Lyžování po 70. - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Rakousko Lyžování po 70.

Lyžování po 70.

28.01.2013 23:07:47 #1 

Příspěvků: 69

puamik muž

Chci vyjet s rodiči do Alp, je jim 73 roků a hledám pohodovou modrou sjezdovku. Vloni jsme byli na Loferu a tam se to dalo, ale chceme zkusit i něco jiného. Poradíte areál, kde by byla přijatelná modrá? Ony jsou totiž i modré, které jsou ve skutečnosti jako červené, z mapky skiareálu se to nedá dost dobře poznat. Díky moc za radu

29.01.2013 11:08:00 #2 

Příspěvků: 304

bohous357

Vyhovujících areálů jsou v Alpách stovky, doporučil bych ale vybrat středisko s dobrým výběrem modrých ve vyšších polohách nebo malé klidné středisko v placatějším terénu, než je okolí hlavního hřebene Alp. Z těch co znám osobně bych doporučil např.:

Val Gardena, hlavně Seiser Alm, ale i jinde, viz jiná vlákna

Val di Fiemme, třeba Bellamonte Lusia, ale i jinde

Monte Bondone

Alta Badia, ovšem závisí na sněhových podmínkách, ne když je celá plošina umrzlá,

prakticky všechna větší střediska Francie,

Zermatt a tak dále a tak dále…

Mám ovšem pochybnosti, jestli modrá sjezdovka je vhodné řešení a jestli spíš nehledat oblast červených, které jsou spíš modré jako např. Passo Tonale a to z těchto důvodů :

Není jasně dáno, co je modrá sjezdovka, někdy je to jen cesta, která nejede (ve Francii značená zeleně) někdy je to jen nejlehčí z variant sjezdovky i tak středně obtížná.

Problematické jsou především areály, kde modré jsou jen údolní sjezdovky, na ty se soustředí nápor začátečníků, kteří jí rozjezdí ještě před polednem a to ještě nemluvím o společných dojezdech k lanovkám, případně do údolí. Pak s metaforou platí to, co řekl syn po celodenním ježdění černých : „V Ischglu je to jaksi obráceně, nejtěžší jsou modré“. Daleko větší koncentrace lyžařů na modrých a nebezpečí střetu. Pozor také na techniku – staré 2 a 3 sedačky pevně uchycené na laně jsou pro nástup seniorů nebezpečné. Dále podle ročního období nejsou v březnu vhodné nízko položené areály, např. zde vychvalovaný Wilder Kaiser.

Z areálů, do kterých pravidelně jezdím, je z těchto hledisek velmi vhodný pouze Sölden, ale určitě někdo poradí také z oblasti Salzburska a Korutan.

29.01.2013 11:58:57 #3 

Příspěvků: 69

puamik muž

Nevím jestli jsou červené spíš jako modré. Já jsem zase četl, že modré jsou jako u nás červené. Takže babo raď. :-) Co se týká těch sjezdovek, které jsou jen cestou, tak to si vše ověřuji na webu http://cz.bergfex.com/, kde jsou u řady středisek plánky 3D s videem. Podle videa poznám kudy sjezdovka vede, ale sklon sjezdovky se špatně odhaduje. Mám to odzkoušené na jedné červené, kde byly občas dost prudké padáky a na videu to vypadá jako placka. Vyhlídl jsem si rakouský Saalbach, ale v několika diskuzích jsem četl o špatně upravovaných sjezdovkách. Teď máme zase v hledáčku italský Kronplatz.

29.01.2013 12:27:30 #4 

Příspěvků: 304

bohous357

Kronplatz je asi OK, nebyl jsem tam, má s ním ten problém, že vidíš Dolomity, ale nejseš v Dolomitech a týden na Kronplatzu je podle mne nuda.

Pokud jsi psal o Saalbachu, tak tam jsem strávil necelý jeden den a připadal mi dost sportovní proti Tvému požadavku na modrou sjezdovku. Ale myslím, že o kus vedle je oblast Hochkönig/Maria Alm, která by vyhovovala víc – nebyl jsem tam a 3D na bergfexu nemá.

29.01.2013 13:09:09 #5 

Příspěvků: 2397

korsičan muž

>> #1, puamik, 28. 01. 2013 23:07:47

Na tyto účely je naprosto fantastické Alpe di Siusi. Mírné, ale hlavně široké sjezdovky a málo lidí. Pro děti a důchodce opravdu skvělé.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy