Co prozradí grafy? [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) Co prozradí grafy? [článek]

Co prozradí grafy? [článek]

05.12.2011 08:34:02 #1 

SNOW

Srovnávací studie dynamiky sportovní výkonnosti =============­========================­========== Jedním z nejčastěji skloňovaných témat českého alpského lyžování je Šárka Záhrobská a její pokles výkonnosti v sezóně minulé. Na celou věc je názorů nespočet a jejich analýza by byla nekonečná a sotva by přinesla výsledky, se kterými by se dalo dále pracovat. Existuje ale nezpochybnitelný svět čísel, která zůstanou stejná navzdory jakékoli argumentaci či osobním preferencím. Co říkají ona?
Odkaz na článek

09.01.2012 14:29:52 #2 

ivan

Ne, tohle není Pavlův článek!

To je nějaká parodie určená pro apríla a protože 1.4. je lyžařsky poněkud pozdě, snad na Silvestra.

Nebo to jako rafinované zesměšnění napsal sám Petr Záhrobský. (Docela dobrá práce, Petře!)

Ale vážně? No way, impossible. To už spíš uvěřím, že Marlies je čarodějnice, Stenmark mimozemšťan, Hermann Terminátor a Marcel Superman.

Reagovat pořádně by znamenalo sepsat celý článek, zejména při zohlednění prvního dílu.

Nadhodím jen pár věcí.

1. co si mám myslet o tom, že článek (grafy I) s uvedenou publikací 1/12 má 9/1 brzy ráno 20 přečtení, kdežto tyto grafy II vyvěšené 8/1 jich mají vzápětí 465? (Neřeším to, že nejde o „přečtení“, nýbrž o „kliknutí na“.)
  2. Záhrobský referuje 1993 o struktuře tréninku své tehdy 8leté předžákyňky?
  3. UNIGAS CUP, kde předžáci/-kyně měli na programu v rozporu s oficiální metodikou SL ČR také sjezdy
  4. srovnání počtu startů v rychlostních a technických disciplinách podle prvního článku

Ale víc ne, protože na trolly a nevážné příspěvky nemá smysl plýtvat časem. Příště prosím lepší parodii! (A opravit ji/jí, je to látka základní školy. Právě parodie má být formálně bezchybná.)

10.01.2012 06:47:42 #3 

˘Ö˘Krab muž

>> #2, ivan, 09. 01. 2012 14:29:52

Zarážející je (bez potřeby čtení článku) už jen pohled na „grafy“. Opakovaně nám vtloukali do hlavy, že spojnicemi lze v grafech prokládat pouze souvislá a související měření (stejné vzorky, stejné podmínky …).

V článku jde o jakési pseudostatistické (spíš až para-)zhodnocení. Slyšel někdy autor o takové podivnosti, jako je rozptyl hodnot? O množství měření potřebných pro potvrzení nebo zamítnutí testovací hypotézy na určité hladině pravděpodobnosti? O testovací hypotéze, která je negativní a je třeba konstatovat, že ji nelze úplně zamítnout?

Podobně zhovadilé „grafíky“ vám nabídnou empatické ženy mateřského vzezření v jakékoliv okresní pedagogicko-psychologické poradně. Pakliže jsou zveřejňovaným výstupem práce šéftrenéra takovéto paskvily, zvládly by tu práci stejně, možná lépe.

Pane Pavle Zelenko.
Byl jsem rozhodně špatným studentem, ale školy si dost vážím, a proto nedělám vystudovanému oboru ostudu a věnuji se něčemu jinému. Předpokládám, že, vzhledem ke dříve zastávané funkci, máte taktéž vysokou školu. Jen pevně doufám, že to není tatáž, kterou jsem vystudoval já, protože bych se musel hanbou propadat za Vás i naše pedagogy.

Maúcta

˘Ö˘ Krab

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.01.2012 13:42:24 #4 

bozamlyn

>> #3, ˘Ö˘Krab, 10. 01. 2012 06:47:42

ZELENKA SE ZBLAZNIL

Dnes už víme, proč tento člověk, který si dá ještě před jméno letopis ve kterém byl šéftrenérem neměl žádných důležitých výsledků ve své kariéře. MISTO ABY TRENOVAL TAK LEPIL GRAFY. Souhlasíme s " ivan i krab " že to je uroven obecné školy navíc naprosto neexzaktně, nahodile, nevhodně, neodborně, lyžařsky nesmyslně poskládané. A chybí navíc smysl co tím autor „šeftrenér“ chce říci. Takto poskládaná čísla s odstupem 15 ti let vůbec nejsou v reálu a autor ani neví v jakých podmínkách, kde a kdy se připravovali, jaká byla ekonomika, a sportovně o jaké somatotypy šlo a jak na tom byli psychycky ale i fyzicky. A to prosim nechceme zabíhat do odborností specielně u rychlostních disciplín. To by závánělo už vědomostním pohřebem. Napadla nás taková „myšlenka“ pane šéftrenére Zelenko na další vaši „vědeckou práci“. Co kdybyste dal do grafů, čárek, kostiček, koleček, přímek vaše pracovní výsledky a výsledky práce otců Zuzuly a Záhrobského. TO BUDE SRANDA!!

11.01.2012 08:38:15 #5 

Tomáš Roba - SNOW muž

Já bych měl jen vysvětlení k „čtenosti“ článků. Nejde o žádnou záhadu, spíš „závadu“. Článek s grafy z časopisu omylem vyšel už na začátku prosince, ale protože v něm ještě nebyly doplněné grafy nové, tak jsme ho po několika dnech stáhli. Začátkem ledna se nám konečně dostaly do rukou grafy a texty nové, které jsme dali do rámu toho původního článku (kvůli odkazu z časopisu) s datem zveřejnění teď v lednu, aby se objevil na očích na homepage, a grafy uveřejněné v časopisu dali do článku nového s prosincovým datem, kdy vyšly v časopise.

Takže článek Grafy II zdědil množství přečtení z těch pár dní ze začátku prosince. Trochu komplikované, dalo se to možná vyřešit elegantněji, ale už se stalo. ;-)

Potká Venuše Zemi a ptá se: "Proč se drbeš?", "Ále, chytil jsem lidi!", "Neboj, to přejde...". :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy