Kalendář amatérských závodů (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Domácí závody Kalendář amatérských závodů

Kalendář amatérských závodů (strana: 2)

27.02.2015 20:31:53 #32 

m3 muž

>> #30, oblouk, 27. 02. 2015 13:05:54

Je to, myslím, jako se vším – jezdili jsme bez přileb na kole i lyžích, bez pásů a sedaček pro děti, koupali se v řekách a rybnících, používali nástroje, nářadí a elektrické spotřebiče bez návodu atd atd… – lyžovali jsme na kandaháru a francouzáku… Přežili jsme. I tenkrát existovali právníci, ale asi ještě nevěděli, kolik si můžou vydělat… Ach jo

Ano,souhlasím­.Bohužel se nám to nějak začíná vymykat,spíše se už vymknulo.Jsme už za bodem zlomu a nejen v tomto.Bohužel.

Nicméně co se týká úrazu nezúčastněného, takový případ existuje i když to nebylo při závodech.Bohužel jak to tak bývá,nic nebylo úplně OK.

Popravdě řečeno jsem měl vždycky „bobky“ při SG na červené ve svaťáku ,aby se nějakej splašenej turista nevydal napříč po dřevařský bez ohledu na to,že tam je páska a hlídači.Teda ono se to stalo,ale naštěstí to stihnul.No a tréninky SG na vyhrazených pistách na ledovci přes který si to namíří mamina s malým dítětetm aby si zkrátili cestu to je teprve „adrenalin“.Mi­mochodem také TUPOST některých lidí nás dovedla tam kde jsme.

27.02.2015 22:31:50 #33 

Muhe muž

Je vubec nejaky pravni rozdil v tom, jestli sejmu cloveka pri volne jizde na sjezdovce, nebo jestli ho sejmu v ramci (amaterskeho) zavodu?

S tim motanim lidi v brankach me to taky neskutecne vytaci. Treba dneska jsem byl svedkem toho jak ditko propluzovalo skrz treningovy slalom, povzbuzovano svou matkou. Pote ditko spadlo primo pod horizontem a mamimka se vesele smala tomu jak se ditko nemuze zvednout. Proste totalni TUPOST.

Abych nebyl uplne mimo tema tak:

PRDECKA LYŽE 2015

7.3. – Sjezd

8.3. – Obri slalom

27.02.2015 23:02:07 #34 

m3 muž

>> #33, Muhe, 27. 02. 2015 22:31:50

Je vubec nejaky pravni rozdil v tom, jestli sejmu cloveka pri volne jizde na sjezdovce, nebo jestli ho sejmu v ramci (amaterskeho) zavodu?

Jestli právní rozdíl nevím,nejsem právník.Rozdíl je v tom,že odpovědnost za úraz druhé osobě při volném lyžování i jakémkoliv jiném sportu se dá připojistit (tedy alespoň u Allianz to jde a není to majlant),tak nevím o pojišťovně,která by takové pojištění nabízela pro organizovaný sport,což amatérský závod je.

Treba dneska jsem byl svedkem toho jak ditko propluzovalo skrz treningovy slalom, povzbuzovano svou matkou

Taky jsem i dostal vynadáno,když jsem v podobném případě takový slepici vysvětloval,že je to nebezpečný jak pro to dítě a tak i pro toho kdo to v bránách mastí (šlo o juniorský GS).Argument vždyť zrovna nikdo nejel a na sjezdovce je moc lidí a nechci aby Pepíčka někdo srazil mě dostal úplně.

28.11.2015 20:24:40 #35 

LubosHav

>> #10, kubaNGC, 25. 02. 2015 09:01:13

Můžeš zkusit nějaké pojištění na lyže – to by z mýho pohledu určitě mělo stačit.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy