[Diskuze k článku]: VYŽÍRKOVÉ S PŘEDNOSTMI - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) [Diskuze k článku]: VYŽÍRKOVÉ S PŘEDNOSTMI

[Diskuze k článku]: VYŽÍRKOVÉ S PŘEDNOSTMI

18.10.2007 15:15:16 #1 

Příspěvků: 8275

administrator

„Velmi nelibě zvýšení návštěvnosti a kvality služeb nesou lidé, kteří historicky působili v lyžařských areálech a využívali všechny výhody přednostních permanentek, permanentek zdarma a výhod „sportovců“, lyžovali zdarma pod rouškou tréninku či výkonnostního lyžování, ale nebyly výsledky.“ Tak pravil v zajímavém březnovém rozhovoru (SNOW 32) podnikatel Karel Vacek, majitel společnosti Snowhill a nájemce několika českých skiareálů. Protože jsem tuto problematiku zažil na obou stranách pomyslné barikády, cítím potřebu se k vyslovenému vyjádřit.


Odkaz na článek

01.11.2007 18:58:27 #2 

Příspěvků: 8275

administrator

(Arsi, ) Nazdar.Hore uvedené platí v plnej miere.Sám si to pamatám z detstva,ako člen oddielu som lyžoval a potom aj s rodičmi v lete brigádoval pre oddiel:-)Kedže prácu ale „turisti“ nevideli,spomí­nam,ako sa rozčulovali.Pri tých dlhých radách aj pochopím.Dnes v mnohých strediskách panuje opačný extrém.Pretekári sú často braný ako nutné zlo a „turista“ je pán,bohužial je to niekedy dohnané do krajnosti,keď napríklad upratujeme kopec po preteku a prevádzkovateľ strediska tam velkodušne nechá vpustiť „turistov“.Kto nezažil nepochopí:-))Dav nadržaných kvázi športovcov s tupými hranami vpáli na vyjazdenú závodnú trať.Lebo podľa ich logiky to tam musí byť lepšie než vedľa,ked to bolo dva dni zavreté!Keby nás potom vyslovene neohrozovali svojimi pádmi,aj by som sa zasmial.Takto si len dávam bacha a ten slovník čo používam?Ani nehovorím…

15.11.2007 10:20:05 #3 

Příspěvků: 8275

administrator

(TL, ) „V podmínkách směšných přepravních výkonů tehdejších vleků“ — Nutno dodat, že šiřka sjezdovek odpovídala kapacitě těchto vleků. Dnes jsou místo nich vleky modernější s větší kapacitou, ale sjezdovky stejně široké (možná lépe upravené). Nemaji lyžařsky vyspělé země nějaké doporučující normy jak počítat bezpečnou kapacitu sjezdovky ve vztahu ke sklonu, šířce atd. aby byla v souladu s kapacitou vleku?

29.11.2007 10:31:35 #4 

Příspěvků: 8275

administrator

(Hanka Engelová, hanka@hanka.cz) Také jsem patřila mezi ty, co nelibě nesli vstup pana Vacka do Jablonečku ( Jablonec nad Jizerou) a Vysokého. Několik let naše CK Hanka vozila lidi z Prahy na tyto kopce 1–3mi autobusy, pro děti jsme měli zajištěn dozor po celý den, přebírali je od rodičů v Praze a zase jim je vylyžované vraceli zpět. Také běžkaře jsme brali i maminky se sáněmi. To vše do doby, než zde začal působit pan Vacek. Snažili jsme se o pokračování slev na vleky (10%) pro naše klienty, ale narazili jsme. Dozvěděla jsem se, že o Jabloneček lidi nemají zájem a že nás ( jako CK) nebude podporovat ( chceme pro naše klienty nějaké výhody!). Zajímavé ale bylo, že do 14ti dnů po našem rozhovoru udělal z Prahy Černého Mostu skibus do Jablonečku a Vysokého.( Asi se zhlédl v Číně ). V ceně byla i permanentka na vlek a cena byla pro lidi více než zajímavá. Za autobus v tu dobu u nás platili 250Kč a u Vacka to vyšlo o polovinu levněji. Přestali jsme tedy dělat tento typ jednodenních zájezdů , a nejen naše CK, neboť cenám pana Vacka, nemůžeme konkurovat. Tomu se říká konkurenční boj. Bohužel ale pan Vacek nebere běžkaře a děti bez rodičů, a tak se nám to vrací jako bumerang. Uběhlo pár let a naše hory začínají být prázdné, děti a mládež lyžovat nechtějí a neumí. Školy nejsou schopny obsadit jediný turnus na horách a tak je raději nepořádají. Občas vyjede některá škola do Rakouska či Itálie.Nebude to dlouho trvat a české hory budou prázdné, alespoň se nám tam nebude nikdo plést.Pak teprve začnou zase majitelé lyžařských středisek rozdávat volné jízdenky pro učitele, přednosti pro trenéry a cvičitele, ale i pro chataře, začnou obíhat školy a budou volnými jízdenkami přesvědčovat, proč udělat zájezd právě k nim. Dávám tomu tak maximálně 3 roky. A pan Vacek bude mezi prvními .Je to totiž opravdu tvrdý obchodník a zisk je to jediné, co ho zajímá. A aby všechny převálcoval, nechá školy jezdit zadarmo,aby opravdu konkurence neměla šanci.A nevadí, že to teď odsuzuje.

29.11.2007 16:12:46 #5 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Samozřejmě takové propočty a vzorce existují. Ve studovně na FTVS by snad mělo být možné půjčit si prezenčně diplomku (tuším 1991) Petra Seidla, která některé z nich obsahuje a má i odkazy na starší literaturu z oboru. Postupuje se podle toho i u nás. Protože ale neexistuje žádné závazné číslo, jaká je odpovídající plocha na jednoho lyžaře, lze „v normě“ odůvodnit i hodně velkou hustotu. Dodržení či nedodržení takových propočtů ale stejně nemá žádnou právní platnost.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy