Dvě Alpy v březnu? Božský zážitek - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Francie Dvě Alpy v březnu? Božský zážitek

Dvě Alpy v březnu? Božský zážitek

19.03.2012 22:06:41 #1 

Příspěvků: 31

PUXtravel

Les 2 Alpes nás po příjezdu přivítalo slunným dnem v plné parádě a nebýt čekání na klíče od ubytování bylo vše přímo idylické. Nedělní lyžovačka byla jako vystřižená z lyžařského výdejka. Perfektně upravené sjezdovky, modrá obloha, dostatek sněhu a všude plno mladých lidí. Další dny již úprava sjezdovek nebyla 100%, ale vždy se našlo dostatek sjezdovek, kde se dal řezat ranní manšestr.

Napsal: Ivo Kočár

I v Les 2 Alpes se inovuje
Dle mého názoru nejlepší sjezdovka La Feé v minulosti týrala snowboarďáky svou přístupovou cestou. Dříve zde byl jen nepříjemný traverz, který byl pro prknaře skutečným utrpením. Naopak pro lyžaře je to nezapomenutelný zážitek, kdy pomalu na lyžích projíždíte zasněženým údolíčkem zalitým sluncem. Od letošního roku si již mohou lyžaři a prknaři vychutnat sjezdovku La Feé stejně, jelikož zde přibyla nová sedačka, která vás doveze přímo na její vrchol, a tak odpadá nepříjemný traverz.

Aprés ski, jak má být
Každý den po lyžování rozdává radost DJ Allan v Pano Baru ve 2 600 m n.m., a to od 15:00 do 17:00. Zde ke skvělé hudbě mají ještě Happy Hour a doplňkový program. Happy Hour sice trvá jen hodinu (od 15:00 do 16:00), ale v tuto dobu si můžete dát malou Stellu za 2,8€ či velké pivo 5,5€ (mimo happy hour za 7,5€). Kromě Allana jsme zde v Pano Baru potkali ještě zázračného muže s balónky, který tancoval na stole a při tom dělal postavičky a zvířátka různých barev a tvarů. Další den zde byl „dredatý saxofonista“, který skvěle doplňoval místního DJ a staral se o skvělou zábavu.

Freeriding a jiné bláznoviny
Přestože se několik odvážlivců vydalo i na freeride La Grave, my jsme si tento zážitek díky brzkému jaru nechali uniknout. Díky vyšším teplotám a neustálému sluníčku bylo během týdne stále více citelné přicházející jaro a spodní úseky sjezdovek byly po polední již jako solidní blatíčko. Dle informací od zmiňovaných odvážlivců bylo La Grave ve vrchních částech příjemně sjízdné, avšak spodní část se měnila v tropické vedro a jakmile člověk netrefil správnou cestu, vyzouval v lesíku lyže. Nicméně i přes vysoké teploty byly sjezdovky dobře udržované a s kameny jsme se na sjezdovkách nepotkali.

Skipas platí i jinde
V půlce týdne jsme se vydali na průzkum okolních středisek, kam také platí skipas Les 2 Alpes. Rozhodli jsme se navštívit sousední středisko Alpe d’Huez, které je vzdáleno pouhých 40 km. Díky natočení střediska zde sluníčko pralo spíše jako na písečné pláži než ve francouzských Alpách, ale i zde byla většina vleků v plném provozu a dokonce jsme pokořili i 16 kilometrovou sjezdovku Sarenne.

Snowparková show
Ve Dvou Alpách opět nezklamal snowpark ve 2600 m n.m., kde byly perfektně upravené skoky a BURTON U-Rampa. Při některých skocích se všem čumilům zatajoval dech, ale když malý klučina (cca 10i let) tam proletěl na monstrózním skoku a u toho dal 360°, mlčící davy jásaly a povzbuzovaly. Možná jsme viděli příštího Olympionika.

Z prosluněných Dvou Alp zdraví

za celý PUXteam Ivo Kočár

Lyžařské zájezdy napříč Evropou

26.03.2012 11:18:07 #2 

Příspěvků: 2397

korsičan muž

Zoufalá reklama…na středisko o ničem 2Alpy jsou ztráta času a peněz. Kromě toho ledovce, to tam stojí za starou bačkoru. Všude na sjezdovkách spousta kamení z okolních skal, sjezd až do střediska bez sněhu a téměř bez úpravy. Jediné plus je ten ledovec, ale stát 40 minut v kabince je taky pěknej vopruz, takže pod pojmem „BOŽSKÝ ZÁŽITEK“ si aspoň já, představuji úplně něco jiného. Božský zážitek jsem měl několikrát v CMA, ale ve 2Alpách ??????

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

26.03.2012 11:44:02 #3 

Příspěvků: 3907

PetrAT muž

co to je CMA ?

26.03.2012 12:26:27 #4 

Příspěvků: 2397

korsičan muž

>> #3, PetrAT, 26. 03. 2012 11:44:02

Crans Montana Aminona – dříve pouze Crans Montana (CM), ale po propojení s krajní Aminonou je to již několik let CMA.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy