Lyže s kočárkem a dvěma dětma lyžujícíma - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Rady a tipy Lyže s kočárkem a dvěma dětma lyžujícíma

Lyže s kočárkem a dvěma dětma lyžujícíma

31.10.2012 16:58:51 #1 

Příspěvků: 1

lrotrekl

Zdravím, nějak mě už došla inspirace. Hledám míto pro lyžování s dětma, ale s tím, že třetí dítě je v kočárku. Starší mají 7 a 5 a jsou schopní sjet téměř vše. Požadavky jsou hlavně s ohledem na ten kočárek: ubytování přímo u sjezdovky (prtě bude mít cca půl roku), možnost nějakých procházek s kočárkem, rozumná dojezdová vzdálenost od Brna tj do cca 700km. Výhodou přenositelný skipas aby mohla i manželka na lyže občas.

Zkuste poradit. Ď.

PS – Ideální se mě zdá třeba Passo Tonale, ale to je dost finančně sada a je to už dost daleko…

31.10.2012 19:22:52 #2 

Příspěvků: 59

Bartty muž

>> #1, lrotrekl, 31. 10. 2012 16:58:51

Tonale na tohle bylo ideální odzkoušeno s 3 měsíčním bráchou pětičlenná rodina, residence la cascata, la baita. Ale je pravda že poslední dobou šlo finančně hodně nahoru a cesta z Brna je podstatně delší než pro nás Jihočechy :). Nebylo by lepší Rakousko? Ale netroufnu si radit konkrétní středisko.

31.10.2012 20:11:58 #3 

Příspěvků: 184

garfield muž

Doporučení zdvořile a Vážně míněné !!!:-):-) :-) s půlročním kojencem a jeho matkou, bych zásadně seděl s rodinou doma a pomáhal matce s péčí :-) ,a počkal až kojenec odroste a bude schopen tepelné samoregulace a případné adaptace na vyšší nadmořskou výšku ,a max tak jel na pár dní s odrostlejšíma prckama do lyžařského střediska do dojezdových 2–3hodin od domova…když už ,tak domácí střediska..... nebo teda , když jinak nedáte max Vám -blízké Rakousko…v ak­tualním časopise Snow je-byla -lyžařská mapa Rakous … Pediatr pro půlroční dítě v Italii- stojí dost,trochu méně- umíte-li slušně italsky – no problema, platí se ihned a hotově, a něco málo možná následně proplatí zpět zdravotní pojišťovna… a něco o " bella" vím :-) , Bormio se zázemím na „Cota2OOO“ by bylo téměř idealní-,i kočárek do lanovky-vejce,– berou , ale s půlročním dítětem do vyšší nadmořské výšky a vzdálenosti 800km? Garf

04.11.2012 01:42:21 #4 

Příspěvků: 57

HT.Hugo

Me se ten napad libi a v tom, ze ma potomek jen pul roku bych zasadni problem nevidel. Prochazka na zdravem alpskem vzduchu nenese vetsi rizika nez treba spacirovani po inverzi a smogem postizenem Petrinu. Nadmorska vyska do alespon takovych 1500 m.n.m. by me taky moc starosti nedelala, snad az na zvysenou radiaci – krem proti slunci. Vzpominky na to, co jsem s prcek v utlem veku prozil patri k tomu nejlepsimu co ve svem intrakranialnim ROMu mam – skoro jako Ivanovy reminiscence na exoticke pritelkyne.

04.11.2012 08:50:20 #5 

Příspěvků: 29

Radim_H muž

S půl roční dcerou jsme byli 2× v Livignu, na jedné straně kabinky na Caroselo (menší kabinky-kočárek musí být rozkládací) s velkou hospodou, toalety i s přebalovacím pultem. Na druhé straně Motolino to samé i s velkou hernou pro malé děti, tam není problém ani když se zhorší počasí. Letos (rok a půl) jsme přidali ještě Ischgl s kabinkou na Idalp. Všechno jsou to velké restaurace i se zázemím vhodným pro prcky a hlavně ve středu střediska, třeba z druhé strany ze Samnaun by to moc nešlo. Jelo nás šest a tak jsme se v pohodě střídali. Takže zatím třikrát a nikdy žádný problém, na druhou stranu v lednu, nebo únoru bych tam s ní nejel, taky bacha na sluníčko v dubnu asi větší problém než zima. Pro kritiky zrovna to Motolino je v dubnu skoro jak mateřská školka.

04.11.2012 08:57:38 #6 

Příspěvků: 101

Handulka

Doufám, že to nebudete brát jako reklamu, ale odpověď na otázku. CK Hanka ( www.hanka.cz) dělá pobyty právě pro rodiny Vašeho typu. Pro Vás by připadalo v úvahu ubytování na Mísečkách – celá chata vyčleněna rodinám s dětmi, výuka lyžování, plavání, hry a tvoření s lektory.K dis­pozici dětské postýlky, jídelní židličky, dětská strava, možnost ohřevu kojenecké stravy. Další je v Rakousku v Zillertálu přímo u lanovky. Jelikož nikde nejsou fotky na skipasech, není důvod, proč by se rodiče nemohli vystřídat o skipas.Každopádně lyžování se třemi dětmi bude vždy finančně velmi náročné. S půlročním prckem bych opravdu volila raději české prostředí, uvědomte si taky, že pokud padnou mrazy pod –10C, nemusíte s mimčem vůbec opustit chatu. Je to asi 2–3 roky, kdy na Mísečkách před vánoci zasahoval vrtulník u asi 3–4měsíčního kojence, který rodičům zmrznul.Měli ho pod bundou na svém těle, ale i tak to bylo málo, neboť mimča mají ještě špatnou termoregulaci, a bohužel jej nezachránili.I pro­to bych volila až březen,kdy je menší pravděpodobnost velkých mrazů. Ale nejspíš bych souhlasila s Garfieldem.Užijte si to raději se staršími dětmi a mimčo dejte babičce, nebo opravdu nechte mamču s mimčem letos doma.I když pobyt na čerstvém vzduchu pro prťousky je super – ale pouze v domácím prostředí. A to Vám nemůže suplovat běžně finančně dostupný italský apartmán, ale jen a pouze finančně dražší verze hotelů a luxusních apartmánu. Chcete-li do toho takto investovat, tak není co řešit.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy