Grúň - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Grúň

14.02.2013 21:52:24 #1 

Příspěvků: 767

Gravedigger

Lyzarske stredisko Grun potvrzuje pravidlo, ze cim vice marketingu, tim mene toho stredisko muze nabidnout. A na Grun jsem byl posledni dobou lakan ze vsech stran (napr. kupon Snow, kupon O2). Mi dnesni spolulyznici prohlasili lyzovacku na Gruni za nejnudnejsi od lyzarskeho vycviku v sedme tride, nacez jsem jim musel platit utratu v hospode, jakozto kompenzaci za to, ze jsem je do takove diry dotahl. Pomer uzitecne straveneho casu (jizda obloucky) v pomeru k jalovemu casu (vlek, fronta, prejezdy, dojezdy) je opravdu (aspon pocitove) zoufaly. Kdyz se vratim k tomu marketingu, reklamni bannery hlasaji: Grun – lyzovani bez front. Paradoxne jsem tam stravil ve frontach snad nejvic casu ze vsech lyzovacek teto zimy. Dalsim negativem bylo nekolik mist posypanych sterkem – na dojezdu k vleku i na sjezdovce. Mezi pozitiva by se dal zaradit romanticko dobrodruzny prijezd po nekolik kilometru dlouhe zasnezene ceste siroke na jedno auto. Bez retezu, ktere jsou mimochodem prikazane znackou, se ale muze snadno stat nocni murou.

14.02.2013 22:08:29 #2 

Příspěvků: 3896

PetrAT muž

Co k tomu dodat, nějakou extra velkou frontu jsem tam nezažil, ale jednou stačilo
Z druhé strany je fajn, že to vůbec někdo provozuje
A kupodivu mají svou klientelu
V každém případě sázka na jistotu je Bílá

15.02.2013 10:20:04 #3 

Příspěvků: 267

Kačka

Cesta na Grůň bez čtyřkolky nebo řetězů se může opravdu vymstít, ale jsou to hory, tak snad každý má adekvátní výbavu a umí ji používat. Cesta je letos prošířena a míjení je myslím slušně vyřešené na několika místech. Jediný problém většinou nastane právě když se někdo snaží vyjet bez řetězů na sjetých gumách. Dojezd k vleku s posypem: jedná se zřejmě o pravý vlek (při pohledu zespoda) kde se přejíždí nešťastně lesem. Tam štěrk není, ale dá se jet i po příjezdové cestě, která posypaná je. Tento vlek se bude letos rušit a místo něj bude na příští sezonu dvojsedačka, která je už připravená. Jestli někdo zažil fronty, pak na Bílé byly v tu dobu na 20 minut, momentálně praská ve švech. Jsou prázdniny. Pořád je kolem ale spousta poloprázdných středisek (Malenovice, Opálená, Čelo). Sice kratší kopce, ale aspoň se na sjezdovce nemotají lidi, což může být hodně nebezpečné. Já byla na Armaturce v pondělí a jezdilo se parádně (i když v botech s flexí 60, jen do nich se obuji).

Rum a sport (v různém pořadí)

15.02.2013 12:32:30 #4 

Příspěvků: 767

Gravedigger

>> #3, Kačka, 15. 02. 2013 10:20:04

Na tebe jsem Kacko pri lyzovani na Gruni cely den myslel a pri prujezdu kolem Ruma sportu jsem maval :-)

Sam presne nevim, proc jsme se na Gruni vsichni tak nudili. Casto ted lyzuju na jeste mensich kopcich, ale tam mi to tak marne nepripada. Mozna to delaji ty pomy nebo sklon svahu, ktery neni ani mirny ani prudky, nevim.

S frontama to bude asi v Beskydech obecne slabsi. Je to spadova oblast pro zalidnene ostravsko, z druhe strany zlinsko, i z Hranic a Prerova se tam dost jezdi a pritom tam neni az tak moc lyzarskych mist. Ja jsem zvykly na Jeseniky + prilehle oblasti (Kralicak, Rychlebske hory, jizni cip orlickych hor), takze opacny pomer – velka oblast, kde mistni moc nelyzuji a prijizdi jen lyzari z olomoucka a cast brnaku, kteri nevyrazi radeji do Alp.

15.02.2013 12:56:14 #5 

Příspěvků: 267

Kačka

To ses mohl zastavit a ne mávat. Mohla jsem osobně poznat zdejšího „rýpala“, to neber ve zlém, myslím že každá kritika je k něčemu dobrá a provozovatele nakopne k lepším výkonům. Jinak je hezké, že jsi na mě celý den myslel, to se počítá. Můžu tě ujistit, že tento týden jsou fronty všude, ale dá se to řešit raním nebo večerním lyžováním, ne přijet na kopec v 10 a odjíždět ve 14.30 jak to dělá 90% lidí. Většina provozovatelů si stěžuje, že lidí je málo, tak nevím jak to vlastně je. Členitost svahu a nuda: to vážně nevím co tím myslíš, Armaturka je docela zajímavý kopec s padákem a mírnějším začátekem i dojezdem. Jezdí se tam moc pěkné slalomy, na obřák je krátký. Mají někdy problémy s vleky, protože jsou technicky za zenitem, což se snad dořeší sedačkou. K té klientele: celková atmosféra se většině lidem zamlouvá, zázemí Koliby, děti se vyřádí okolo sjezdovek a nemají se kam ztratit, nebo mohou jezdit na malém vleku.

Jen připomínám, toto není placená recenze, já s Armaturkou (kromě jednoho placeného billboardu a dvou letošních testování Elanu) nemám nic společného. Od letoška má středisko nového majitele (náš oddíl to loni prodal) a ten se docela snaží. Takže uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale doufám že dobře. Na Armaturce jsem se učila kdysi lyžovat a mám k ní osobní svah.

Rum a sport (v různém pořadí)

09.03.2013 08:13:22 #6 

Příspěvků: 634

Boryš

Jak to tam vypadá nyní? Podle webkamery co je záběr na tzv. závodní, tak to nevypadá že je minimálně 40 cm sněhu (nebo 50 podle webu) Ale třeba ten záběr není vypovídající o stavu na sjezdovce, co já vím. A jak to vypadá s vyhrnutými kameny a hrudkami hlíny, které zmiňuje Gravedigger a také jsou zmíněny v diskuzi na webu střediska?

30.12.2013 11:57:51 #7 

Příspěvků: 267

Kačka

http://www.skipark-grun.cz/…lanovky.html

Na Gruni je nová sedačka, zatím je málo sněhu, ale brzy to spustí.

Rum a sport (v různém pořadí)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy