upgrade lyže 175cm/81kg - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

upgrade lyže 175cm/81kg

21.09.2022 11:48:52 #1 

kralovicek

Ahoj, vím po 150× dotaz, ale projel jsem zde nějakou minulost a uplně jsem stejný dotaz/potřebu nenašel. Leta letoucí jezdím na K2 appache rok ±2008; 167cm/r15=světe div se i tuto sezonu by dali v klidu:-) Vnímám sebe jako zkušeného sportovního lyžaře jezdící ve vyšších rychlostech, nicméně již nemám potřebu jezdit celý den na kopci.

Tzn hledám upgrade „podobný“ min těmto K2 tak, abych mohl „lítat“ v podobném duchu bez toho, že se budu bát, protože nebude držet.

Mám ještě myšlenku testovat prkna z půjčoven, nicméně nasměrování jaké by mi pomohlo v tom jak/co začít řešit.

Cena 10–20K dle vašeho doporučení.

Předem děkuji! K.

21.09.2022 11:56:01 #2 

chlebik.marian

>> #1, kralovicek, 21. 09. 2022 11:48:52

Ahoj,

pokud by ti nevadily jete, bez problemu najdeme, i nove samozrejme, ale neni to nutne. Ty K2 Apache se delaly ruzne modely a pomohlo by presne, jake mas, Recon, Crossfire, Ranger? Jde o to, ze to jsou ruzne lyze a maji ruznou geometrii a sirku pod botou. Pokud bys hledal neco na tvrdsi podklad na rano, mel by ses divat po necem uzsim. Pokud naopak porad mas potrebu mit neco i do oraniste, klidne tech 70–80mm. Napis prosim presne, muzu Ti nabidnout nejake reseni, ale samozrejme bez zaruky, ze to bude idealni, to zjistis az na kopci. My ti tady muzeme dat jen obecnejsi popis toho, k cemu je dana lyze predurcena, kde se bude chovat nejlepe a jake jsou jeji limity. Jak se na nich budes citit, to ti dopredu nerekne nikdo, to je jasne :-)

Kdyby neco posli i SZ, napisu Ti, co je k mani, zatim jsem nemel cas zaplnit bazar :D

21.09.2022 12:21:24 #3 

orim muž

>> #2, chlebik.marian, 21. 09. 2022 11:56:01

Marián píšem SZ sem, je to rýchlejšie. Kopanice, Myjava a okolie, nemáš tam väzby, nejazdíš tam? Pre prípad záujmu o lyže.

PS: páni prepáčte za nevhodný príspevok. :-D

21.09.2022 12:33:13 #4 

chlebik.marian

>> #3, orim, 21. 09. 2022 12:21:24 No nahodou tam jedu pracovne zitra, tedy do Trencina a NMn Vahom, ale ja vsechno jsem schopny v cene poslat kamkoliv po Evrope. To neni zadny problem, pokud bys nebyl s cimkoliv spokojeny, muzes mi lyze vratit, to taky neni problem :-) Delam to v malem meritku s durazem na kvalitu, at mam same spokojene lyzare :-)

21.09.2022 13:06:46 #5 

kralovicek

Pravda je jich víc, APPACHE X skis, čučim rv 2006:-)

My ti tady muzeme dat jen obecnejsi popis toho, k cemu je dana lyze predurcena, kde se bude chovat nejlepe a jake jsou jeji limity. Jak se na nich budes citit, to ti dopredu nerekne nikdo, to je jasne :-)“ = ano o to mi přesně jde;-)

Bazaru se nebráním, klidně mi pošli až bude prostor co jsi schopen nabídnout.

21.09.2022 13:23:23 #6 

chlebik.marian

>> #5, kralovicek, 21. 09. 2022 13:06:46

Rad, jen mi rekni, jestli ti ta delka vyhovovala? Za mne trochu kratke :-) Jestli bys chtel „univerzal“ na sjezdovky na upravenou, treba Atomic X9 169cm maji R taky kolem 15m, ale pod botou jen 65mm, tedy velmi rychle prehraneni, na tvrdem vyborne drzeni, ale v mekkem a rozbitem mohou trochu ztracet oproti sirsim lyzim.

Ja osobne mam nejradsi lyze uzsi, do 70mm, nikdy mi to v horsich podminkach moc nevadilo a naopak na tvrdem nebo dobre pripravenem kopci, nemluve o jizde odpoledne v boulich nebo na strmem, kde stejne jedes smykem, mi uzsi prijdou proste nejlepsi, ale to je muj pocit. Moda rozsirovani samozrejme ma sve vyhody, ale i sva negativa.

Pokud jsi sportovne zalozeny a nebojis se jiste vyzvy, mam tu zatim jedine v bazaru uplne nove 2023 Hero Master M17, ale to uz jsme opravdu u TOP komercnich lyzi, ale s pomerne nenarocnymi parametry.

Zkus prosim presneji popsat, kde nejcasteji jezdis, jake podminky vyhledavas a jake moc nemusis, jestli lyzujes i v zahranici (na dlouhe koce a pohodove krouzeni po nich je delsi lyze dost dobra vec :-) ), co se Ti na soucasnych lyzich libi, co naopak ne a co bys treba on novych lyzi ocekaval.

Horni hranice tveho rozpoctu ti v podstate umoznuje koupit si to nej, co je na trhu k dostani, jen samozrejme ne v beznem obchode. Viz ta moje nabidka Rossi oproti cenam na netu nebo v obchode.

Nechci tady obchodnikum kazit prodeje a s tim malym mnozstvim za vyjimecne ceny se mi to ani nepovede, ale jsi na dobrem miste, pokud chces neco velmi kvalitniho za rozumne penize.

Hlavne ale dobre vybrat, alespon ramcove, to bude zaklad.

Takze prosim sem s dalsimi informacemi :-)

21.09.2022 14:00:07 #7 

kralovicek

z toho co pises mi naznacujes = „vyzkousej“ z pujcovny = protoze uprime od koupi K2 jsem jine nejezdil, druhak do toho deti atd…tzn delsi pauza bez jezdeni.Jezdim upravene trate v CZ, kluk se mi celkem vyrazne posunul, tzn ALPY(nezblazni li se svet) budou 100% pravidlem.

Ta lyze me bavila, na tvrdem povrchu me ale nedrzela = trapeni, v rychlostech stabilni. A hlavne jezdim jen kdyz me to sedi, chci tim rict, ze cely den na kopci nevydrzim, resp nejezdim za kazdou cenu. Dodam asi zasadni info , chtel bych postupne doplnit nekolik typu do „kompletu“ abych mohl stridat, nicmene nyni hledam klasicky universal stredniho oblouku = je li to vlastne realne. Na ty tvoje rosiňoly mrknu:-)

21.09.2022 14:16:30 #8 

chlebik.marian

>> #7, kralovicek, 21. 09. 2022 14:00:07

Teoreticky to realne je, do stredniho ty Rossi budou pecka, bude to lyze, ktera bude na tvrdem atd drzet vyborne, tady asi nic moc lepsiho nenajdes.

Pokud bys pak chtel k tomu treba i slalomku, a dlouhe lyze na fakt dlouhe oblouky (185cm R20+), takovy set uz bude davat smysl, samozrejme to bude trochu stat, ale budes pak mit od kazdeho neco.

Pokud bys pak jeste chtel neco i mimo sjezdovku, abys uz mel teda uplne vsechno na vsechno, tak te privitame v klubu, protoze takovych nas tu je celkem dost :-D

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy