném image jejich značky Playlife, ale to byl totální kiks s propadem o 43 %. Lyže holt nejsou hadry.

Když si ale promítnu vývoj posledních let a současný stav, jeví se mi to tak, že z Hirschera a jeho Van Deerů si – dejme tomu až na pár nadšených hobbíků a snobů – dneska skoro nikdo na zadek nesedne. Kolik lidí dneska rajcujou závodní lyže pro alpské discipliny?

Jak víme, bývaly doby, kdy se buďto běhalo a skákalo (klasika), nebo sjíždělo. Nic jiného. Takže kdo chtěl jezdit z kopce, měl jasno. Ten, kdo dokáže udělat lyže pro Sailera, Schranze, Killyho, to evidentně umí a když stačí jim, musí stačit i mně.

Připomínám (ne tobě, ty to pamatuješ live), že lyže tehdy dávno bývaly rozdílné. Francouzské versus rakouské, sendviče versus torzní boxy versus jiné pokusy, hrany průběžné versus článkované, různé rozložení flexe, různé torze… Od Atomicu po Volkl, řady odlišností.

A v krámech byly až do 90. let „závodní“ lyže ze stejných forem jako raceroom modely, dejme tomu jen trochu odladěné. (Jasně, špičky měly „svoje“ z RD.) Takže mělo smysl chtít " (skoro)závodní" lyži jako XY, protože s ní měla aspoň něco společného. (Takže jsme chtěli Blizzardy jako Hinterseer či Sochor, Elany jako Stenmark nebo Bobas, Fischery jako Klammer, Kastle jako Zurbriggen, Rózy jako plno hvězd, atd.)

Dneska už je to všechno jedno. Všechno sendviče, všechno strašně podobné, hvězdy změní značku lyží a když jim nehaprujou boty a trefí tvrdost a celý setup,, fungujou i na těch nových, protože jsou podobně dobré jako ty předchozí.

Proč se tedy nějak vzrušovat nad hiršerovkou? Lyže podobné jako zbytek konkurence. Jo když k nim výrobce přihodil dobrou smlouvu, paráda. Ale tu divákovi v TV nikdo nedává, tak proč se zbláznit zrovna do VDRB?

Takhle jsem uvažoval nad tím, proč se IMHO nad novou značkou a „tajemstvím“ moc potenciálních uživatelů nepodělá.

Ale samozřejmě, ani já nemusím mít pravdu. Nakonec jenom tak uvažujeme a jak výstižně píšeš, je to jenom taková drobná blbost k pokecu.

27.10.2022 22:15:55 #62 

Příspěvků: 1243

oblouk

>> #61, ivan, 27. 10. 2022 19:53:08

Nojo, vlastně si zase notujem… Rozdílnost vlastností a jízdního projevu u lyží stejné kategorie a různých značek je minimalni-nepostřehnutelná. Myslim ale, že furt zůstává potřeba identifikace se značkou toho nebo onoho borce, případně věrnost značce.

Co se diskutovaných černých lyží týče vyšlo dnes „odhalení“ – https://skiracing.com/…isagreement/

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

28.10.2022 08:01:02 #63 

Příspěvků: 1243

oblouk

Tento víkend se tady mělo poprvé závodit… Nejvyšší trať že Švýcarska do Itálie… https://fb.watch/graemVOFtX/

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

28.10.2022 09:13:46 #64 

Příspěvků: 1356

orim muž

>> #61, ivan, 27. 10. 2022 19:53:08

>> #63, oblouk, 28. 10. 2022 08:01:02

Když si ale promítnu vývoj posledních let a současný stav, jeví se mi to tak, že z Hirschera a jeho Van Deerů si – dejme tomu až na pár nadšených hobbíků a snobů – dneska skoro nikdo na zadek nesedne. Kolik lidí dneska rajcujou závodní lyže pro alpské discipliny?

No otázka stojí a padá na zámeroch MH a značke VDRB. V prípade ak sa bude úzko špecializovať na svetový pohár (čomu neverím) je Ivanov predpoklad reálny. V opačnom prípade, ak pôjde do komercie a tým aj zníženiu kvality bude záujem verejnosti (samozrejme pri dobrej reklame) veľký. Veď sa pozri na svahy v Alpách. Drvivá väčšina ľudí lyžuje na značkách svetového pohára. Bude zaujímavé sledovať postoj MH a zástupcov RB akou cestou sa vyberú. No ale to už sme v hospode.

28.10.2022 19:46:51 #65 

Příspěvků: 4277

ivan

>> #62, oblouk, 27. 10. 2022 22:15:55

„Potřeba identifikace se značkou…“ – u koho myslíš?

U borce WC, EC určitě ano. Jestli ale myslíš na lyžaře, který si ty lyže koupí za své – tedy zákazníka, který především to všechno svými penězi financuje,– kolik z nich takovou „potřebu“ má a kolik jich vykazuje významnou „věrnost“? Já ta čísla v téhle branži neznám, ale tipl bych si, že u BFU, jichž je vždy nejvíce a přinesou nejvíc peněz, nijak extra vysoká nebude.

Zobecňovat naše historické znalosti českého trhu a zákazníka určitě moc nejde, takže bysme zase byli u průzkumů a statistik, přičemž ty třeba 10 a více let staré už nemusejí být/nebudou platné.

Samozřejmě pamatujeme až fanaticky věrné felklisty, už někdy od dob Renntigerů. I já byl poté, co jsem vyzkoušel Rossi ST, nějaké roky jejich srdcař. Pak už ale nikdy a zajímala mě lyže, ne její značka. Takže třeba Blizzardy – dobrá nabídka, fungovaly, jezdil jsem 2 nebo 3 sezony. Tehdy jsme se jednou sešli na sedačce s Tomášem Němcem (to ještě dělal pneu), slovo dalo slovo, on je na mé doporučení vyzkoušel a pak nakoupil pár párů i pro rodinu. Taky žádná loajalita.

Když jsi insider, třeba i „jen“ masters hobík, máš za ty roky a v komunitě své vztahy, díky nimž v tobě často nějaká fixace na značku a věrnost k ní (nebo k tomu, od/přes koho ty lyže máš) vznikne a funguje. Ale já furt uvažuju toho BFU, který, myslím si, kouká v krámě především na nabídku, design, cenovku.

Ale jak píšu, statistiky věrnosti neznám.

K článku ve SKI Racing:

Můžu jenom opakovat, že zprostředkované info od Kárníka ani madam Šerlok nepotřebujeme. A navbíc umíme napsat název toho materiálu FIS správně. Ale díky za link.

Že se mezi FIS a VDRB jedná, tuší jistě i vrabci na příslušných střechách. Viz další příspěvek.

28.10.2022 20:16:04 #66 

Příspěvků: 4277

ivan

>> #64, orim, 28. 10. 2022 09:13:46

Jasně, že důležité je, co bude dál, 100% pravda.

Já jsem ale komentoval aktuální situaci (představení nových lyží při první akci sezony), kdy se onen BFU musí dozvědět, že lyže VDRB existují, seznámit s s jejich story, registrovat je v akci.

A dál? Kdo ví? Možná teď po Mateschitzově smrti ani Marcel a jeho melodybojs. Nevíme, jak to měli nastavené a smluvně zabezpečené. Třeba ten RB byznys snů bude klapat dál. Třeba ale ne a ta hodnota víc jak 20 miliard USD už stojí za potenciální válčení. Synek asi OK, ale je tam i M. poslední partnerka (tuším ne manželka), vypadá o dost mladší a při silách. A snad se někde v Thajsku neobjeví nějaké levobočky/nějací levobočci, sápající se po tatíkových prachách? V tom sportovním sponzoringu může i nemusí ještě být pěknej průvan.

Půjde VDRB do komerce? Netuším. Trh novou masovou značku nepotřebuje, kapacity výrobců lyží jsou předimenzované už od konce 70. let. A ani tehdy neuspěl Georg Fritzmeier s docela slušnými lyžemi, později zaplakal navzdory marketingové Zurbriggenově masáži Authier, Rosi s Christianem neuspěli s Erbachery. Atd. Spíše se chytaly fajnové malosériovky jako Blossom, Carpani. Když tedy mluvíme o pistách, ne freeskiingu.

A že na svazích v Alpách drtivá většina používá lyže značek zastoupených ve WC? Pochopitelně, vždyť jsou to ti největší výrobci – jaký tržní podíl asi mají? Jistě dodávají i nejvíc lyží do půjčoven, při velkých sériích dokážou vyrábět (či někde si nechat vyrobit) a následně prodávat spotřebku nejlevněji.

Zajímavé další dění okolo VDRB rozhodně bude, naprostý souhlas. Stejně si ale myslím, že my materiáloví fetišisti to žereme neskonale víc než běžný maník na kopci.

Ještě prosba-doporučení. Když cituješ, jsou na to uvozovky na začátku a na konci. (Na pravidla citace je i oficiální norma. Tady sice neplodíme diplomku a výš, ale jsou to dva úhozy důležité pro přehlednost a jasnost.) Díky.

28.10.2022 20:58:52 #67 

Příspěvků: 1243

oblouk

>> #65, ivan, 28. 10. 2022 19:46:51

Věrnost značce :-) – to jsem vycházel z osobní zkušenosti mojí a lidí těsně kolem. Vždy to bylo dáno podmínkama=snaz­ší=výhodnější dostupností… Máš pravdu, že to u běžného kupujícího v obchodech asi vůbec neplatí. No a mimochodem taky mám velmi „podobnou“ zkušenost s kdysi „pravověrným Headařem“ TN :-) – týká se značek, které teď vlastní :-) .

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

29.10.2022 09:27:55 #68 

Příspěvků: 6199

Harry žena

>> #60, oblouk, 26. 10. 2022 16:30:23

ale jiné vysvětlení souběhu těch několika náhod nemám :-) …

Klukate su cesty marketerov do ludskej duse.

Tu bude asi volena cesta VIP klubu, za masný peňáz…

Lebo plebs, jak to vyzera bude mat trochu ine starosti ako je velkost loga na lyziach.

Suhlasim s Tvojim pohladom na vec. Dobru robotu odviedli v reklamnom oddeleni RB pre maleho akcionara MH.

A ked bude nazov hentej lyziarskej serie Red Bull world series ski,tak sa utrase aj tento „problem“

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

27.11.2022 19:58:18 #69 

Příspěvků: 1243

oblouk

Vendulka – a vlastně my všichni – se konečně dočkala ! Všechny holky jí to přály !

Vendy Holdener první ve slalomu WC !

  • i když se o to první místo musí dělit s Annou

Hodně kuriózní výsledek !

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

27.11.2022 22:21:58 #70 

Příspěvků: 3953

PetrAT muž

>> #69, oblouk, 27. 11. 2022 19:58:18

no konečně ;-)
A navíc Trupp-ka na bednu
A Šifrin si na tu 50ku počká

28.11.2022 07:37:19 #71 

Příspěvků: 1576

Mára Bednářů muž

>> #69, oblouk, 27. 11. 2022 19:58:18

Šifrinku jsem brzdil očima :-D Při rozhovoru byla Anna hodně dojatá.

01.12.2022 14:03:15 #72 

Příspěvků: 1243

oblouk

V Lake Louise jezděj už třetí den holky rovně z kopce. Ilka Stuhec, která v posledních letech byla docela na ústupu, jezdí hodně vepředu na těch outsajdrovejch lyžích…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

02.12.2022 21:09:17 #73 

Příspěvků: 1243

oblouk

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.12.2022 07:38:44 #74 

Příspěvků: 4050

Martin47 muž

>> #73, oblouk, 02. 12. 2022 21:09:17

Super premiéra. Vzhledem k tomu, že Kastle měly pro naši generaci důležité místo, jsem potěšen a zároveň mile překvapen tím, že dokázali na první dobrou udělat konkurence schopné lyže pro rychlostky. Velké blahopřání.

03.12.2022 09:33:11 #75 

Příspěvků: 2322

TomáS muž

>> #73, oblouk, 02. 12. 2022 21:09:17

Taky sem rád, že jí to jelo. Otázkou je, jestli Ester letos vůbec uvidíme.

03.12.2022 11:02:52 #76 

Příspěvků: 2563

johnycek muž

Tak 5 místo určitě dobrý vstup. Otázka je nakolik za to může samotná lyže??? Třeba ji naopak připravila o 1. místo?? Nemohlo by to být možné?

03.12.2022 11:23:56 #77 

Příspěvků: 1243

oblouk

>> #74, Martin47, 03. 12. 2022 07:38:44

Ono to nebylo na první dobrou. Reiner v posledních letech dělal lyže vítězům, tak se s tím počítalo… Potvrzením toho, že ty lyže opravdu mohou za dobrý výsledek jsou časy posledních tří/čtyř – PLACATÝCH – úseků. Ilka na nich byla jasně nejrychlejší – nahoře měla viditelné chyby (nedokonalosti)…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.12.2022 12:25:17 #78 

Příspěvků: 1243

oblouk

>> #75, TomáS, 03. 12. 2022 09:33:11

… ovšem ani to by nebylo překvapení …

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

03.12.2022 13:09:14 #79 

Příspěvků: 6199

Harry žena

>> #75, TomáS, 03. 12. 2022 09:33:11

Vraj nie.

>> #74, Martin47, 03. 12. 2022 07:38:44

>> #73, oblouk, 02. 12. 2022 21:09:17

Zasra.. ludska povaha.

Rovno som po upozorneni pozeral na foto na stupne vitazov. Snad som nechytil tothenten optimisvir…

Ten vysledok dvihne moral. Myslim ze aj v Atomicu.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

11.12.2022 13:28:04 #81 

Příspěvků: 2563

johnycek muž

Koukal jsem na ČT na pár závodů i dnešní slalom např. a musím říct, že zatím jsem lepší komentář jako letos neslyšel. Teda teď nemyslím toho uřvaného komentátora z ČT s tím svým nějakým moravským přízvukem, ale Petra Záhrobského (aspon myslím, že to je on). Jeho komenty jsou skoro vždy naprosto přesné, pochopitelné od slalomu po DH. To je opravdový odborník a navíc umí mluvit a vždy k věci ;-)

11.12.2022 15:57:53 #82 

Příspěvků: 671

Jendajede

>> #81, johnycek, 11. 12. 2022 13:28:04

Ano byl to on a je to znát když komentuje neafektovany odbornik kultivovane bez potřeby se předvádět, se schopností vystihnout to podstatný co se prave v jizde odehrává. Je vidět že v tom stále aktivně je a trénuje.

11.12.2022 20:46:13 #83 

Příspěvků: 2765

MPS

>> #82, Jendajede, 11. 12. 2022 15:57:53

No vidíš Jendos jak tě to u vedlejšího stolu prospívá, podle mě sis měl přesednout už dávno – takhle ses zbytečně dos dlouho trápil a vidíš jak najednou kveteš – hůplnej záhon levandulí :-D

11.12.2022 21:49:38 #84 

Příspěvků: 671

Jendajede

>> #83, MPS, 11. 12. 2022 20:46:13

Bylo tu lepší pivo :-)

12.12.2022 10:30:57 #85 

Příspěvků: 3953

PetrAT muž

>> #81, johnycek, 11. 12. 2022 13:28:04 >> #82, Jendajede, 11. 12. 2022 15:57:53
A dokonce ve Val d Isere letos přálo i počasí
Takže to bylo i koukatelné
Nicméně pro mě ta sjezdovka není pěkná. Nějak jí nemůžu přijít na chuť 8-O

12.12.2022 17:52:16 #86 

Příspěvků: 2469

korsičan muž

>> #85, PetrAT, 12. 12. 2022 10:30:57

Nicméně pro mě ta sjezdovka není pěkná. Nějak jí nemůžu přijít na chuť 8-O

To máš svatou pravdu.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

16.12.2022 07:07:23 #87 

Příspěvků: 485

kubaNGC

Včera moc pěkný „skákavý“ sjezd ve Val Gardeně. Připomínalo mi to divoké sjezdy z 70–90 let. Mám jednu velkou výtku vůdči rekamní politice Eurosportu. Večerní repríza byla neúmerně proložena reklamními bloky, které na ES nebývaly zvykem. Jsem ochoten tolerovat „comercial break“,ale reklamní blok 5min střihem do jízdy, kdy záznam dále pokračuje, je na pohlavek. Mimochodem krásnej kopec.

17.12.2022 17:01:38 #88 

Příspěvků: 3953

PetrAT muž

https://www.fis-ski.com/…results.html?…
Sofia se zlomenými prsty první. A Ilka na Kestlích druhá … 8-O

17.12.2022 17:03:24 #89 

Příspěvků: 3953

PetrAT muž

nikdy nepodceňuj starého muže …
https://www.fis-ski.com/…results.html?…
ti Frantíci školí mládežníky

17.12.2022 18:05:41 #90 

Příspěvků: 2563

johnycek muž

>> #89, PetrAT, 17. 12. 2022 17:03:24

Skoro bych řekl, že je v životní formě. Nebejt Kildeho, tak v 41 by měl 1. vítězství v kariéře (možná ne jedno). Je vidět, že u něj je věk jen číslo. ;-) Doufám, že to vítězství ještě urve. Mimochodem Mattia Casse ve 32 první bedna kariéry.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Vyhodit?

3

MS 2023

Laviny

2

Karlof "f jako fčela"

Jaké lyže???

Lyze pro 50kg/164cm

Klínovec: [Středisko]

Plešivec: [Středisko]

Je technika správná?